• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Bilans

WitamPana

New member
Witam, w poniedziałek mam bilans. Mam 13 lat, pierwsza gimnazjum. Mam chyba stulejkę. Będzie mi badać lekarka (w przychodnii) penisa? I jak będę mieć stulejke, to rodzice będą wkurzeni... Nie wiedzą o tym, a boję się powiedzieć. Idę z mamą na ten bilans. Boje się bardzo! Nie chce, żeby mi badali, co zrobić? :/ Pozdrawiam.
 

elwisek85

New member
Cześć.Czy i co będzie badać to zależy od lekarki.Może zbadać żeby tylko było że badała a może dokładniej sprawdzić.W Twoim przpadku dobrze by było żeby oglądła ptaka bo sam podejrzewasz stulejkę.I lepiej żeby rozwiązać problem jak jesteś jeszcze młody niż się męczyć potem.Młodszy organizm raczej lepiej znosi modyfikacje i jest bardziej 'plastyczny'. Czemu by mieli być wkurzeni?Przecież to oni prawdopodobnie zawalili trochę sprawę że nie zrobili nic jak byłeś mniejszy bądź uznali że 'samo przejdzie'. Ja tam nie wiem jak to wyglądało.Nie masz się czego bać.Przecież Cie nie zbiją ani z domu nie wyrzucą za to.Powiedz mamie/tacie teraz to potem nie będzie wtopy.Albo komuś Ci bliskiemu żeby im jakoś powiedział bo się boisz/wstydzisz.No i jak powiesz top od razu w pon dostaniesz skierowanie czy coś.No i rodzice może lepiej popatrzą na Ciebie iż interesujesz się sobą i że pokonałeś wstyd i powiedziałeś.
 

bergen

New member
WitamPana napisał:
Witam, w poniedziałek mam bilans. Mam 13 lat, pierwsza gimnazjum. Mam chyba stulejkę. Będzie mi badać lekarka (w przychodnii) penisa? I jak będę mieć stulejke, to rodzice będą wkurzeni... Nie wiedzą o tym, a boję się powiedzieć. Idę z mamą na ten bilans. Boje się bardzo! Nie chce, żeby mi badali, co zrobić? :/ Pozdrawiam.

Nie, nie będą wkurzeni. No chyba że są wkurzeni kiedy miewasz katar :) Na bilansie powinno się badać narządy płciowe, choć ostatnio się od tego, niestety, odchodzi. Lepiej sam powiedz, że podejrzewasz stulejkę.
 

ANDALAMI

New member
Najgorsze jest to,że teraz uczeń decyduje co chce mieć badane:) oczywiście jest to błąd,bo takie postępowanie zwiększyło ilość stulejek w wieku dojrzałym i przyczyniło się do późniejszych innych problemów.Tak,że moim zdaniem na takich bilansach badanie pod kątem stulejki powinno być obowiązkowe.Kiedyś naprawde rzadko się zdarzało by ktoś w wieku dojrzałym miał stulejkę,takie rzeczy się załatwiało już w wieku lat 10 czy 12,praktycznie ekspresowo.
 
ANDALAMI napisał:
Najgorsze jest to,że teraz uczeń decyduje co chce mieć badane:) oczywiście jest to błąd,bo takie postępowanie zwiększyło ilość stulejek w wieku dojrzałym i przyczyniło się do późniejszych innych problemów.Tak,że moim zdaniem na takich bilansach badanie pod kątem stulejki powinno być obowiązkowe.

Popieram, to jest tak jakby pytać dziecko czy chce dostać zastrzyk. Rozumiem, że perspektywa badania genitaliów może być dla nastolatka stresująca, ale potem są skutki w postaci zaniedbanej stulejki.

WitamPana napisał:
Boje się bardzo! Nie chce, żeby mi badali, co zrobić? :/ Pozdrawiam.
Jeśli masz stulejkę to badania nie unikniesz, a im później tym będzie gorzej. Badanie nie jest bolesne. Wiem, że konieczność rozebrania się do badania to nie jest co się lubi, ale tak trzeba. Nie unikniesz tego w życiu. Mężczyzna musi poddawać się takim badaniom, a im szybciej się tego nauczysz, tym lepiej.
 
mlodszyposada napisał:
oj nie chcialbys chodzic na bilans tu gdzie ja lekarz kazal sie rozebrac kazdemu z klasy razem i ja jedynt mam stulejke i podchodzil do kazdego z nas i patrzyl na kutasy zamiast je badac ja poprosilem o zbanamlnie a nie jak to my powiedzialem "rozkoszowaniem"sie ni i eyszlo ze mam stulejke a lekarz kazal wszystkim wyjwc (nago. bo jak twierdzil wroca zaraz i kazal polozyc sie na lozko i czekac zaraz przyszla pigula wywiozla mnie na poczeklanie i tam nagi lezalem przez15 min i wszyscy z klasy sie gapili i fot robili i zaraz lekqrz naciagal mi

Nie chciałbym, bo nie tak powinien wyglądać bilans. Natomiast nie jestem pewien czy nie fantazjujesz. Jeśli tak to nie strasz ludzi. Pamiętam jak moi koledzy straszyli tak jednego kolegę, co nie był na bilansie.
 

max90

Member
Cześc..A,skąd wiesz że masz stulejkę?Dlaczego również sądzisz,że rodzice będą zli? Szczególnie twój tato był w twoim wieku i wie,ze w twoim wieku rozmowy na takie tematy i inicjatywa ze strony młodych chłopców-synów,jest raczej b.krępująca i wogóle..Trudno również tobie pomóc i ctwierdzić czy masz stuleję,czy też zbyt krótkie wędzidełko.Weż jak możesz wrzuć zdjęcia-twojego członka.Kiedy jest wiotki i ze ściągniętym napletkiem i kiedy jest w erekcji.Jak również swoje wędzidełko itp.Są tu również i tacy ludzie ,którzy chcą tobie pomóc..Pozdrawiam
 

shogo

New member
Wąpie aby stulejka miała jakiś wpływ na wzrost penisa. Ja poddałem się zabiegowi w wieku 23 lat a penis mieści się w normie. Owszem, po zabiegu obrzezania wydaje się być trochu większy, ale to jest jedynie efekt optyczny
 

patrykkrol

New member
Rozumiem, że to może być trudna sytuacja dla ciebie, ale najważniejsze jest dbanie o swoje zdrowie. Lekarze są profesjonalistami i zawsze starają się pomóc pacjentom w sposób odpowiedni i delikatny. Badanie penisa może być częścią rutynowego badania fizykalnego, które pomaga monitorować zdrowie. Nie ma powodu, by się bać. Jeśli jesteś niepewny, możesz porozmawiać z mamą o swoich obawach przed wizytą u lekarza, a ona może cię wesprzeć i odpowiedzieć na twoje pytania.

Pamiętaj, że ważne jest, aby otwarcie rozmawiać o swoim zdrowiu i obawach z rodzicami oraz lekarzem. To pomoże ci lepiej zrozumieć sytuację i poczuć się pewniej.
 
Podobne tematy
Rozpoczęty przez Tytuł Forum Odp Data
K Bilans 15 latka Męskie sprawy 5
Q Bilans 18latka Inne 5
S Bilans 14 latka Inne 7
X bilans osiemnastolatka Lekarze 2
T bilans Inne 2

Podobne tematy

Do góry