• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Biały nalot (nie mastka) i gojenie , 5 dzień po zabiegu

Kijek

New member
Siema,

Jestem 5 dzień po zabiegu, o ile "przednia" częśc goi się okej to mam obawy co do części gdzie jest wędzidełko. Czy taka opuchlizna to normalne w 5 dniu ? Nie jest to oponka ?

Najbardziej martwi mnie biała plama - na zdjęciu na obwodzie żołędzi, pojawiła się w 3 dniu nagle... Ktoś miał coś podobnego ?

3 razy dziennie zmieniam opatrunek, psikam octaniseptem, przemywam mydłem lactacyd ultra delikatny, nakładam maść 0,1%.

 

nope

Well-known member
Nie masz oponki. Wyglada spoko ogolnie calosc. Plamka na zoledziu to gojąca się rana. Po czym to nie wiem ale roznie zoladz reaguje na usuniecie ochrony w postaci napletka.
 

Kijek

New member
Nie masz oponki. Wyglada spoko ogolnie calosc. Plamka na zoledziu to gojąca się rana. Po czym to nie wiem ale roznie zoladz reaguje na usuniecie ochrony w postaci napletka.
Dzięki za odpowiedź, niestety od czwartku ani opuchlizna ani te rany się nie chcą goić. Dodatkowo z okolicy wędzidełka dzisiaj lekko krwawi (być może naruszyłem opatrunkiem bo miałem sporo wzwodów. Iść na kontrolę ? Dalej łykam reparil , zmieniam opatrunek 3x dziennie i chyba to też może być przez to ? bo kiedy nie zmieniam to te "rany" białe robią się żółte a kiedy znów namoczę i spryskam octeniseptem to zamienia się w białą i "świeżą" i tak w kółko.
 

nope

Well-known member
Zmieniaj opatrunek 1 max 2 dziennie. Nie ma sensu wiecej bo tylko rozwalasz to co sie goi. I no mysle ze czas czas. Zagoi sie.
 

Kijek

New member


Wrzucam update i dwa pytania:

1. Czy ta rana goi się ok ? (Ciemniejszy kolor jakby przechodziła w strupa bo wczoraj pierwsza noc spałem bez opatrunku)

2. Czy mogę stosować już jakieś środki na opuchliznę czy czekać na wygojenie rany ? (niestety nie zmniejsza się póki co a widziałem bardzo podobne tematy na forum gdzie ludzie czekali po 4-5 msc aż to zejdzie)
 

Kijek

New member


Wrzucam update i dwa pytania:

1. Czy ta rana goi się ok ? (Ciemniejszy kolor jakby przechodziła w strupa bo wczoraj pierwsza noc spałem bez opatrunku)

2. Czy mogę stosować już jakieś środki na opuchliznę czy czekać na wygojenie rany ?(niestety nie zmniejsza się póki co a widziałem bardzo podobne tematy na forum gdzie ludzie czekali po 4-5 msc aż to zejdzie)

P.s pod ta rana chyba i tak mi puścił szew jeden kilka dni temu nie zauważyłem dużego rozejścia
 

Podobne tematy

Do góry