• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Czy po śluzie można poznać fazę cyklu i wykluczyć ciążę?

maks

New member
Mam pytanie a właściwie problem. 22,23 i 23 maja współżyłem z moją dziewczyną. Okres miała dostać około 26-27 maja. Współżyliśmy z użyciem prezerwatywy i z wytryskiem poza pochwą. Następowało kilka stosunków po sobie przy czym po każdym członek było dokładnie umyty i uważaliśmy aby w trakcie zakładania prezerwatywy nie doszło do nałożenia nasienia na zewnętrzna część prezerwatywy. Po stosunku nie stosowaliśmy środka plemnikobójczego ponieważ obawiałem się, że przy kolejnym stosunku mógłby on dopuścić do rozpuszczenia prezerwatywy. Dzisiaj jest 31 maj i moja dziewczyna nadal nie ma okresu. 2 dni temu uprawialiśmy petting i śluz mojej dziewczyny był bardzo gęsty. Czy mam podstawy do obaw. Moja dziewczyna miała w maju maturę a w związku z tym narażona była na spory stres więc liczę się z tym że mógł on przesunąć okres. Jak długo może to trwać i czy po gęstości śluzu można poznać fazę cyklu i wykluczyć ewentualną ciążę?
 

kumpel

Member
Częste zbliżenia przed mającym nastąpić krwawieniem oraz duży stres, a takim na pewno była matura, mogą skutecznie przesunąć miesiączkę i nie powinniście się martwić o ciążę, bowiem zachowaliście dostateczną higienę przed kolejnymi zbliżeniami. Gęsty śluz świadczy o dniach niepłodnych partnerki, więc ewentualny problem z prezerwatywą też nie spowodowałby raczej zapłodnienia. Proponuję poczekać jeszcze kilka dni, a krwawienie na pewno wystąpi.
 
Nigdy nie przespałbym się z kobietą, z którą nie widziałbym się w dalszej przyszłości. Moja zasada jest podyktowana między innymi tym, że środki antykoncepcyjne nigdy nie zapewniają 100% pewności, że nie dojdzie do nieplanowanego zapłodnienia. Więc wolę nie pakować się w przelotny seks.
Tabletki antykoncepcyjne szkodzą zdrowiu kobiety, działają bodajże w 4 fazach, ostatnią fazą jest całkowity brak płodności u kobiety, mogą nie być brane tak jak trzeba... Prezerwatywa może pęknąć, zakładając prezerwatywę możemy mieć plemniki na palcach. Istnieją komputery cyklu miesiączkowego, jest to większy wydatek, ale jednorazowy a jego skuteczność wynosi bodajże 99.3% Gdyby policzyć ile przeciętny mężczyzna prowadzący regularne życie seksualne wydaje na prezerwatywy czy w przypadku kobiet na tabletki na pewno bardziej opłacałby się zakup takiego komputera.
 

Cira

New member
akustyk1000, no masz absolutnie rację. Ale do tego trzeba dorosnąć, niestety. Młody chłopak o tym nie pomyśli w taki sposób.
 

Podobne tematy

Do góry