• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Czy mam stulejke 13 lat

nie wiem weim

New member
Generalnie mam taki problem, że podczas spoczynku napletek moge normalnie zdjąć, ale w czasie wzwodu pojawia się problem i moge zdjac go tylko do polowy czy to stulejka?
 

user842

Member
Tak, to brzmi jak lekka stulejka. Czasami da się trochę rozciągnąć napletek regularnymi ćwiczeniami. Jednak jeśli się nie uda, potrzebna jest konsultacja z lekarzem urologiem (i na ogół odpowiedni zabieg - obrzezanie lub plastyka napletka).
 

user842

Member
Krótkie wędzidełko powinno się skorygować chirurgicznie (tutaj ćwiczenia nie pomogą) u urologa. To prosty zabieg, można go wykonać jednocześnie z korekcją stulejki.
 

Trolo

Well-known member
W wieku 13 lat wziąłbym się za porządne ćwiczenia i spokojnie po 1-2 miesiącach bedziesz wolny od dolegliwości. W okresie dojrzewania wszystko rośnie i jest na to odpowiedni czas, żeby rozciągać.
Zabieg to po 18 roku życia spokojnie sam ogarniesz jeżeli Ci się nie uda.
 
Jeśli wędzidełko jest ztrochę zakrótkie, trzyma i przy ściąganiu napletka w zwodzie pobolewa, trzeba się zastanowić nad wizyta u urologa.
Jeśli będzie ono nadmiernie rozciągane, będą się tworzyły w nim mikropęknięcia, które w okresie spoczynu będą sie goić i bliźnić. To może spowodować błędne koło. I przyczynić się do tego że wędzidełko będzie jeszcze bardziej nierozciągliwe i przyczyniać się do częściowej stulejki
 
Podobne tematy
Rozpoczęty przez Tytuł Forum Odp Data
E Czy mam stulejke Stulejka 3
C Czy mam stulejke? Stulejka 2
A Czy mam krótkie wędzidełko napletka czy stulejke Krótkie wędzidełko 6
M czy mam stulejke 14lat Stulejka 2
K Czy mam stulejke? Stulejka 7

Podobne tematy

Do góry