• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Badanie

Kracul

New member
Siema chciałbym żeby lekarz mnie zbadał i powiedział czy mam za krótkie wędzidełko i czy macie jakiś pomysł pod jakim pretekstem miałbym iść na to badanie bo szczerze nie mam odwagi powiedzieć rodzicom tak wprost.
Z góry dzięki za odpowiedzi
 

Dawid88

Member
Hej, warto mówić wprost, spróbuj powiedzieć rodzicom, że chyba masz coś nie tak z ptakiem i chcesz iść do lekarza. Powinni zrozumieć przecież.
 

piotrpoznan

New member
Przede wszystkim powinieneś spróbować normalnie pogadać w czym jest rzecz. Ptak w gruncie rzeczy nie różni się specjalnie od reszty ciała. Czasami trzeba iść do lekarza, czy to na badanie wzroku, badanie krwi, jakieś usg, rentgen a czasem do urologa i tyle. Dorośli ludzie, czytaj twoi rodzice, to nie gimbusy czy przygłupi licealiści z twojej szkoły żeby mieli mieć z ciebie bekę bo chcesz zobaczyć czy wszystko w porządku z twoim zdrowiem. Idziesz i mówisz że chciałbyś żeby zapisali cię na wizytę kontrolną do urologa. Na pytanie po co mówisz coś w stylu że dorastasz, że chciałbyś upewnić się że wszystko idzie w porządku i w dobrą stronę, że to dla ciebie ważne z oczywistych powodów. Na pytanie czy masz jakieś powody, czy coś się konkretnego dzieje, możesz powiedzieć że nie wiesz i skąd masz wiedzieć, od tego jest lekarz, przecież nie masz jak porównać.

Możesz jeszcze ewentualnie powiedzieć że gdzieś przypadkiem trafiłeś na artykuł, albo na jakiś filmik, gdzie przeczytałeś/usłyszłaeś że warto takie kontrolne badanie wykonać, albo że gadałeś z kumplem i Cię zachęcił bo sam był na kontrolnym badaniu. Wtedy starsi powinni nie dopytywać, bo uznają że nie masz konkretnego problemu tylko że chcesz tak profilaktycznie.

Mam nadzieję że to Ci jakoś pomoże. Idź i ogarnij wreszcie temat zamiast się na okrągło zastanawiać co i czy w ogóle coś Ci jest. Szkoda głowy
 

Podobne tematy

Do góry