• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Czy chodzenie na terapie jest czymś złym?

gtulik

New member
Od jakiegoś czasu, z różnych powodów zacząłem korzystać z psychoterapii Bydgoszcz, staram się uczęszczać dość regularnie na spotkania z psychologiem, jednak już słyszę od rodziny i znajomych, że to wstyd, facet i psycholog!, że wymysł itp. Czy naprawdę w dzisiejszych czasach, terapia u psychologa wciąż jest tematem tabu? psychoterapia.top jest czymś co wyciąga mnie powoli na powierzchnię, w trudach, a teraz słyszę, że robię coś głupiego i złego bo kto to słyszał. Jakie macie zdanie? Nie da się odciąć zupełnie od rodziny, od tych złych słów, pomówień itp.
 

non52

New member
Sam korzystałem z takich usług i pani psycholog bardzo mi pomogła z moim problemem. Dawno nie byłem ale jak będę miał jakiś dołek to na pewno odwiedzę.
 

mattik

New member
Gurki36 co ty piszesz?! Przecież chodzenie do psychologa/psychoterapeuty to chodzenie do normalnego specjalisty i nie ma w tym nic złego a tym bardziej przykrego. Nie ma się czego wstydzić. To normalna rzecz. I bardzo potrzebna. Teraz wiele poradni ma nawet możliwość konsultacji online więc można taką wizytę odbyć przez Skype. Przecież jeśli sami nie możemy sobie poradzić z problemami życia codziennego to trzeba udać się po pomoc.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

zdrowypan

New member
Popieram Mattik, psycholog czy psychiatra to osoba, która naprawdę potrafi pomóc i nie warto się tego wstydzić. Nie warto sugerować się opiniami tych, którzy nigdy nie mieli takich problemów. Ważne jest to, aby pomóc sobie. Ja akurat nie korzystałem z takiej pomocy, ale mój brat owszem i wcale nikt nie patrzył na niego dziwnie. Nawet to rodzice przekonali go do takiej wizyty i do dzisiaj jest im za to wdzięczny.
 

veronea0987

New member
Nie masz się czym przejmować! To nic złego. Nasze społeczeństwo nie jest po prostu jeszcze przyzwyczajone do tego, że można korzystać z takiej pomocy. Pamiętaj to Twoje życie i masz prawo szukać pomocy tam, gdzie ją dostajesz!
 

męski1

New member
Moim zdaniem nie, jednak męska duma różnie to interpretuje. A jak już jesteśmy przy tym temacie, to powiedzcie mi proszę, czy znacie jakiś ośrodek pomocy w leczeniu uzależnienia? Bo znalazłem ten Ranking ośrodków terapii i widzę, że warto sie w nim wpisać. Wiele osób na stronę zagląda, więc mogą wybrać wpisany ośrodek.
 

Palpatine

New member
Nie cierpialem psychoterapii, ale ja ogolnie mam problem z uwierzeniem osobie, ktora chce nam pomoc i pogadac pod warunkiem, ze wyciagniemy z portfela 100 zl za wizyte
 

Ancymon1

New member
Wręcz przeciwnie. Ja szanuję i pochwalam osoby, które same zdecydowały się na terapię. W przypadku uzależnień jest to trudne i wymaga odwagi. Jest sporo placówek leczniczych, które pomagają i można je znaleźć w bazie Ranking ośrodków terapii. Wspaniale byłoby, gdyby każdy, kto prowadzi taką poradnię uzależnień zgłosił się do tego rankingu. Stanie się wówczas bardziej widoczny w sieci dla swoich przyszłych pacjentów.
 

Podobne tematy

Do góry