• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Czy to CPPR?

molekin

New member
Witam, jak w temacie.
Moja historia wyglada nastepująco, zapalenie prostaty poltora roku temu, na start dostałem xyvelam czy jakos tak nie bardzo pomagało ale po 2 tygodnmiach doleglisowśći 'inicjacyjne' ustapily, urolog powiedział ze zapalenie moze sie utrzymywac i powtarzac, mialem robione wszystkie badania prostata nie powiekszona przy per rectum jest nie jest to bol, raczej dyskomfort, mialem badania pod kazdym katem czysto.
A zapalenie jest, teraz opisze jak sie objawia.

- podczas stania lewy bok zewnetrzny posladka zaczyna bolec promieniuje do miesnia w strone kolana, nastepnie przechodzi lekko na pecherz moczowy lub ' jego struny', czuje wtedy potrzebe oddania moczu.

- podczas siedzenia na twardym krzesle, wystepuja rowniez objawy w/w.

- objawy lekko ustepuja a raczej sa wytlumione po zazyciu xanaxu ( benzodiazepina )

- czuje ze ma to zwiazek z miesniami nie potrafie tego wytlumaczyc

- bolu nie ma kiedy chodze , leze lub siedze w odpowiedniej pozycji na miekkim fotelu.

- kiedy zacisne prawa stopę z nogami w pozycji prostej np lezac, czuje ' podskok ' w prostacie, przypomne ze bol wystepuje po lewej stronie.

- Ogółem kiedy stane na dłużej w 1 miejscu mam wrazenie ze przez prostate drzy mi całe ciało.

Jeśli ktos ma jakieś sugestie prosze o podzielenie sie nimi.

Pozdrawiam.
 

lice

New member
Miałeś kiedyś robione prześwietlenie kręgosłupa albo stawów biodrowych? Masz jakąś skoliozę, skrzywienie kręgosłupa, nieprawidłową postawę, nierównej długości kończyny dolne itp?
 

molekin

New member
mialem rtg kregoslupa , ortopeda powiedzial ze mam kregoslup pilota , mimo tego ze prowadzilem siedzacy tryb zycia i mialem duzo stresu, o skoliozie nic mi nie wiadomo, cale zycie praktycznie siedzialem noga na noge, cos z postawa napewno lewa łopatke mam troszke wyzej ( chyba wyzej, ktoras jest wyzej ktoras nizej :p ) niz prawa, konczyny zawsze mialem rowne aktualnie czuje tak jakby lewa noga była dłuższa to moje osobiste odczucia, ogolnie to moze miec jakis zwiazek z moja postawa ( tak mi sie wydaje ) .
Jesli mozesz zaproponowac jakies badania diagnostyczne w celu ustalenia przyczyn bylbym wdzieczny.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

molekin

New member
Bo moj urolog to koniowal typowy posiewy, badania bla bla bla juz nie moge sluchac tego piepszenia po roku czasu, nawet nie mam konkretnej diagnozy, jeszcze inny urolog to mi powiedzial ze nic mi nie jest, dodam jeszcze ze w przeciagu tego poltora roku przeszedlem zapalenie jadra bakteryjne ( lewego ), na ktore podzialal xyvelam 2 tygodnie przeszlo potem troche sie utrzymywało, ale po miesiacu profilaktyki totalnie ucichło.
 
Ostatnia edycja:

molekin

New member
Ogólnie to literówka sie wkradła, prosiłbym o zmiane nazwy wątku przez ktoregos z moderatorów na CPPS.
Oraz usuniecie tego posta.
Pozdrawiam.
 

lice

New member
No cóż, jeśli kręgosłup ok, a Ty czujesz, że to idzie od tej strony to ewentualnie możesz jeszcze iść do neurologa, może uciskany jest jakiś nerw?

Albo po prostu spróbuj więcej się rozciągać, ćwiczyć, może samo ustąpi. Osobiście polecam jogę - już po pierwszej godzinie poczujesz mięśnie, o których istnieniu nie zdawałeś sobie sprawy, a jeśli rzeczywiście przyczyna leży w mięśniach to po kilku miesiącach powinna być jakaś poprawa.
 

molekin

New member
Bylem u neurologa.... mam biblie z wynikow badan , stwardnienia rozsiane... przerobilem duzo badan naprawdę, czy w/w objawy pasuja do cpps?? czy raczej podloze dloegliwosci jest , w postawie?? zalezy mi poprostu na rozpoznaniu, abym wiedzial, pod jakim katem ukierunkowac swoje dzialania.
 

lice

New member
czy w/w objawy pasuja do cpps?? czy raczej podloze dloegliwosci jest , w postawie??

myślę, że jedno z drugim może być powiązane. Jeśli masz już tyle badań i nic nie wykazały to spróbuj ćwiczeń na rozciąganie itp. tu na forum kiedyś ktoś podawał linki do dobrych ćwiczeń które mu pomogły. uprawiasz regularnie jakiś sport, pływasz, biegasz itp?
 

molekin

New member
Właśnie nie, ale mam zamiar wybrac sie na basen, wczesniej chodzilem basen + sauna ale zle na mnie działa sauna, ogólnie widziałem filmik z jogi na tym forum z taka blondynka, jezeli bym sprobował, tego co ona to... ufff ciezko , neurologowi jak opowiedziałem o swoich dolegliwosciach przepisał mi millgama czy jakos tak 6 zastrzykow, ale nie wykupilem bo mam juz dosc tych antybiotyków moze jednak powinienem? i wtedy basen + joga czytalem sklad tej millgamy wiem ze byla tam lidokaina.

Na obrazku u neurologa bylo takie wiazanie kosci i sciegien chyba, i ta przypadłość zaczynała sie na M w poniedzialek napisze bo mam kolejna wizyte, po opisaniu swoich objawów ona powiedziała ze na to to wyglada, ale czy takie rzeczy moga podrazniac prostate?
 

Podobne tematy

Do góry