• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Białe zmiany skórne

piotrpiotr94

New member
Witajcie Panowie i Panie,

problem jest następujący. Od bardzo dawna mam pod napletkiem białe zmiany skórne. W dwóch miejscach są wypukłe, bardziej chropowate. Co dziwne czasami są mniejsze jakby znikały, czasami bardziej widoczne. Nie zwiększają objętości. Nie bolą, nie swędzą, czasami się łuszczą. Dwa lata temu byłem u dermatologa, dostałem pimafucort, zmiany został uznane za infekcje drożdżakową. Pimafucort pomógł. Po czasie poszedłem znowu, bo zauważyłem że zmiany znowu się pokazały - pani doktor stwierdziła że nic nie widzi, a jeśli to są to tylko delikatne przebarwienia. W tym tygodniu byłem znowu, tym razem inna pani doktor zauważyła zmiany, zastosowana została krioterapia. Zmiany zmieniły kolor na ciemniejszy, a dzisiaj w jednym z tych miejsc zszedł mi naskórek (zdjęcie trochę po fakcie, bo już po zejściu skóry). Do smarowania dostałem edelan. Podejrzenie LSA.
Czy ktoś miał podobną sytuację? Może wie ktoś co to jest? Ani teraz ani wcześniej nie miałem partnerek (żadnych) więc bardzo mnie stresuje fakt skąd to się wzięło, bo potencjalnej okazji złapania czegoś od kogoś po prostu nie miałem...

Na pierwszym zdjęciu to brązowe pole było przed krioterapią bielsze. A na drugim tak jak ten biały kawałek wyglądała cała zmiana przed zerwaniem się.

Dziękuję za pomoc
 

AGv

Active member
Liszaj twardzinowy i zanikowy (LSA). Sugeruje się rolę czynników hormonalnych.
Przebieg tej choroby jest przewlekły, mimo że zdarzają się spontaniczne remisje, to jednak zwykle pozostaje atrofia skóry, a choroba może pojawić się w późniejszym okresie życia. Lokalizacja genitalna u dorosłych stwarza zagrożenie rozwoju raka kolczysto komórkowego.
Często zdarza się, że przewlekłe i trudno gojące się owrzodzenie okazuje się złośliwym nowotworem skóry. Dlatego zarówno zmiany przerosłe, czy nadżerki wymagają szczególnej uwagi. U dorosłych z chorobą LSA może współwystępować z licznymi chorobami, najczęściej kojarzy się z cukrzycą oraz w innych przypadkach, z liszajem płaskim, toczniem rumieniowatym układowym i bielactwem nabytym.

 

piotrpiotr94

New member
Dzięki za odpowiedź i opis LSA. Wiem że na sto procent mi odpowie lekarz, ale czy ktoś z Was miał podobne zmiany? Czy u mnie te zmiany wskazują na LSA? Im więcej o tym czytam tym bardziej panikuję..
 

AGv

Active member
Z tego co opisujesz i ze zdjęcia wygląda na LSA. Panikować powodu niema. Na twoim miejscu bym poszukał dobrego dermatologa (chyba już masz), endokrynologa i urologa.
Mam nadzieję że ktoś z forumowiczów spotkał się z podobnym problemem i podpowie z własnego doświadczenia. Trzymam kciuki.
 

Podobne tematy

Do góry