• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Czy to jest oponka? 3 dni po zabiegu

Czogista

New member
Witam. Jestem 3 dni po zabiegu plastyki napletka. Chyba nie jest to pełne obrzezanie chociaż szpital, w którym byłem niewiele dawał mi informacji jako pacjentowi. Zastanawiam się czy jest to oponka i czy udać się do urologa po weekendzie. Po pierwszym dniu była większa, potem lekko zmalała i na tym się zatrzymała. Ze szpitala wyszedłem dzień po zabiegu i lekarze doskonale widzieli ten stan, a ich informacja była, że za tydzień powinno zejść. Z tym, że tak dbano tam o pacjentów, że trochę im nie ufam. Także proszę o radę czy dobrze wygląda całość i czy jest to oponka czy jakaś opuchlizna, która zejdzie za jakiś czas.
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Tak. I warto byloby z tym pojsc szybko bo jak sie bedzie zwlekac to moze zostać. Udaj sie na sor to ci to w moment zrobią. Ścisną naloza skore i tyle. Chyba ze sam odważny jesteś to próbuj
 

Czogista

New member
Dobra dzięki za odpowiedź, sam tego nie wcisne chyba bardziej ze strachu niż z bólu. No i trochę boję się jednak o szwy bo dość świeża sytuacja. Z rana pojadę na sor i dowiem się co robić dalej
 

toastt

Well-known member
W miarę możliwości jedź jeszcze teraz, bo szkoda z tym czekać. Może nie będzie teraz dużej kolejki. Rano może być dużo pacjentów i będziesz czekał kilka godzin.
 

Czogista

New member
Wróciłem z soru i dostałem takie informacje. Po pierwsze mam infekcje co też podejrzewałem i też chciałem się upewnić. Dostałem antybiotyki i będę się leczył. Jeżeli chodzi o oponkę, lekarz kazał jeszcze poczekać max tydzień i jak nie będzie poprawy to od razu wrócić, tak samo jakby się powiększyła. Powiedziała coś w stylu "jest bardzo mocno ukrwiona więc powinna stopniowo schodzić". Będę się pilnował najlepiej jak mogę i w razie czego znowu zgłoszę się na sor. Jestem w stanie zaufać bo w porównaniu do lekarzy ze szpitala w którym miałem zabieg, Pani okazała duże zainteresowanie i sprawdziła dokładnie jak to wygląda. Będę dawał info tutaj dla zainteresowanych sytuacją
 

toastt

Well-known member
Jeszcze się nie spotkałem tu na forum z sytuacją, kiedy oponka sama się wchłonęła, a przejrzałem dużo tematów. Raczej ona nie zniknie, ale skoro tak lekarz powiedział, to trzeba będzie poczekać. Gdzie ta infekcja? W cewce moczowej? Jeżeli chodzi o to białe w miejscu wędzidełka, to ten nabłonek to normalny proces gojenia się go.
 

Czogista

New member
Ajj sam już nie wiem. Z rana zadzwonię do dr. Gede (chyba najlepszego urologa w mojej okolicy) i spróbuję się umówić na jak najszybszą wizytę.
 

nope

Well-known member
Ja też nie wiem gdzie ta infekcja. Nie probowal ci zaden lekarz nalozyc skore na zoladz? Powinni xd chyba ze masz za mało skóry no to wtedy już lipa i zostaje czekać.
 

toastt

Well-known member
Ajj sam już nie wiem. Z rana zadzwonię do dr. Gede (chyba najlepszego urologa w mojej okolicy) i spróbuję się umówić na jak najszybszą wizytę.
Umów się do dobrego lekarza, żebyś nie został z penisem jak dzieło dra Frankensteina... Ci lekarze ze SORu chyba się na tym nie znają. Czas gra na twoją niekorzyść, więc działaj jak najszybciej.
 

Czogista

New member
Ja też nie wiem gdzie ta infekcja. Nie probowal ci zaden lekarz nalozyc skore na zoladz? Powinni xd chyba ze masz za mało skóry no to wtedy już lipa i zostaje czekać.
Nie wiem ile tak naprawdę mam, ale na pewno starczy na zakręcie tej oponki. Przynajmniej jak tak patrzę to mam takie wrażenie. Nikt nawet mi nie próbował nałożyć, nikt nawet nie powiedział mi o tym żebym sam próbował w tym kierunku coś robić.
 

Czogista

New member
Wizytę mam dopiero na środę, nie da się nigdzie szybciej i żeby lekarz miał rzeczywiście dobre opinie. Myślicie że do tego czasu mogę jakoś delikatnie sam poprawić sytuację? Oponka jest w czerwonym odcieniu, dość twarda, przy dotyku nie sprawia większego bólu.
 

Amek

Active member
Wizytę mam dopiero na środę, nie da się nigdzie szybciej i żeby lekarz miał rzeczywiście dobre opinie. Myślicie że do tego czasu mogę jakoś delikatnie sam poprawić sytuację? Oponka jest w czerwonym odcieniu, dość twarda, przy dotyku nie sprawia większego bólu.

Jak nie pojedziesz natychmiast to tak Ci pewnie zostanie i będzie konieczna poprawka.

To już rób jak uważasz
 

toastt

Well-known member
A nie ma koło Ciebie SORu urologicznego lub chociaż takiego oddziału? Mógłbyś tam zapytać i poprosić o konsultację jakiegokolwiek specjalisty. Ci lekarze z tego SORu, na którym byłeś, to niestety konowały bez pojęcia o tym. Weź szukaj wspomnianego SORu lub oddziału, a jak nie znajdziesz to poszukaj jakiegokolwiek urologa, który przyjmie Cię wcześniej. Żebyś później nie żałował.
 

nope

Well-known member
Lepiej pokombinuj z tym bo jak to olejesz to zostanie. A wtedy poprawka to juz radykalne low&tight z usunieciem calkowicie wewnetrznego napletka. Chlopacy juz wszystko ci napisali w zasadzie. Masz nawet tematy podpięte z oponką w dziale stulejka/obrzezanie/po zabiegu obrzezania. Przypadki podobne. Poczytaj.
 

Podobne tematy

Do góry