• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Ciasna blizna, 17 dni po

szymon44

New member
Cześć, jestem 17 dni po zabiegu częściowego obrzezania staplerem z usunięciem wędzidełka. Zabieg był spowodowany stulejką całkowitą. Wszystkie zszywki oprócz tych od strony wędzidełka już odpadły, na razie ładnie się goi. Występuje minimalna oponka, jeśli w ogóle można nazwać to oponką. Jedynym problemem jest ciasna blizna odczuwalna przy wzwodzie(linia szwów siedzi zaraz za żołędziem). Parę dni temu byłem na kontroli u lekarza i powiedział, że wszystko fajnie i że w dużej części żołądź jest przykryty. Spytałem się go czym smarować bliznę, żeby ją uelastycznić i powiedział, że tu nie ma co smarować, bo prawie blizny nie ma. Nie wypytywałem go dalej o to, ponieważ nie byłem wtedy jeszcze świadom tego jak to wygląda przy mocniejszym wzwodzie(starałem się ich unikać). Domyślam się, że w takim przypadku powinienem jednak czymś smarować. Słyszałem o Contractubexie i plastrach silikonowych. Co polecacie?
 

toastt

Well-known member
Moim zdaniem powinieneś wstawić zdjęcie pacjenta (jeżeli Ci to nie przeszkadza) - wówczas forumowi eksperci będą w stanie ocenić czy lekarz Cię nie robi w konia i będą w stanie lepiej doradzić co się da z tym zrobić.
 

filoo

New member
mam to samo, smaruję na razie smarowałem sutriconem i silaurumem - nie za bardzo coś to dało poza tym że nie widać za bardzo teraz blizny, ale zamówię dzisiaj ten contratubex, potestuję z tydzień i zamówię plastry
 

nope

Well-known member
Wstawcie fotki to doradze. @szymon44 17 dni to tyle co nic. Dopiero sie goisz. Blizna jak powstanie to zacznie sie rozciagac i to jest proces długotrwały spokojnie. Plastry silikonowe nie wiem czy u Ciebie zdadzą ezgamin bo masz obrzezanie częściowe. Ja stosowałem osobiscie contractubex ale nie widziałem.efektów i przeszedłem na silaurum a nastepnie plastry sutricon i było w porządku. obstawiam ze jeszcze sie goisz bo 17 dni to mało więc jeszcze się nie smaruj niczym i poczekaj z tydzien dwa.
 

nope

Well-known member
Masz racje. Ciasno strasznie jest. Możliwe że skończy się poprawką. Ale dałbym sobie czasu troche z jakieś 2 miesiące.
 

szymon44

New member
Tylko właśnie zastanawiam się jakie żele, plastry dadzą mi największy efekt. Co byście polecili? Pytanie czy plastry w ogóle wchodzą w grę przy częściowym obrzezaniu?
 

nope

Well-known member
Co do plastrow i obrz czesciowego to nie doradze. Żele tutaj wiekszego znaczenia nie ma. Jakiś żel na blizny i tyle. Sa zele cebulowe (conctractubex, cepan) i zele silikonowe np sutricon, silaurum, bliznasil itd. Jak sie zagoisz kompletnie to wcieraj to kulistymi ruchami w blizne.
 

toastt

Well-known member
Cepan mi bardzo pomógł na bliznę na łokciu, tj. nie zniknęła ona oczywiście, ale stała się znacząco elastyczna. Na penisie nie próbowałem, bo tam mam starą bliznę na napletku i nie sądzę by na takiego "twardziela" coś pomogła.
 

yetow

New member
wiem że stary temat ale mam podobny problem i ciekawi mnie czy blizna u Ciebie się rozciągnęla czy musiałeś robić poprawkę
 

Podobne tematy

Do góry