8 dni po zabiegu

Musicman25

New member
Witam was wszystkich, przeglądam to forum już od dobrego miesiąca i zdecydowalem się poddać zabiegu obrzezania. Wszystko ładnie się goi tylko niepokoi mnie biała błona na żołądźi. (Być może jest to naskórek a ja panikuje niepotrzebnie, choć leci mi z tego czasem krew po odciagnieciu gazy) Moglibyście mi powiedzieć czy wszystko jest ok? Dziennie rano zmieniam opatrunek, po każdym oddaniu moczu i na noc, wpierw psikam octeniseptem i później rany smaruje maxibiotic'iem.
Do tego dookoła członka mam taki ciemniejszą skórę która swędzi. To jest normalne?
Tutaj zamieszczam zdjęcia
https://imgur.com/a/c51kI9o
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

kamilkornobis

New member
Miałem bardzo podobnie, ale nie na całej żołędzi. Prawdopodobnie stało mi się to właśnie od neomycyny (maxibiotic jest tym samym). Również psikałem octeniseptem. Lekarz powiedział mi, że to nie grzybica, ale jednak dał leki przeciwgrzybiczne (maść, antybiotyk w tabletkach). Przeszło całkowicie po ponad 1,5 tygodnia.
Wcześniej miałeś żołądź odkryty "naturalnie", czy był całkowicie zakryty przez napletek? W każdym razie, do idź do lekarza i nie daj się zbyć, ze tak ma być. Bo samo to się potrafi coś zje..., ale nigdy nie naprawić!
 

Musicman25

New member
Właśnie miałem wcześniej Macibiotic i nic sie nie działo, dopiero po zmianie na "NEOMYCYNA (Unguentum Neomycini)" taka zielona tubka coś zaczęło się pogarszać, nie wiem czy to ze względu że już 7 dni aplikuję tę maść czy po prostu ta zielona Neomycyna jakoś źle wpływa na małego :/ Miałem obrzezanie całkowite, żołądź był cały czas zakryty
 

kamilkornobis

New member
Stosowałem obydwa - Maxibiotic i Unguentum Neomycini. Lekarze to...nie można przeklinać :rolleyes:
Nie informują przez jaki czas stosować coś takiego. Ale na chłopski rozum, antybiotyki doustne bierze się zazwyczaj 7-10 dni, także pewnie z antybiotykiem w maści jest podobnie. Jeśli kompletnie ci to nie pomaga, a wręcz przeciwnie to chyba trzeba z tym skończyć. Aczkolwiek faktycznie może to być zwykła nadwrażliwość, skoro żołądź był cały czas zakryty. Jestem tylko laikiem, tak mi się wydaje :) Choć słuchając niektórych lekarzy oni też nimi są. Do lekarza, niech coś zdziała! Z nimi trzeba po chamsku nieraz! Niestety
W ulotce "Unguentum Neomycini" jest zapis:
"Nie stosować długotrwale. Długotrwałe stosowanie antybiotyków może powodować nadmierny rozwój opornych na leczenie bakterii i grzybów. W okresie leczenia zaleca się obserwację, czy nie występują objawy nowych zakażeń. Jeżeli w okresie stosowania preparatu pojawią się nowe zakażenia bakteryjne lub grzybicze (np. zakażenia drożdżakami) należy bezzwłocznie skonsultować się z lekarzem."
 
Ostatnia edycja:

kamilkornobis

New member
Ja początkowo myłem szarym mydłem, potem zwykłym (nieperfumowanym) żelem do higieny intymnej. Musisz sam wytestować. Mnie szare mydło "przeszkadzało". Bardzo wysuszało skórę. Lepszy był już ten żel. Po prostu nawilżał. Ale ja myślę, że to jest obojętne czym będziesz mył. Ważne żeby myć :) I tak psikasz octeniseptem, także jesteś "czysty".
 

Musicman25

New member
Na chwilę obecną się wykąpałem i mam taki żel do higieny intymnej, nim umyłem małego, spsikałem octeniseptem i olałem na razie wszelkie maści, nawet bandażu nie zakładałem tylko obłożyłem interes gazą by miał jak najlepszy przewiew. Zobaczymy co z tego wyniknie, co prawda urolog mi mówił ze skóra może się łuszczyć i wskazał bym smarował główkę wazeliną, więc może to jest to łuszczenie się :p
 

telewizor

New member
Najlepiej chyba mydłem szarym - np. biały jeleń. Nie wiem czy te środki do higieny intymnej nie mają jakichś kwasów/zasad. Szare mydło najpewniejsze a to, że przez tydzień lub dwa będziesz miał suchą skórę - myślę, że da się przeżyć.
 
Do góry
TOPlist