• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Chrapanie

jacstan

New member
Wydaje mi się, że chrapanie to dolegliwość, która dotyczy głównie mężczyzn.
Ja właśnie mam z tym problem. Chrapie i chrapie i chrapie. Dzieci mnie krytykują, żona się nie wysypia. Wstyd mi każdego poranku, kiedy dzieci wstają i mówią ,,Tato, ale chrapałeś w nocy, nie dało się spać.".
Czy ktoś z was ma jakiś sposób na chrapanie? Czy może chrapanie da się wyleczyć?

Pomóżcie proszę!
 

Hansss

New member
U mnie problem chrapanie doszedł aż do tego, ze łapały mnie nocne bezdechy. W koncu zona wygoniła mnie do lekarza, bo od kolezanek z pracy dowiedziala się, że są jakies poradnie leczenia chrapania i bezdechu sennego. Nie moglismy u siebie takiej znalezc (Poznań), ale trafiliśmy w necie na stronkę medinfo.pl, mają tam infolinię, na której podali nam adres takiej poradni. Moze spróbuj i Ty, bo w koncu Cię kobieta i dzieci przeniosą do garażu spać ;)
 

tatuwoj

New member
Niestety ale nie tylko meżczyzni mają problem z chrapaniem. Często kobiety też mają i równiez utrudnia to sen i odpoczynek.
 

Neutron

New member
Kobiety też chrapią, faktycznie nie słyszy się o tym tak często, jak o mężczyznach, ale jednak.
Próbowałem różnych rzeczy, żeby przestać chrapać, jednak te tak zwane "domowe sposoby" niewiele pomogły. Najlepiej będzie, jeśli udasz się do specjalisty. Może to kwestia skrzywionej przegrody nosowej? Zresztą, nie ma co dywagować, lepiej to sprawdzić. Może lekarz zdoła coś poradzić. Bądź dobrej myśli!
 

Karolin

New member
Wszyscy chrapią, kobiety także.
Najlepiej jest wybrać się do jakiegoś polecanego otolaryngologa i podjąć leczenie wedle wskazówek. Musze przyznać, że na ten problem cierpi bardzo wiele osób w rożnym wieku, wiec naturalne jest, że chrapanie to zjawisko niemalże powszechne.
Co do domowych sposobów - nie polecam nic robić, bez konsultacji ze specjalistą.
 

pytanek

Member
U niektórych jest to naturalne. U niektórych nie. Jesli chrapanie pojawiło sie u Was nagle, a nigdy nie chrapaliście to polecałbym skontaktować się z lekarzem. Wiele osob cierpi na bezdech. On własnie powoduje chrapanie. Nie zdają sobie z tego sprawy, a co jak co jest to jednak dosyć groźny stan.

Sugeruję zajrzeć sobie tutaj:
proclinic.pl/category/faq

Na stronie można sobie poczytać o sposobach leczenia chrapania.
 

iras

New member
To nie jest tylko męski problem, wiele kobiet również chrapie ;) Ja też słyszałem, że zmiana pozycji podczas snu może pomóc
 

Oscar_N

SPAMER
Ja też mam problem z chrapaniem. Próbowałem różnych środków i sposobów, ale z miernymi efektami. Ostatnio zacząłem używać listków, które podobno mają zredukować chrapanie. Żona twierdzi, że nadal chrapie, jednak nie jest to tak dokuczliwe jak do wcześniej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

zdrowypan

New member
No mnie zdarza się chrapać jak jestem bardzo zmęczony, lub po wypiciu alkoholu. Nie jest to jednak nagminny problem na szczęście. Mam kolegów, którzy niestety dają koncerty swoim partnerkom co noc i to już jest prawdziwy problem. Całkiem prawdopodobne, że jest to problem laryngologiczny. Często chrapią osoby z krzywą przegrodą nosową.
 

Tomasz19

New member
teraz na rynku ponoć są jakieś plastry do przyklejania języka do podniebienia i ponoć pomagają, słyszałem tylko opinię ze dobre i działają
 

Przemko

New member
Moj brat mial problem jak sie okazalo z przegroda nosowa.. jak mocno chrapiesz to moze byc wiele przyczyn niestety. Moze wizyta u lekarzaq najpierw?
 
Do góry