Czy lekarz postawił złą diagnozę?

callejon

New member
byłem dzisiaj u urologa. powiedziałem mu o moim problemie jakim jest stulejka.
powiedziałem ,że napletek mogę spokojnie ściągać bez wzwodu. ale wtedy kiedy występuje wzwód nie mogę, tylko kawałek ( żołądz się nie odsłania cała. tylko kawałek żołędzia widać).
i dał mi skierowanie na zabieg "plastyka napletka"

z tego co czytałem plastyke wykonuje się wtedy kiedy tworzy się taki pierścień . nie wiem co mam o tym myslec
 

ehab

Member
Jeśli możesz ściągnąć napletek w stanie spoczynku, a we wzwodzie masz problem to znaczy, że masz stulejkę częściową - a to oznacza, że plastyka napletka jest najbardziej odpowiednim sposobem leczenia - czyli diagnoza jest jak najbardziej trafna;) A sama plastyka ma swoje zalety: szczególnie to, że czas gojenia będzie krótszy jak przy obrzezaniu;)
 

callejon

New member
tak, we wzwodzie jak próbuję naciągnąć to tylko około 1 cm i dalej nie da rady. to powinno gładko schodzić chyba.
bo ja czytałem ,żę jak wystepuje stulejka czesciowa to musi byc obrzezanie czesciowe.
a plastyka wtedy kiedy napletek schodzi podczas wzwodu, ale powoduje ucisk i tworzy się taki pierścien albo zaupek
 

ehab

Member
Dobrze zrobiona plastyka rozwiąże ten problem. Bądź pewien, że lekarz nie jedno już widział i ma pojęcie o dobraniu sposobu leczenia. Ale jeśli Ci zależy na obrzezaniu to zapytaj lekarza przed zabiegiem.
 

callejon

New member
zabieg 26.06 w szpitalu refundowany z NFZ. Wakacje ,słońce, morze.
Postanowiłem poszukac prywatnego chirurga który mi to zrobi prywatnie. To najpierw powiedział mi ,że muszę pojść do jego urologa. On stworzy dokumentacje i dopiero potem na zabieg. Prywatnie najwcześniej w lipcu!!!!

Rodzice w połowie lipca beda chcieli mnie zabrac nad morze i nie wiem, czy to się wygoi wszystko za ten czas,, bo przecież trzeba o to jakoś dbać a do wody też będę chciał wejść :(
nie potrzebnie z tym zwlekałem, ale w końcu się zmobilizowałem i poczułem ulgę psychiczną. Jedyne czego się boje to zastrzyku w małego
 

Ulter

New member
Niczego się nie bój :) Chłop jesteś - przeżyjesz. Chwila bólu czy dyskomfortu związanego z zastrzykiem i po krzyku, a ile to jest kilka, kilkanaście sekund w stosunku do całego życia, które jest przed Tobą ;)
 

Ulter

New member
Z tym to bym się wstrzymał z jakieś dwa tygodnie, jak dla mnie. Pomyśl dzień czy dwa po operacji jakby Ci ktoś piłką zawalił w okolice wacka. Miłe by to na pewno nie było, a mało tego dosyć nie bezpieczne. Nie mówię żebyś po zabiegu od razu leżał tydzień odłogiem w łóżku. Ale z aktywnością fizyczną poczekałbym dwa tygodnie. Dla pewności.
 

callejon

New member
boję się tego trochę. Jak jest plastyka, to trzeba małego po zabiegu naciągać ? zeby się zle nie zrosło ? jeśli tak, to ile dni po zabiego należy to robić?
jak zabieg mam 26.06 a prawdopodobnie gdzies 15 lipca nad morze jadę? można się w morzu kąpać czy nie bardzo

mam stulejkę częsciowa. Normalnie schodzi skóra, a podczas wzwodu tylko trochę jak naciągnę. I urolog mi powiedział ,że wszystko jest ok. Czyli nie da się tego tak oszacowac czy jest czesciowa. Musiałby zobaczyc jak mały stoi
 

callejon

New member
imgur: the simple image sharer
imgur: the simple image sharer

Miałem mieć robiony zabieg, ale w dniu zabiegu poszedłem do innego urologa i powiedział że mam tylko lekko krótkie wedzidelko . Że to co mam to nie stulejka .Kazał mi trenować. I mam cos takiego. Można normalnie uprawiać seks z takim stanem gotowości? Powiedział że ewentualnie plastyka wędzidełka. Zdjęcie zrobione podczas wzwodu . Dalej już nie mogę ściągnąć bo trochę boli.
 
Ostatnia edycja:
Do góry
TOPlist