• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

9dni po zabiegu stulejki - zdjęcia + pytania.

przemek1991

New member
Witam, jestem 9dni po zabiegu, tu sa zdjęcia
imgur: the simple image sharer
imgur: the simple image sharer
imgur: the simple image sharer
imgur: the simple image sharer

Wszystko idzie chyba w dobra stronę, opuchlizna się zmniejsza mam ją głównie po lewej stronie, po prawej jest ok, szwy mi chyba odpadły dopiero ze 3, reszta jeszcze się trzyma, mam natomiast kilka pytań do ludzi którzy mieli ten problem.

1. Jak wygląda wacek po tych 9 dniach?
2. Nie dostałem jeszcze wypisu i nawet nie wiem czy to obrzezanie jest całkowite czy jakieś inne bo widziałem że jest kilka metod, a lekarz mi nawet nie powiedział jaki to był sposób, da się powiedziec jaki to typ obrzezania patrząc na zdjęcia?
3. Mocze penisa 3razy dziennie w ruminaku przedtem przemywając mydłem, a potem smaruje zelem na zmniejszenie opuchlizny Reparil Gel N (wcześniej smarowałem antybiotykiem na litere D. ale się skonczył była to maść na miejsca szyte czyli szwy), może jeszcze czymś przemywac jakimiś innymi preparatami? Jakieś rady ?
4. Kiedy będę mógł wrócić do sportów;
a)siłownia
b) biegi długo-dystansowe
5. Koleje pytanie co to jest takie czarne od strony więzadła ? Taka czarna kulka? i po jakim czasie ona odpada.
6. Kiedy zaczną odpadać kolejne szwy?
7. Cały czas trzymam penisa do góry 24h na dobę zmieniając gaze aby penis nie ocierał sie o ciało, kiedy będę mógł zacząc nosic penia do dołu i bez gaz? Pewnie po opadnięciu ostatniego szwu i jak opuchlizna zejdzie ? :)

Nie boli mnie już to ani nie krwawi, jestem dobrej myśli.
 
Ostatnia edycja:

Rafaelo91

New member
1. Jak na 9 dzień wygląda ok.
2. Nie znam się ale chyba low & loose
3. Kup octenisept i spryskuj całą ranę a szczególnie tą czarną kulkę. (Drogi ale dobry, jak zostanie przyda się na inne skaleczenia)
4. Jak się wszystko zagoi raczej.
5. Kulka to pewnie strup albo osocze zmieszane z wlokienkami z bokserek i zaschniete.
6. Szwy wypadaja dlugo, mnie po 2,5 tyg wypadła polowa.
7. Właśnie od 9 dnia zacząłem spać bez opatrunku feel free :)
Oczywiście nie jestem ekspertem, znam ten ból i probuje pomóc :)
 

przemek1991

New member
Ale od czego jest ten octenisept ? Żeby zmniejszyc opuchlizne czy żeby utrzymac w dobrej higienie?
jesli chodzi o higiene to mocze 3x w rumianku po 5-10 minut i cały czas trzymam penisa w gazie, i goi sie w miare dobrze wiec nie wiem...

PS.
Teraz doczytałem że żel który stosuje ten Reparil Gel N ma działanie:
- przeciwobrzękowe
- przeciwzapalne

pani w aptece mi go poleciła, wiec raczej nie opłaca mi sie kupowac octenisept'u.
 
Ostatnia edycja:

Rafaelo91

New member
Octenisept zabija co się da nawet HIV tak jest napisane w ulotce, to taki odowiednik wody utlenionej. Opuchlizne (ale nie oponke) masz na spodzie tylko, podobno pomaga moczenie w r-rze sody oczyszczonej, nie probowalem.
 

Makintosz

Member
1. Naprawdę przyzwoicie - nie ma czym się przejmować na ten moment.
2. Wygląda sprawnie pocięte i jest dość wąsko, więc możliwe, że jest jak napisał poprzednik.
3. Stosuj te co zalecił lekarz, ewentualnie dokup Octenisept, ale tą sprawę też należy skonsultować z lekarzem.
4. a) ja wróciłem po miesiącu, ale u mnie było więcej niedogodności, a rana kiepsko się goiła, tutaj pewnie po 2-3 tygodniach, ale 'na spokojnie'
b) koło miesiąca, by rana nie zadławiła się i nie wypluła krwi - bieg to zwiększone tętno, więc krew szybciutko płynie, w miejscu ran może się to odbić, uważaj na to.
5. Wygląda na strupa - nie odrywać, sam odpadnie jeśli to martwy element. Nie przejmować się tym.
6. To już sprawa indywidualna - po 2/3 tygodniach u mnie nie było już śladu po nich.
7. Poczekałbym na to do zejścia opuchlizny.
 
Ostatnia edycja:

Makintosz

Member
A ta opchulizna czy to oponka nie wiem jak to nazwać którą mam po lewej stronie w jakim czasie może zejść ?

Nie ma na to reguły - niektórym schodzi po tygodniu, innym po 3 miesiącach, a u mnie dla przykładu utrzymuje się od pół roku - jest malutka, ale nadal widoczna gołym okiem. Będzie się zmniejszać regularnie, w razie problemów warto o tą sprawę zagadnąć swojego lekarza.
 

przemek1991

New member
Nie ma na to reguły - niektórym schodzi po tygodniu, innym po 3 miesiącach, a u mnie dla przykładu utrzymuje się od pół roku - jest malutka, ale nadal widoczna gołym okiem. Będzie się zmniejszać regularnie, w razie problemów warto o tą sprawę zagadnąć swojego lekarza.

A z ta oponką sex można uprawiać normalnie ?
 

Rafaelo91

New member
To juz jest sprawa bardzo indywidualna. Ja np opuchlizny nie miałem za to oponka jest do tej pory (możesz porównać kilka tematów niżej w moim wpisie). W sumie rany zagojone prawie masz także octenisept aż taki niezbędny nie jest, ew. na tą kulke.
 

przemek1991

New member
Ta kulka to odpadnie sama, to ciało martwe.
A u mnie to jak byś określił - jest to oponka czy opuchlizna to coś po lewej stronie, bo wg. mnie jest to lekka opuchlizna która schodzi w porównaniu jaka była 2 dni po zabiegu.
 

Rafaelo91

New member
Ouchlizna, opona sie tworzy z tej części od końca główki przez ten kawałek wewnętrzny napletka zostawionego do lini szycia. Ty masz mini na wierzchniej stronie po prawo.
 

przemek1991

New member
Dzieki wszystkim za pomoc, czyli dalej bede moczył w rumianku przedtem myjąc mydłem, i na koniec ten żel przeciw opuchliznie i powinno byc dobrze, a w górze będę go trzymał do czasu odpadnięcia szwów i zejśćia opuchlizny.
 

Podobne tematy

Do góry