• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Co po wizycie u lekarza rodzinnego?

Martinbum

New member
Witam,
Osiemnastka na karku, więc dzisiaj zebrałem się w końcu na rozpoczęcie walki ze stulejką. Proszę, więc Was o radę bo doświadczenie z naszą służbą zdrowia mam zerowe. Byłem dzisiaj u lekarza rodzinnego i szybko przedstawiłem sytuację: "Potrzebuję skierowania do urologa, ponieważ mam zaawansowaną stulejkę i bez zabiegu operacyjnego się nie obędzie". Babka pokiwała głową i wypisała skierowanie. Ja podjarany, że łatwo poszło, wyszedłem i trochę się nie dopytałem.

Więc teraz moje pytanie...Na tym skierowaniu do poradni urologicznej w celu porady jest napisane: badanie i leczenie. Teraz nie wiem czy mogę się zarejestrować u jakiegokolwiek urologa i czekać na wizytę, po czym on dopiero skieruję mnie do szpitala, gdzie znowu będę czekał długo na swoją kolej.....czy mogę od razu pójść do poradni w szpitalu skąd powinni mi wyznaczyć termin zabiegu?? Nie wiem czy dobrze "rozkminiam" temat i czy dość jasno przedstawiłem mój problem, ale byłbym wdzięczny za pomoc, bo chciałbym możliwie jak najsprawniej załatwić sprawę, (choć mam świadomość, że na NFZ trochę to potrwa) :p
 

Makintosz

Member
Skierowanie obejmuje wszystkie poradnie urologiczne, które mają podpisany kontrakt z NFZ, jednak warto udać się tam, gdzie wiesz, że lekarz urolog prowadzi takie zabiegi, bo najprawdopodobniej bez tego się nie obejdzie. Tam lekarz Cię zbada i zaproponuje czas i miejsce zabiegu. Osobiście na NFZ czekałem dwa tygodnie, więc nie ma dramatu.
 
Podobne tematy

Podobne tematy

Do góry