• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

8 dni po zabiegu zdjecia , problem ze szwami

smila89

New member
czesc jak juz pisalem w innym zabieg byl w UK calkowitego obrzezania pod narkoza trwal mniej wiecej 1,5h z wybudzeniem.
kwestia tego typu iz lekarz wspominal ze szwy zaczna schodzic od 7 do 10 dni. jest osmy dzien po zabiegu a 3 szfy juz zeszly z polowy(badz zerwaly sie) i tu juz sie nie znam :) oponka jak na zdjeciu bd widac jest niesamowicie malutka i szczerze mowiac nie byla za wielka...

czy mam juz sie martwic ze te 3 szwy sie zerwaly i leciec do szpitala na ponowne doszycie ? czy wszystko jest ok i tak to ma wygladac ?

Imgur: The most awesome images on the Internet
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Jak nie dziala jak dziala. Troche za szybko na popuszczenie szwow co widac ze troche sie otworzylo. W takim miejscu szwy powinny trzymac miedzy 2 a 3 tygodnie (wzwody, ktore napinaja mocno szwy) Raczej "doszyc" nie doszyja. Pewnie blizna w tym miejscu bedzie wieksza niz na reszcie. Miales wybor co do stylu? Troche szkoda ze zrobili ci low&high (nic ci nie zostalo wewnetrznego napletka).
 

smila89

New member
diesel nie mialem wyboru tak zadecydowal lekarz. hmmm juz puszczaja kolejne dzisiaj zauwazylem ze odpadl kolejny. blizny mi nie przeszkadzaja :) pewnie zonie tez nie :D podobniez facet z blizna na ''glowie'' wyglada jeszcze lepiej :)okaze sie gdy sie wygoi :) ile mniej wiecej trwa okres zagojenia +/- nie co do dnia :)
 

drakon

New member
Mi właśnie minęły 3 tygodnie od zabiegu, już nie stosuje żadnych opatrunków, ani maści, na razie wypadły 2 szwy, a zostało jeszcze około 10. Staram się codziennie ćwiczyć napletek, a już chciałbym go ściągnąć całkowicie bez szew i zacząć normalnie funkcjonować ;) w poniedziałek mam wizytę kontrolą- zobaczymy co powie lekarz...
 

smila89

New member
ehhh ja dopiero 12 dni po zabiegu :( macie jakis srodek na niechec bzykania ?? ja chce zeby to sie juz pozrastalo i tak jak napisal drakon wrocic do normalnosci. u mnie wizyty kontrolnej wogole nie ma, jesli mam jakies pytania moge isc do lekarza ogolnego ... po jakim czasie mniej wiecej wraca sie do normalnosci? miesiac poltora ? bo dopiero minely 2 tygodnie a ja juz nie wytrzymuje hahaha

ja od tygodnia widze na opatrunku slady krwi/ropy tam gdzie znajduja sie szwy sladowe ilosci czyli sie goli :) jak to bylo u was
 
Ostatnia edycja:

drakon

New member
Byłem na kontroli, wszystko jest ok :) ładnie się goi, szwy wychodzą, doraźnie mam smarować Hydrocortisonum AFP, żeby przyspieszyć regeneracje....dziś minął mi miesiąc od zabiegu :)
 

smila89

New member
a ja sie nabawilem infekcji :( teraz wcinam antybiotyk i juz opuchlizna zeszla. jest ok szfy sa dalej ale to przeciez dopiero 3,5 tygodnia lekarz powiedzial ze te szfy ktore puściły to zebym sie nie przejmowal wszystko bd ok :D jak to w UK :D przyzwyczailem sie juz do wygladu:), opatrunek dalej nosze ze wzgledu ze przy infekcji strasznie sie brudzilo , teraz juz jest OK!! czekam az sie juz zagoi i wezmie do roboty :)
 

Podobne tematy

Do góry