Badanie przed zabiegiem

adamaleksy

New member
Witam, jestem tutaj pierwszy raz....
Długo zwlekałem z decyzją ( wstyd, ból itp) i długo przegladałem to forum ale powoli dorosłem. Słuchajcie mam trzy pytania:
1. czy jeżeli na wizytę u urologa trzeba długo czekac to moge ewentualnie udać się do chirurga ogólnego na prywatną wizytę, czy zwykły chirurg nie pomoze. Chodzi o to, że boję się, że zanim doczekam się na wizytę u urologa to się rozmyslę....
2. Drugie wazniejsze jak wyglada pierwsze badanie, jeżeli mam całkowitą stulejkę i za długi napletek który wcale nie schodzi to lekarz bedzie go ściągał na siłe ( przecież to boli!) czy popatrzy i podejmie decyzję o zabiegu. Co w tym wypadku z czyszczeniem, bo i o tym pisaliście na forum?
3. Czy przed podaniem znieczulenia nie mozna posmarować penisa jakąś maścią znieczulającą np. Emla ona działa znieczulająco przed nakłuciami itp.
Z góry dzięki za pomoc
 

andylon

New member
Co do drugiego pytania - nie bój się nic. Tylko popatrzy, dotknie i tyle. Nie będzie Ci ściągał na siłę :)

Co do trzeciego - mi czymś psikał w sprayu, czułem takie ciepło od tego. W sumie ten pierwszy zastrzyk ze znieczuleniem nie boli aż tak strasznie :) Doświadczyłem większego bólu. Choćby u dentysty xD
 

Lukas.

New member
1. Chirurg ogólny nie zawsze może zgodzić się na podjęcie tego zabiegu.
Wydaje mi się, że jest to nawet wręcz nie możliwe i może Ciebie i tak skierować do urologa.
Od takich spraw jest urolog, bo to on sprawdza, podejmuje konkretną diagnozę jak i prowadzi cały przebieg leczenia i zabieg, a później ocenia rezultaty.

2. Przychodząc pierwszy raz do lekarza urologa przedstawiasz mu z czym masz problem.
Następnie zdejmujesz majtki, kładziesz się i lekarz może próbować ściągnąć Ci napletek tak jak to będzie możliwe. Nic na siłę :wink:, ewentualnie może poprosić Ciebie byś sam spróbował sobie ściągnąć.
Czyszczeniem się nie przejmuj, bo jeśli żołądź jest całkowicie przykryta i nie da się odprowadzić do końca to nie przeprowadzisz czyszczenia samodzielnie, dlatego konieczne jest wykonanie zabiegu, aby można było prawidłowo zachować higienę.

3. Tu już przedmówca podał więcej informacji na ten temat.
Wszelkie leki, maści jeśli chcemy brać trzeba skonsultować z lekarzem, bo nie mamy do końca pewności jak to wpłynie na zabieg.

Pozdrawiam i życzę zdrowia! :)
 
Do góry