• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Choroba peyroniego WROCŁAW (okolica)

Selcouth

New member
Witam,

Zamierzam zapisać się na zabieg prostowania oraz usunięcia stulejki. Niestety nie znalazłem w historii forum kogoś, kto prostował we Wrocławiu. Jedynie co udało mi się znaleźć to informacje na temat obrzezania w Kreftt Clinic we Wrocławiu u dr. Ratajczyka. Z chęcią udałbym się do niego, tyle czy on wykonuje prostowanie?
Ktoś, coś może poleca gdzieś indziej? Myślałem nad rzeszowem, lecz to ponad 500km.

Druga sprawa czy obrzezanie może być wykonane jednoczesnie z prostowaniem? Czy takie coś też zalicza się na NFZ? Cieżki temat..

Pozdrawiam,
 

user842

Active member
Tak, jeśli potrzebne są oba zabiegi, to robi się je jednocześnie, również na NFZ.

Podczas zabiegu prostowania lekarz i tak na ogół wykonuje okrężne rozcięcie napletka, w celu "oskalpowania" penisa, tzn. zsunięcia napletka w dół, tak aby mieć dostęp do osłonki ciał jamistych, a następnie napletek trzeba zszyć. Żeby zrobić przy okazji obrzezanie wystarczy wykonać drugie cięcie nieco niżej i usunąć zbędną część napletka - dla lekarza to nie więcej niż 10 minut dodatkowej pracy. Tak więc jeśli potrzebujesz obu zabiegów, to robienie ich oddzielnie nie miałoby sensu.
 

Kiti

Member
Z tym obietaniem penisa....tragedia...
Ogólnie wystarczy naciąć skórę wzdłuż penisa po przeciwnej stronie i założyć szwy
 

Podobne tematy

Do góry