• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Czy ktoś gotuje albo piecze?

pytanek

Member
Zerknij sobie na przepis na donuty:
masa :1 serek homogenizowany (tylko waniliowy)
3 jaja
1 ½ szklanka mąki
1 łyżeczka proszku do pieczenia
pomada: cukier puder, sok z cytryny, troszkę wody
serek homo+jaja+mąka i proszek = wymieszać i smażyć na głebokiej patelni lub w garnku

małą łyżeczką nabieramy masę i delikatnie wrzucać na gorący olej i smażyć. (obracać kuleczki )
 

Nattie

New member
Możne spodoba Ci się mój przepis na deser z mango z płatkami ryżowymi i jagodami goji? Te ostatnie to prawdziwa skarbnica zdrowia, o czym możesz poczytać w Internecie na wielu blogach.

A więc tak: płatki ryżowe ugotuj wg instrukcji na opakowaniu, osącz i ostudź, suszone jagody goji namocz na parę minut i również osącz z wody, mango obierz i zmiksuj blenderm. Połącz wszystkie składniki, w razie potrzeby dodaj trochę miodu:) Możesz dorzuć jeszcze jakieś dodatki, np. orzechy czy pestki. Deser przełóż do pucharków i udekoruj dowlnymi owocami albo listkiem mięty.
 

Wojnar

New member
Ja osobiście wolę przepisy na serniki na zimno - miksujesz, polewasz i wstawiasz do lodówki. Proste, nie da się zepsuć, smaczne, łatwo dostarczyć białko - ćwiczę trochę.
 

bartosz.k

New member
Ja lubię robić domowe wypieki. Czasem ciasteczka czasem jakieś ciasto. Naprawdę spodobało mi się to i pomijając ze kuchnia zawsze wygląda jak po bombardowaniu to czasem uda mi się zrobić coś smacznego. Ostatnio robiłem eksperymenty. Wegańskie brownie wyszło całkiem dobre (a nie jestem wege)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
  • Like
Reactions: AGv
Do góry