• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Czy mam stulejkę?

shogo

New member
Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie, masz za krótkie wędzidełko i musisz się udać do lekarza, bo bez zabiegu się nie obejdzie
 

Edwin_Sz

New member
Od czego to si etworzy?? Predzej niezauwazylem tego objawu....wszystko bylo z nim wporzadku...gdy tu nagle takie zdziwienie.....bd sie to powtarzalo??
 

samurai

New member
Wędzidełko ma to do siebie, że może pękać, rozrywać się, itp.
Wystarczy, że mikro-pęknięcia będą się złazić w trakcie zabliźniania i myk - masz mniej wędzidełka, a co za tym idzie - mniejszą ruchomość.

Po interwencji chirurgicznej nie powinno się to już nigdy powtórzyć - chociaż też zależy, co będziesz miał robione - jak usuną wędzidełko to na pewno już nigdy nie będzie niczego ciągnęło w dół :D
 

pan1

New member
Witam. Niedawno skończyłem 15 lat. Coś jest nie tak z moim penisem. Czytałem forum i jestem prawie pewny że coś jest nie tak. Nie wiem czy to stulejka czy za krótkie wędzidełko czy jeszcze coś innego, więc postanowiłem wstawić kilka zdjęć, bo wiem że parę osób tutaj zna się na tym. Potrzebna mi jakaś rada co to jest i co z tym zrobić. Trening wystarczy czy potrzebna jest wizyta u specjalisty? Oto zdjęcia:

Przed wzwodem:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/632 ... 38370.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ece ... b3708.html

Wzwód:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dfa ... 88c6c.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d71 ... 21b25.html

Z góry bardzo dziękuję za pomoc :)
 

Delfin

New member
Pierwsze co napewno rzuca się w oczy to krótkie wędzidełko - czyli ten fałd skórny który łączy od dołu napletek z żołędziem.
Możesz to poprawić zabiegiem, czyli zabieg wydłużenia wędzidełka (odpowiednie nacięcie i zszycie) albo wycięcie wędzidełka czyli zupełne usunięcie tego fałdu skórnego..

Stulejki raczej napewno nie masz.
Niewiadomo ile skóry napletka, dlatego dobrze by było abyś zrobił jeszczwe zdjęcie w spoczynku i w wzwodzie bez ruszania skóry - aby była ułożona naturalnie.
 

Delfin

New member
Tak więc kolego masz dużo tego napletka, a gdybyś usunął lub przedłużył wędzidełko to napletek ci się "w akcji" najprawdopodobniej jeszcze trochę rozciągnie czyli przybędzie skóry.
We wzwodzie skóra ta (w przypadku jużeli nie masz stulejki) będzie sie zbierała w rowku za żołedziem i to może przeszkadzać, może też być uczucie uciskania, a podczas stosunku skóra napletka może się ciągle rozwijać na żołądź i zwijać. To nie musi być dla Ciebie problem ale nigdy nie wiadomo.

Panuje opinia, że wędzidełka nie da się w żaden sposób rozciągnąć ćwiczeniami, co więcej przez jego mocne napinanie możę on pękać (mikropęknięcia) a przez to gojąc staje się jeszcze krótszy z biegiem czasu.

Moim zdaniem powinieneś się udać do urologa na konsultacje i wierz mi i tak jak wszystkim forumowiczom tutaj - czym prędzej to zrobisz tym lepiej. Masz młody organizm i ewentualny zabieg lepiej to zniesie, lepiej się zagoi, będzie to też lepsze dla Twojego samopoczucia, psychiki.

Jeżeli zdecydujesz się na konsultację z lekarzem powinieneś się zastanowić czy sam zabieg wędzidełka tu wystarczy, czy może lepiej też coś podziałać z skróceniem napletka. To tak apropo tej skóry napletka i prawdopodobieństwa jej rozciągnięcia po "uwolnieniu się od wędzidełka".
 

michal8

New member
Witam

Otóż już swoj problem opisywałem wcześniej(w skrócie: podejrzenie krótkiego wędzidełka.Byłem u dobrego urologa i powiedział,że niby jest wszystko OK ale przepisał mi Betnovate zeby rozciągać wędzidełko,po stosowaniu tego kremu i rozciągania pod żołędziem skóra zaczęła się robić czerwona i zaczęła zbierać się ropa,a więc zakupiłem krem(Clotrimazolum czy coś takiego) i zacząłem smarować i pomogło.Po tym wszystkim znowu zacząłem rozciągać i znowu ta sama akcja(zaczerwienienie,ropa).

Czy ma to sens rozciągać czy odrazu iść na zabieg? Koszt zabiegu to 500zł(oczywiście laserowo).Lekarz powiedział ze do 30 min zabieg trwa i mogę w każdej chwili do niego zadzwonić i będziemy działać.

Co byście mi doradzili w tej sytuacji? (Dodam,że nie miałem okazji przetestować jeszcze członka i właśnie niechce źle wypaść przed moja dziewczyną).


Pozdrawiam
 

shogo

New member
Krótkiego wędzidełka nie rozciągniesz a jeżeli dojdzie do jego naderwania to podczas bliznowacenia może stać się ono krótsze.

Dziwią mnie lekarze, bo tylko pacjent wie co i jak jest podczas wzwodu a oni widzą jedynie podczas spoczyku. W moim przypadku powiedziałem z czym jest problem i pomimo tego, że podczas spoczynku mogłem ściągnąć napletek to i tak lekarz bez wahania zgodził się na obrzezanie
 

michal8

New member
Witam

No tak masz racje :) W spoczynku rozciągnie ma maxa skórę i wszystko jest Okej,natomiast podczas wzwodu to skóra się niechce rozciągnąć cała i robi sie taki lekki fałd tuż za żołędziem.

Czyli polecacie iść na zabieg przedłużenia tak? Koszt to 500zł więc myślę,że to nie aż tak długo(jak na metodę laserową).Może ktoś mi wyjaśnić jakie są plusy zabiegu laserowego?

Pozdrawiam
 

samurai

New member
Laser w trakcie cięcia od razu zamyka (zasklepia) ranę. Z tego powodu nie powinno być dużego krwawienia.

Chociaż spotkałem się też z opiniami, że cięcie laserowe jest zbyt równe i przez to dłużej się zrasta (łatwiej zrastają się postrzępione powierzchnie niż te idealnie równe).
 

samurai

New member
Na 2 zdjęciu jest penis ze sporawą stulejką (zerowe ściągnięcie napletka podczas wzwodu).
Na 1 zdjęciu widzimy krótkie wędzidełko.

Podsumowując - kwalifikujesz się na zabieg :) Pewnie obrzezanie + usunięcie wędzidełka.
Do urologa marsz! :p
 
Podobne tematy
Rozpoczęty przez Tytuł Forum Odp Data
K Czy mam stulejkę 15 lat Zdjęcia Stulejka 2
M Czy mam stulejkę? Stulejka 10
D Czy mam stulejkę? 14 lat Stulejka 2
S Czy mam stulejkę? 13 lat Stulejka 9
A Czy mam stulejkę? Lat 14 Stulejka 3

Podobne tematy

Do góry