• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Co dalej? 4 tygodnie po zabiegu obrzezania plus wydłużeniu wędzidełka

Adam13372001

New member
Witam. Jestem miesiąc po zabiegu usunięcia stulejki plus wydłużenia wędzidełka i teraz nasuwa się masa pytań iż nie do końca zostałem o wszystkim doinformowany. Czy wszystko wygląda okej jak na miesiąc po zabiegu? Dodam że szwy są samorozpuszczalne.
Czy moje wędzidełko jest dalej obrzęknięte? Jest lekko twarde i dość spore szczególnie po prawej stronie tak mi się wydaje.
Czy to coś na samym czubku odpadnie? Jest to pewnie pozostałość po jednym z wielu strupków ponieważ jakies 4 dni po zabiegu przez przypadek szarpnąłem szwami otwierając lekko ranę na wędzidełku i chyba tętniczke bo krew tryskała w regularnych odstępach.
Czy nie jest zszyte za blisko szczególnie od strony górnej penisa? Dodam że dalej mnie czasami boli przy dotykaniu o ile można nazwać to jakim kolwiek bólem i czy jest to normalne/zrozumiałe jeszcze.
Czy ta "oponka" po lewej stronie zniknie bo wydaje mi się że wygląda tak jak by miało być na stałe.
Czy dalej konieczne są opatrunki bo aż do dnia dzisiejszego zmieniam opatrunki (gazik, maść mupirox i bandaż) najpierw co 12godnin teraz co 24. Kiedy mogę brać normalnie prysznic bez ryzyka zakażenia? Bo dotychczas jedynym środkiem higieny była duża ilość octoniseptu plus gazik do oczyszczania.
Czy ktoś wie co to za białe plamy na skórze? Mam je od dość dawna i powoli sie to rozprzestrzenia. Strzelam jakieś bielactwo/łupież pstry bo miałem kiedyś na klatce piersiowej. dodam ze w dotyku plamki mają taką jak by gładką fakturę i czasami chropowatą.
I jak to ogólnie wygląda? Dobry skalpel czy raczej słaby?
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i postaram się rozwinąć temat jak najbardziej plus postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania.
 

telewizor

Member
Moim zdaniem nie ma sie czym przejmowac - goi sie ladnie i blizny pewnie nie bedzie praktycznie w ogole. Wedzidelko rzeczywiscie grubevale wyglada jakby lekarz tak je zszyl. Jak masz dolegliwosci lub cos Cie niepokoi to umow sie na konsultacje z lekarzem.
Jak zapewne widziales na forum, miesiac czesto nie wystarczy zeby zaszlo pelne gojenie zatem nie testuj sprzetu za wczesnie.
 

AGv

Active member
1.Keloid tobie się rozwinął. 2. Szwy dawno trzeba ściągać. 3. Idź na konsultację do dobrego specjalisty, niech poradzi co robić.
 
Do góry