• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Choroby weneryczne - badania co? gdzie? jak?

Crane

New member
Witam wszystkich,
poczytałem trochę wątków na forum i proponuję temat, na którym będzie można uporządkować wiedzę i doświadczenia związane ze wszelakimi badaniami.
Może na początek mój przypadek. Co już zrobiłem.
Przyczyna: przygodny kontakt seksualny, oralny, w zabezpieczeniu!
Objawy: pieczenie w cewce (raczej łaskotanie) i ból w okolicy odbytu, brak zmian skórnych
Byłem u lekarza POZ.
Badania: mocz ogólny, antygen Hbs, anty HCV - badania wykonane w laboratorium w przychodni. W moczu pasma śluzu; HBs i HCV ujemne.
Badania wysyłkowe PCR: wymaz z cewki (sam robiłem) na: Trichomonas vaginalis, Mycoplasma hominis, Mycoplasma genitalium, Ureaplasma urealyticum, Ureaplasma parvum, Chlamydia trachomatis, Neisseria gonorrhoeae - wyniki ujemne
Leczenie: Azithromycinum 5 dni
Efekty: chwilowa poprawa i powrót do stanu wyjściowego

No i moje pytanie, co powinienem dalej robić? Jakie badania? Kto je wykonuje (laboratorium/lekarz i materiał do labu)?
Chciałbym zrobić wymaz z cewki, ale nie wiem gdzie (woj. śląskie). Wiele laboratoriów ma to w ofercie, ale czy pobierają wymaz na miejscu czy mam się najpierw umówić do lekarza? Jak to po kolei wygląda?
 

Podobne tematy

Do góry