• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Blizny i rany na skórce

Miłosz2011

New member
Witam mam problem z moim penisem, czasami robi się mi cała czerwo a skórka. Dziś rano zauważyłem że pęka mi i już mam blizny. Trochę swędzi i jak sikam i cała skórka szczypie. Czy można to wyleczyć w domu? Mam 12 lat i wolałbym nie pokazywać w domu nikomu.
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Masz masz lub bedziesz mial niedługo. Tylko jeszcze o tym nie wiesz. Nie skórka tylko napletek sie to nazywa. W domu samemu wyleczyc to mozesz przeziębienie. Jak juz robia ci sie pęknięcia i blizny to sam nic nie wyleczysz. Ogólnie to masz 2 wyjscia.
Albo mowisz rodzicom i ida z toba do lekarza, dostajesz jakies np masci sterydowe by probowac to wyleczyc - tu juz lekarz decyduje co i jak. Albo drugie wyjscie nie mowisz nic i meczysz sie w domu z tym sam. Czyli ból, piekąca skóra przy sikaniu i w koncu stuleja.
W kwietniu ci zsuwali. A to ty sam codziennie nie zsuwasz do mycia??
 

Miłosz2011

New member
Tak lekko zsuwam do mycia ale wolę narazie tak do końca nie. Czyli dzisiaj pójdę zgłosić to rodzicą trudno... Już kilka miesięcy temu chciałem zgłosić ale jakoś tak...
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Powiedz bo sam nic nie zdzialasz. Tu sie nie ma co wstydzic. Lekarzowi tez powiedz ze caly czas pęka piecze i robia sie blizny.
 

Miłosz2011

New member
A czy to możliwe że od przyczasniecia rozporkiem rok temu ? Bo przyczasnolem sobie go zamkiem i krew mi leciała ale to było rok temu. Najgorsze jest jak sikam bo jak siki lecą przez napletek to w te małe ranki lecą siki i wtedy jest największe pieczenie. No i jak stoi to takie pękniecia widać do okola
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
No piecze bo masz rane. Jak sie skaleczysz np w reke i polejesz woda to tez piecze. Nie wymyslaj teorii ze to wina zamka tylko gadaj z rodzicami i do lekarza. Powodzenia.
 

Oliwer2009

New member
Jeśli bez problemu ściągasz napletek w stanie spoczynku i wzwodu to o stulejke się nie martw. Też mam dość długi napletek i końcówka wygląda podobnie jak u ciebie a wszystko jest w porządku.

Przede wszystkim codziennie w kąpieli myj pod napletkiem mydłem i wodą, zmiany skórne mogą wynikać z braku odpowiedniej higieny.
Jeśli jednak pomimo prawidłowej higieny coś cie będzie boleć lub będą widoczne blizny / zaczerwienienia to tak jak pisał przedmówca pomóc może jedynie lekarz
 

Miłosz2011

New member
Dzięki Olivier zadbam bardziej o higienę i jeśli nie przejdzie to na koniec wakacji powiem rodzica o tym. Teraz mi szkoda wakacji na szpital 🙂
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
I po co wprowadzasz mlodego w błąd? Napisal wyraznie że robią mu sie rany, pęknięcia na napletku. I juz ma blizny. Z tym trzeba isc do lekarza. Im szybciej zacznie smarowac tym wieksza szansa, że moze uda mu sie uniknąć zabiegu! Higiena to nawet nie wspominam bo to podstawa.
 

Oliwer2009

New member
Niestety z pana moderatora taki pomocnik że w niemal każdym temacie pisze tylko "idź do lekarza". Wiadomo, że to najlepsze rozwiązanie. Ale forum jest chyba po to żeby się czegoś dowiedzieć bez wizyty u lekarza. Młodzi się wstydzą, inni nie mają czasu, dlatego szukają pomocy w internecie, żeby nie chodzić do lekarza na marne.
Z wypowiedzi Miłosza wynika że nie zsuwa napletka do końca do mycia ani przy sikaniu, a to błąd i przez to mogą powstawać infekcje. Na zdjęciach nie widać nic poważnego, skóra jest tylko miejscowo jaśniejsza i lekko popękana. Nie wiem jak z żołędziem, ale wszystko wskazuje na brak higieny. To jest podstawa, ale niestety bardzo wiele osób nadal nie wie jak prawidłowo dbać o higienę intymną
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Nadal piszesz głupoty. Kiedy trzeba pisze ze trzeba isc do lekarza (rozumiem ze przeczytałes wszystkie moje posty, ze tak twierdzisz), chyba ze z ciebie taki internetowy cudotwórca i wyleczysz stuleje, infekcje, prostate itd. przez ekran monitora. Forum jest od tego by sie czegos dowiedziec a nie od tego by sie poprzez nie leczyc samemu. Później łebki wyczytaja takie mądrości po czym po ilus latach wrócą tutaj z placzem ze maja stulejke i co oni biedni maja począć. Dlatego jak sie ma jakas dolegliwość to sie ja konsultuje z lekarzem a nie internetem!
Jakbys troche poczytal forum bys wiedzial, ze blizny na napletku to jest juz błędne koło. Robia sie zrosty ktore sa twarde, skora sie napina i peka obok i tak w kółko az sie zrośnie tak ze napletka sie nie zsunie bo straci swoja elastyczność. Dlatego wazne by reagowac jak najszybciej i pójść do specjalisty a nie sluchac internetowych mędrców.
 
Ostatnia edycja:

Podobne tematy

Do góry