• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

8 dzień po zabiegu

0304

New member
Witam

Jestem 8 dzień po zabiegu obrzezania częściowego.

Większości szwów już nie ma - wypadły same, a jak widać na zdjęciach skóra nie jest jeszcze do końca zrośnięta. Żołądź członka piecze okropnie. Wydaje mi się, że wdał się jakiś stan zapalny/reakcja alergiczna. Lekarz zalecił po zabiegu jedynie Octenisept i Tribiotic (smarować 2 razy dziennie). Psykanie octeniseptem powoduje takie pieczenie, że aż przechodzą mi dreszcze po całym ciele. Do zaleceń się stosuję, aczkolwiek mam wrażenie, że z dnia na dzień jest gorzej. Wygląda to źle - a może panikuję? Próbowałem przemywać piekące miejsca rumiankiem, aczkolwiek jakiegoś większego efektu załagodzenia nie ma. Skóra na żołądzi członka zaczęła się dodatkowo jakby łuszczyć. Niepokoją mnie też te "bąble" z płynem które utworzyły się nad szyciem oraz jakby "oponka" która powstała z lewej strony od wędzidełka.

Dodam, że byłem na konsultacji u lekarza 3 dni temu i stwierdził, że wszystko jest w porządku. Mam mieszane odczucia. Chyba za późno trafiłem na forum.

Tak to wygląda aktualnie.

Jest ktoś w stanie coś doradzić? Będę wdzięczny za każdy odzew.
 

mati12

Well-known member
Jeżeli lekarz stwierdził że ok to spokojnie stosuj się do zaleceń nos sprzęt uniesiony do góry możesz moczyć w letnim rumianku lub letniej zaparzonej korze dębu kupisz w zielarskim to normalnie że 8 dni po zabiegu boli i jest opuchnięte lekarz nic nie powiedział na to że tak szybko szwy wypadły? kiedy masz następna wizytę?
 

0304

New member
Co ciekawe, nie wyznaczył terminu kolejnej wizyty. Do lekarza szedłem prywatnie przed zabiegiem, aczkolwiek sam zabieg wykonywał na NFZ. I tu wychodzi różnica w podejściu chyba...

Wczoraj odstawiłem Octenicept i w zamian zastosowałem Rivanol. Piecze zdecydowanie mniej. Dziś cały dzień w pracy w spodniach i jest znacznie lepiej, aczkolwiek w miarę możliwości zasłaniam żołądź.
 

0304

New member
Dziś mija 11 dzień po zabiegu. Wypadły kolejne szwy. Mam wrażenie, że zostały mi tylko dwa bądź jeden przy wędzidełku. Nie ma jakiejś strasznej opuchlizny. Noszę go zasłoniętego.

Niepokoją mnie jednak zmiany na żołądziu - szczególnie przy łączeniu z skórą członka. Powstały tam takie plamki jakby suchej skóry. Pod nimi skóra jest zaczerwieniona. Po ściągnięciu napletka po dniu w pracy dodatkowo pojawia się jakaś wydzielina, może śluz (?). Ktoś miał podobne "doznania"?
 

0304

New member
Rafał Walczak.

Tak to wygląda przy wzwodzie.



Skóra jest mocno wysuszona. Nie wiem czy czymś to smarować? Ktoś miał podobne dolegliwości po zabiegu?
 

Podobne tematy

Do góry