• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Brak szwów

Quaniq

New member
Jestem 8 pełnych dni po zabiegu. Jak na razie w ogóle nie jestem zadowolony z wykonania operacji, która była robiona na NFZ. Prawdopodobnie miałem robione również coś z wędzidełkiem, w miejscu gdzie ono było jest coś żółtego, nie wiem czy to strup. Ogólnie strona od wędzidełka w miarę mi się podoba, widać ładnie zaszyte szwy. Gorzej to wygląda z przodu, tam po prostu widzę kilka szwów, są spore przerwy i boje się, że przez to powstaną okropne blizny. W jednym miejscu z boku widzę też jakaś dziurę na głębokość kilku mm. Strasznie się boję o wygląd penisa, uważam, że zabieg nie został zrobiony do porządku. W dodatku nie mam pojęcia jaki typ zabiegu na mnie przeprowadzono. Wydaje mi się, że jest to obrzeżanie całkowite.

Tak wyglądał 3 dni po zabiegu:
http://i.imgur.com/FbgSTxD.jpg?1
Obecnie jest w lepszy stanie, chodź brzydko to wygląda (jakby był krzywo wycięty napletek). Fotki wrzucę, gdy będę zmieniał opatrunek.
 
Ostatnia edycja:
Jeśli jest w lepszym stanie to... pokaż te fotki!
Już raz Ci odpowiadałem w innym temacie, że według mnie to całkowite (albo niemal całkowite bo to nie jest jednolity podział - jest jeszcze coś po środku) i usunięte wędzidełko.

Z tego co aktualnie napisałeś wynika tylko, że wygląda lepiej. Co możemy w takiej sytuacji podpowiedzieć?

Blizny to nie jest najgorsza rzecz - można stosować Cepan lub inne kremy na rozmiękczanie i zanikanie blizn.
Najważniejsze żeby rana jak najszybciej się zagoiła i żeby nie było opuchlizny a tej już po 3 dniach prawie nie miałeś...
 

Quaniq

New member
Fotka. 1 Tutaj widać, że do połowy góry wyszło mi takie coś spod opuchlizny, trochę strasznie to wygląda, mam nadzieje, że jakoś to później zniknie ;|
http://i.imgur.com/gAqSFxZ.jpg

Fotka. 2 Po naciągnięciu opuchlizny coś tam widać pod napletkiem
http://i.imgur.com/fOhTiTj.jpg

Fotka. 3 Tył, tutaj mam taką małą ranę, po zdjęciu opatrunku, który się do niej przykleja.. ciągle pojawia się krwawienia bo uszkadzam strup. Nie widać niestety takiego jakby żółtego strupa (czy czegoś) co idzie po linii gdzie było wędzidełko. Zwy tutaj wyglądają w porządku.
http://i.imgur.com/frD5Aiy.jpg

Fotka. 4 W zaznaczonym miejscu, nie widać zbyt wyraźnie na zdjęciu, ale tam jest takie małe wgłębienie, brzydko to wygląda, nie wiem czy się wygoi :|
http://i.imgur.com/GXcKRz1.jpg

Najbardziej niepokoi mnie przód który jak na razie wygląda, tak jakby mnie ugryzł jakiś pies... Potrafi ktoś w 100% potwierdzić, że to obrzeżanie całkowite?
 
Ostatnia edycja:

zawi.zawiasso

New member
wg mnie jak na 8 dzien nie ma sie co przejmowac. ja tez mialem nierowne miejsca ze szwami i tak na prawde dopiero po 4 tygodniach zaczelo wszystko ladnie wygladac. dostales jakies zalecenia od lekarza? jezeli rana sie paprze/masli warto kupi octenisept do pryskania - sluzy odkarzaniu i mi wlasnie pomogl.
 

Quaniq

New member
Tylko recepta na 2 opakowania Neomycinum (maść do oczu), też niby na jakieś bakterie itp. Dodatkowo przemywam rano i wieczorem mydełkiem naturalnym.

Czy ten octenisept jest na receptę? W ogóle widzę u Ciebie na wędzidełku szwy, u mnie takich nie było, tylko takie żółte maślane coś ;|
 
Ostatnia edycja:
Octenisept jest bez recepty ale można też np. polewać Rivanolem.
Szwy na wędzidełku ma się tylko w przypadku jego wydłużenia. Ty na 100% masz je usunięte i stąd ta rana "od spodu/od tyłu" - miejsce po wędzidełku generalnie goi się najdłużej.


Jak dla mnie tragedii nie ma. Nie oceniaj jak to będzie wyglądać w trakcie leczenia rany bo dużo się może zmienić choć pewnie jakaś blizna zostanie...
Choć blizna to nie jest najgorsza rzecz z jaką można skończyć. Chyba wolałbym większa bliznę i brak wielkiej opuchlizny po 4 miesiącach od zabiegu...
 

fancom

New member
Usunięte wędzidełko ma jakiś negatywny wpływ?
Bardzo dobre pytanie w sumie to sam był bym ciekaw :)
Na to pytanie zdania na pewno będą podzielone, inni mogą uważać, że nie ma negatywnego wpływu a drudzy, że jednak wpływa negatywnie na jakość stosunku.
Podobno i tak przyjemność z seksu bierze się z głowy/psychiki.
Wychodzi na to, że sam będziesz musiał wypróbować i zobaczysz czy będzie tak samo jak przed zabiegiem.
No chyba, że będziesz miał ten sam problem dotyczący braku porównania z przed i po :/
 
Znów nie pokazałeś dokładnie wędzidełka ;)

Zrób takie:
imgur: the simple image sharer

Czy usunięte wędzidełko w czymś przeszkadza? Nie.
To tylko delikatne miejsce, które rzeczywiście zazwyczaj daje największe pobudzenie seksualne ale wcale nie jest niezbędne do czerpania satysfakcji.


Podobno i tak przyjemność z seksu bierze się z głowy/psychiki.

Otóż to.
Mi mój bardzo długi napletek i krótkie wędzidełko na tyle skutecznie utrudniało stosunki, że cieszę się że mi je wycięli. Nie pogorszyło to jakości seksu (również oralnego).
 

Quaniq

New member
Od soboty używam Omnisept w spraju. Chciałbym się dowiedzieć jak go stosujecie na ranę? I do kiedy go stosować? Dzisiaj mija 2 tydzień od operacji.
 
Jeśli się nie mylę to Omnisept to płyn do dezynfekcji narzędzi chirurgicznych.
Nie wiem kto Ci to polecił ale długo bym się zastanawiał przed użyciem tego na sobie
 

zawi.zawiasso

New member
Jezeli mowa o octenisepcie to on jak najbardziej sluzy do dezynfekcji miejsc po operacji. Ja mialem tez w sprayu i po prostu po toalecie pryskalem i osuszalem cala zoladz. W obecnej chwili wszystko mam praktycznie zagojone ale ze wzgledu na brak mozliwosci umycia sie w pracy po toalecie nadal uzywam octeniseptu.
 

Podobne tematy

Do góry