• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Co mam zrobić?

framo

New member
Witajcie
Chciałbym kupić rasowego psa. Nie wiem jednak czy znajdę odpowiednio dużo czasu, żeby się nim zająć. Mam wymagającą pracę, dodatkowo siłownia. Nie wiem czy bedę dobrym opiekunem dla psa. To ja chciałbym psa, więc nie mogę zwalić obowiązków na innych członków rodziny. Możecie mi podpowiedzieć jaki pies byłby najlepszy. Za kilka lat prawdopodobnie wybuduję dom. Więc może lepiej poczekać z psem do czasu kiedy będę już go miał. Wiem jakie obowiązki wiążą się z posiadaniem psa i nie chcę zwalać tego na najblizszych. Czy macie podobny dylemat? Co robicie w takiej sytuacji. Nie umiem sobie poradzić. Zastanawiam się czy nie lepiej poczekać z tym, aż będę miał warunki. Mieszkanie mam małe, a pies to dodatkowe obowiązki. Możecie mi coś podpowiedzieć
 

tomas 1

New member
Witam sam piszesz że nie masz czasu psem się zająć a więc bzdura żeby go brać i męczyć w bloku. Pies to nie maskotka żeby go gdzieś postawić a już młody to trzeba kilka razy dziennie wyjść na spacer. Chyba że jakiegoś malutkiego co można mu kokartki przywiązać i na kanapie posadzić. Jak chcesz dużego psa to poczekaj jak będziesz miał warunki i sam będziesz wiedział czy chcesz się psem zajmować czy aby biegał na podwórku pozdrawiam.
 

Trolo

Well-known member
Poczekać aż będziesz miał dom ogrodzony i wtedy piesek żeby sobie po ogrodzie wolno biegał, a nie zamykanie w kojcu, czy wiązanie na łańcuchu. Jak dla mnie to takie rzeczy nie są akceptowalne absolutnie. Mam psa który wolno biega po dużym ogrodzie, ale i tak wychodzę z nim na spacer.
 

framo

New member
Hm... jednak namówiłem żonę na psa. Wybraliśmy shih-tzu takiego jak na zdjęciu. Sąsiadce rozmnożyły się i oddała jednego za "symboliczną złotówkę". Dziękuję za cenne rady. Macie rację - jak ktoś nie ma czasu to nie powinien mieć psa. Żona akurat pracuje w troszkę innych godzinach niż ja więc jest OK. Zawsze będzie mieć opiekę.
 

Ambroży

New member
Mam w domu takiego shi tzu, piesek bardzo pocieszny, ale to bardziej chyba jakos maskotka :D Jest to maly piesek o wielkim sercu, nie wiem czemu z 8 domownikow do mnie przywiazal sie najbardziej i choc bardzo chcialbym kupic sobie jakiegos wiekszego psa, to nie moge dopoki ten zyje, bo jest strasznie zazdrosny i wiem, ze zle by sie czul gdybym mial nowego faworyt :)
 

Oleś

New member
Polecam kupić rasowego kota ;) To mniejszy obowiązek niż pies. Piszesz, że masz męczącą pracę - na zmęczenie najlepszy jest mruczący kot leżący na Twoim brzuchu.
 
Podobne tematy

Podobne tematy

Do góry