Bolesna blizna pięć tygodni po obrzezaniu

pooperacji

New member
Witam,

Pięć tygodni temu miałem operację obrzezania z usunięciem wędzidełka z powodu stulejki całkowitej. Nie byłem do tego za bardzo przekonany, ale według informacji od lekarza nie było innej opcji niż obrzezanie, węc się zdecydowałem. Teraz to już za późno na zmianę decyzji, ale czy rzeczywiście w każdym przypadku stulejki całkowitej nie ma sensu próbować z różnymi rodzajami plastyki (prepuceplastią)? Jednak taki zabieg to bardzo duża ingerencja, ciągle ciężko mi się przyzwyczaić i gorzej to znoszę, niż się spodziewałem.

Póki co trochę mnie niepokoi, że skóra w okolicach blizny boli, a zwłaszcza (ale nie tylko) w okolicach, gdzie wędzidełko było wycięte, jest bolesna, szczególnie przy dotyku, naciągnięciu skóry czy erekcji. Czy po pięciu tygodniach dalej może coś takiego być? Trochę się tego boję i mam nadzieję, że to nie jest żadna neuropatia albo coś takiego. Za ile powinno się to poprawić, a jeśli się nie poprawi, to co można zrobić?

Poza tym to chyba się wygoiło, ale czuję grudki pod skórą, gdzie były szwy samorozpuszczalne. Po jakim czasie powinny zniknąć te grudki spod skóry? Zgaduję, że to właśnie te szwy, ich część, która została pod skórą. Ile czasu potrzeba, żeby wszystko się zagoiło pod skórą?

Dzięki
 
Ostatnia edycja:

Poldek1

New member
U mnie trwało to ponad miesiąc. W ogóle szwy nie chciały wychodzić, w końcu pousuwałem wszystkie, jeden wrósł (pisałem o tym w wątku http://meskiezdrowie.pl/wedzidelko-3-tygodnie-po-3-a-6131.html) poszedłem do lekarza, powiedział że ruszać nie będzie bo by "rozpaćkał" zwlekałem z zakupem maści tydzień - i szczęśliwie, parę dni po wizycie, którą złożyłem lekarzowi, czyli jakieś 35-40 dni po zabiegu - ostatni szew zniknął - nie widać i czuć tam gdzie wcześniej w dotyku bolało. Teoretycznie szwy powinny być ściągnięte do 14 dni ale nie było zaplanowanej wizyty kontrolnej. Niektórzy na forum pisali, że trwało to nawet kilka miesięcy. Jak zapytałem lekarza ile to potrwa - dostałem odpowiedź "nie wiem, to jest natura".
 
Ostatnia edycja:

pooperacji

New member
Dzięki za odpowiedź, Poldek. Szwy z zewnątrz zniknęły po około czterech tygodniach, mi bardziej chodzi o zgrubienie pod skórą w miejscach szwów. Tam niczego ruszać nawet nie mam jak, bo to nie jest na zewnętrz, tylko wewnątrz. Chociaż prawdę mówiąc bardziej mnie niepokoi ten ból przy dotyku blizny (zwłaszcza w okolicy dolnej, czyli miejsca usuniętego wędzidełka, ale i w niektórych innych miejscach), mam nadzieję, że przejdzie wkrótce. Jeśli ktoś miał podobne odczucia z tymi zgrubieniami pod skórą lub bolesną blizną, chętnie się dowiem czy to normalne i kiedy można się spodziewać poprawy.
 
Do góry