• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Czwarty dzień po zabiegu

StefanOp

Member
Witam. Jestem czwarty dzień po zabiegu u dr Drabiny. Doktor namówił mnie na częściowe obcięcie napletka i myślałem, że będzie wszystko w porządku. Szwy mam schowane od środka i nie ukrywam, że przy ściąganiu napletka z żołędzia podczas mycia bardzo mnie boli i wydaje mi się że to i tak jest cały czas za ciasno. Natomiast wczoraj pojawiło mi się niepokojące zaczerwienienie, które boli mnie okropnie i nie wiem co mam z tym zrobić. Pojechałem na zabieg do Krakowa prawie 500km bo naczytałem się dobrych opinii o doktorze a teraz mam mieszane myśli. Czy to co widać na zdjęciu to coś groźnego? Boli strasznie mnie najmniejszym dotyku czy otarciu o majtki i nie wiem co z tym zrobić

 

nope

Well-known member
Tak jak wyżej. Ciezko coś wywnioskować. Ogolnie w 4 dniu to nie spodziewaj sie ze bedzie super napletek śmigał. To sie musi dopiero zagoić, potem utworzy sie swieża blizna ktora musi troche zmięknąć. To czerwone co mowisz to sprobuj jakos skonsultowac z lekarzem bo może być jakaś infekcja rany czy coś w tym stylu. Proboj telefonicznie , zawsze mozna fotke mmsem wyslac czy zadzwonic i doktor powinien coś doradzić.
 

Trolo

Well-known member
Boleć będzie, bo żołądź wrażliwy jeszcze + szqy go drażnią.
Co do tego czerwonego to nie wiadomo, może proces gojenia. Jak dbasz o higienę to nie powinien byc stan zapalny.
 

StefanOp

Member
Z prawej strony zrobiła mi się opuchlizna i czuje, że mnie to po prostu piecze/boli. Czy to jest normalne?


 

Trolo

Well-known member
No po zabiegu to normalne. Może powstać obrzęk, będzie ból pieczenie. Także nic nadzwyczajnego tu nie ma. Noś do góry i powinno być ok. Daj sobie czas. Obrzęku nie ma dużego.
 

StefanOp

Member
No po zabiegu to normalne. Może powstać obrzęk, będzie ból pieczenie. Także nic nadzwyczajnego tu nie ma. Noś do góry i powinno być ok. Daj sobie czas. Obrzęku nie ma dużego.
Dzisiaj mija 6 dzień od zabiegu i cały czas mam ogromny problem żeby ściągnąć napletek z żołędzia. Bardzo mnie boli i dzisiaj podczas kąpieli nie dałem rady go ściągnąć. Niepokoi mnie to i nie wiem czy to powinno tak wyglądać, jeśli minęło już tyle czasu od zabiegu
 

nope

Well-known member
Może lepiej jak się skontaktujesz z lekarzem. Nie wiem co więcej powiedzieć. Jest troche opuchnięte w tym jednym miejscu. Może jakiś stan zapalny Ci się robi. Problem ze ściągnięciem na tym etapie gojenia dalej jest normalny.
 

StefanOp

Member
Może lepiej jak się skontaktujesz z lekarzem. Nie wiem co więcej powiedzieć. Jest troche opuchnięte w tym jednym miejscu. Może jakiś stan zapalny Ci się robi. Problem ze ściągnięciem na tym etapie gojenia dalej jest normalny.
Kontaktowałem się z lekarzem. Powiedział, że czasami tak się dzieje i to jest w sumie normalne. Mówił, że trzeba to po prostu przeczekać
 

nope

Well-known member
No ogolnie jakos zle ta rana nie wyglada. Tylko to zaczerwienienie takie. To zostaje czekać. Napletkiem sie nie martw teraz. Po wygojeniu bedzie można coś powiedziec.
 

StefanOp

Member
No ogolnie jakos zle ta rana nie wyglada. Tylko to zaczerwienienie takie. To zostaje czekać. Napletkiem sie nie martw teraz. Po wygojeniu bedzie można coś powiedziec.
Dzisiaj rano podczas kąpieli nie dałem rady ściągnąć napletka z powodu bólu. Nie wiem jak będzie chciał mi zdjąć te szwy skoro mam taki problem żeby dostać się do nich podczas kąpieli
 

StefanOp

Member
No tak. Drabina zaklada nie rozpuszczalne i sam zdejmuje na wizycie. Da sobie rade na lajcie. Spokojnie.
No właśnie nie wiem czy tak na lajcie bo mam ogromny problem, żeby ściągnąć napletek z żołędzia i zajmuje mi to sporo czasu pod prysznicem. Wydaje mi się, że ściągnie szwów po 14 dniach to trochę szybko
 

nope

Well-known member
14 dni jak jest dobrze zszyte i organizm sie dobrze goi to jest dobry czas, zawsze może Ci niektóre szwy zostawić na jeszcze kilka dni.
 

Podobne tematy

Do góry