• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Blizny po infekcji bakteryjnej

ero

New member
Cześć, przychodzę do Was z pytaniem, czy być może ktoś był w podobnej sytuacji i jest w stanie mi odpowiedzieć.
Otóż 2 miesiace temu nabawiłem się najpewniej infekcji grzybiczej, która przerodziła się w infekcje bakteryjną.
Przez 2 miesiace dostawałem rozne diagnozy od liszaja do chlamydii bujajac sie z zapaleniem zoledzi i napletka. Wymaz spod napletka dal wynik pozytywny dla
Enterobacter hormaech, Klebsiella oxyto ca, Pseudomonas aeruginosa.
Przez te 2 miesiace bezskutecznie szprycowano mnie antybiotykami i masciami ze sterydami przez lekarzy z luxemd.
Finalnie bylem na wizycie u doktor Anny Bonder-Nowickiej, ktora kazal mi odstawic wszystkie leki poniewaz skora jest juz wyneczona i nie przynosi to efektow. Jedynie moczenie w rumianku i nadmanganianie potasu oraz chodzenie z odslonieta zoledzia.
Jej diagnoza to zbyt krotkie wedziedlko, zbyt dlugi napletek i niestety wydzielina z pochwy musiala pozostac i doprowadzic do infekcji.
(W piatek bede jeszcze badal wymazy dla stuprocentowej pewnosci, ze to nic innego).
Jej zalecenie to obrzezanie calkowite (ktorego boje sie cholernie, poniewaz mam strasznie wrazilwą zoladz od zawsze ale to temat na inny wątek).
Martwi mnie inna rzecz, po tych 2 mc infekcji moja żołądz wyglada po prostu paskudnie. Powiedziala, ze blizny byc moze pozostaną...
Czy ktos z Was mial podobna sytuacje, podobnie wygladajacy problem i blizny się wchlonely?
Zalaczam folder ze zdjeciami:
 
Napisze tak....po infekcji grzybicznej powinieneś jak najszybciej trafić do lekarza dermatologa w celu wdrożenia leczenia.Leki powinny być trafne żeby szybko zaczęły działać i żeby nie było spustoszenia.Piszesz że miałeś stan zapalny,nieleczony szybko i trafnie może spowodować zwężenie napletka,stulejke,zniszczenie nabłonka itd.Jeżeli z tym stanem zapalnym się bujałeś dość długo i leczyli Ciebie w ciemno np.sterydem to efekt może być taki jak na zdjęciu.Nic nie piszesz o przesuszeniu czy ono występuje?Lekarka dała Tobie do zrozumienia że stan który masz to już tzw.przeleczenie....
 

ero

New member
Przesuszenie nie wystepuje w momencie, w ktorym pisze tą wiadomosc. Ograniczam się teraz do rumianku.
Na ten moment czekam na wyniki wymazów i potem bede sie umawial na obrzezanie. Nie wiem czy dermatolog mi cokolwiek w tym momencie doradzi na blizny, zwazywszy ze juz pol apteki na niego nalozylem (doslownie...)
 

ero

New member
1 urolog (ktory mialby wykonac) stwierdzil ze trzeba od razu, 1 urolog odradzil w obecnym stanie, 1 anestezjolog na emeryturze (po znajomosci) odradził rowniez w obecnym stanie. Ale wszyscy skłaniaja sie, ze zabieg bedzie konieczny. Rozbija sie o to kiedy
 

ero

New member
Jest troche lepiej niz na zalaczonych zdjeciach w 1 poscie. Po lewej wloknik, lekki stan zapalny napletka. Czekam na wyniki wymazu z cewki i z włoknika zdby na 100% wykluczyc jakiegos syfa. Urolg, która chcialaby ciąc w poniedziałek twierdzi, ze to flora saprofityczna ale dopoki zoladz i napletek nie beda "czyste" wstrzymam sie
 

toastt

Well-known member
Żołądź i napletek nigdy nie będą wolne od bakterii. Na pewno na obecnym etapie zalecam wietrzenie żołędzi i delikatne mycie się oraz delikatne osuszanie. Zamiast wycierać się, raczej polecam byś osuszał żołądź poprzez dotykanie ręcznikiem papierowym lub chusteczką higieniczną. Rób wszystko, żeby miało to możliwość się zagoić.
 

ero

New member
Udalo mi sie calkowicie wyleczyc infekcję, zostały dwie płytkie blizny, które nie wyglądają źle. Od biedy jak u Geralta na twarzy. Niestety infekcja nawróciła i żołądz na wierzchu jest zaczerwieniona maskując je. Na początku lutego mam obrzezanie i liczę na koniec przygód
 

TomaszW

Member
U mnie ze wszystkich kremow najlepiej pomaga Rigenoma. Moze warto sprobowac:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Podobne tematy

Do góry