• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Anemia a zaburzenia erekcji

trmr

New member
Od jakiegoś czasu mam wyniki morfologii takie na granicy anemii, czasem spada poniżej normy, czasem jest na granicy.
Byłem u hematologa, kazał brać B12, ale powiedział ze to nic groźnego i w zasadzie jestem zdrowy. Minęło trochę czasu, wyniki ani gorsze ani lepsze ale problem pozostał.

Czy ktoś miał problemy z erekcją przy anemii? Czy to może mieć wpływ, jeśli wyniki są na granicy? Komuś coś pomogło?
 

pelesos

Active member
Od jakiegoś czasu mam wyniki morfologii takie na granicy anemii, czasem spada poniżej normy, czasem jest na granicy.
Byłem u hematologa, kazał brać B12, ale powiedział ze to nic groźnego i w zasadzie jestem zdrowy. Minęło trochę czasu, wyniki ani gorsze ani lepsze ale problem pozostał.

Czy ktoś miał problemy z erekcją przy anemii? Czy to może mieć wpływ, jeśli wyniki są na granicy? Komuś coś pomogło?
Duża niedokrwistość może powodować zaburzenia erekcji. Warto sprawdzić też inne przyczyny hipercholesterolemię, niskie ciśnienie krwi, wpływ leków, stres, zmęczenie, przyczyn jest wiele.
 

trmr

New member
Zdecydowanie nie jest to duża niedokrwistość, wyniki są na granicy normy. Ale czepiam się już wszystkiego. Cholesterol w normie. Testosteron w normie. Prolaktyna uregulowana. Ciśnienie w normie. Cukier blisko granicy, ale w normie. Leków nie mam. Stres i zmęczenie nie tłumaczy problemów trwających dwa lata.
Jeszcze USG nie miałem, może tam coś wyjdzie.
 

madini

New member
Dużo stresu i zmęczenia to za pewne wysoki kortyzol, który może osłabiać erekcję. Wystarczy zaburzenie jednego hormonu, żeby doszło do zachwiania równowagi hormonalnej, co może się objawiać m.in. problemami ze wzwodem. Warto zacząć od tej strony, możesz zrobić sobie również kompletne badania witamin i minerałów - zmodyfikować dietę, żeby w razie potrzeby uzupełnić niedobory albo dobrać suplementację.
 

trmr

New member
Dużo stresu i zmęczenia to za pewne wysoki kortyzol, który może osłabiać erekcję. Wystarczy zaburzenie jednego hormonu, żeby doszło do zachwiania równowagi hormonalnej, co może się objawiać m.in. problemami ze wzwodem. Warto zacząć od tej strony, możesz zrobić sobie również kompletne badania witamin i minerałów - zmodyfikować dietę, żeby w razie potrzeby uzupełnić niedobory albo dobrać suplementację.
Robiłem kortyzol kilka razy i był powyżej średniej, ale w normie. Co mi przyszło do głowy to badałem. Uzupełniam B12, D i magnez, ale też nie są poniżej dolnej granicy normy. Nie wiem co jeszcze warto sprawdzić?
 

Podobne tematy

Do góry