• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Czy robiliście jakieś badania przed zabiegiem Obrzezania

Trolo

Well-known member
Jeżeli idziesz prywatnie to lekarz powinien Ci powiedzieć czy masz zrobić i jakie i przynieść. Jezeli na nfz to pobiorą Ci przed zabiegiem.
 

Pablo 44

Member
Idę prywatnie, Bo byłem na konsultacji jakiś czas temu a później się zapisałem na zabieg. I rozmawiałem telefonicznie z kobietą z recepcji i mówiła że do zabiegu Obrzezania nie trzeba nic robić. Ale wolę się dopytać czy jak ktoś robił czy np jakieś robił badania? Bo mam zabieg w środę. I ogólnie zastawiam się jak się przygotować do Tego
 

Sig

Member
Zależy od miejsca. W klinice gdzie ja idę są takie wymagania bo lekarz między innymi chce wiedzieć czy nie masz problemów z krzepliwością
 

Pablo 44

Member
Nigdy nie miałem problemów z krzepliwością tak mi się wydaję. Akurat mam taki zawód gdzie mam badania dosłownie na wszystko co jakiś czas i Nigdy nie spotkałem się abym miał problem z krzepliwością. Po za tym zrobię badanie na krzepliwość w ośrodku zdrowia?
 

Sig

Member
Albo w Przychodni albo tam gdzie robisz medycynę pracy, zadzwoń i umów się z rana na wizytę a wieczorem na mailu wyniki
 

Pablo 44

Member
O ile wgl muszę zrobić, Bo na zabieg umówiłem się już jakiś czas po konsultacji lecz nie przypominam sobie abym miał robić te badania. A ogólnie duży ból po zabiegu?
 

Trolo

Well-known member
Jeżeli nie kazali Ci robić to nie musisz. Chyba, że zadzwonisz i dopytasz. Ból to kwestia indywidualna. Czyli jeden powie, że go lekko boli a drugi zemdleje.
 

Trolo

Well-known member
Ale o co Ci konkretnie chodzi? Jeżeli o penisa to na początku nie będziesz nic czuł, ale po pewnym czasie jak znieczulenie przestanie działać, to będzie boleć tak jak każda inna rana. Dlatego jak wytrzymasz to wytrzymasz, a jak nie to leki p/bólowe pomogą.
 

Pablo 44

Member
A panowie takie Pytanie jeszcze czy po zabiegu mogę kierować pojazdem? Bo mam 100 kilometrów do domu i nie wiem czy szukać kierowcy czy samemu mogę
 

Livix92

Member
A to jest znieczulenie miejscowe plus chyba jakaś wcierka tak ?
Dają 2/3 zastrzyki w penisa. I to najbardziej bolało w całym tym zabiegu. Jedynie pod koniec zabiegu czułem dyskomfort jak mnie zszywal i krótko później lekko mnie bolało i to wszystko. Co do.prowadzenia nie czułem się dobrze na siłach ale jakoś może i dałbym radę wrócić...ale naszczescie miałem kierowcę 🙂
 

back

New member
Ja miałem zabieg pod koniec września. Skalpelem. Poza dwoma zastrzykami zero bólu. Przy zakładaniu szwów i koagulacji także. Po ustąpieniu znieczulenia też nie miałem dolegliwości - opakowanie tabletek przeciwbólowych nie zostało nawet otwarte. Wszystko się dawno już zagoiło, też dużo wcześniej niż zakładałem, efekt bardzo dobry, ładnie. Jestem bardzo zadowolony w każdym aspekcie :)
Nie ma co się bać zabiegu.
 

dandoo

Active member
Ja osobiście nie miałem maści ale zastrzyk ze znieczuleniem, nakuto penisa kilkukrotnie i czekano do czasu aż znieczulenie zacznie działać a potem króciutko zabieg. Ale może inni mieli inne typy znieczulenia
 

Podobne tematy

Do góry