• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

7 dni po zabiegu obrzezania laserowo - niepokojący wygląd

denied

New member
Witam wszystkich,
dzisiaj mija siódmy dzień po zabiegu obrzezania laserowego na które się zdecydowałem. Nie będę póki co rozpisywał się na temat w tego w jakiej klinice zabieg robiłem, na to przyjdzie czas później. Moim problemem była stulejka wrodzona. Mam pewne wątpliwości co do aktualnego wyglądu jak i zaleceń po zabiegowych chciałbym zasięgnąć rady u bardziej doświadczonych użytkowników forum.
Więc zanim przejdziemy do zdjęć parę słów na temat tego co robię i jakie zalecenia dostałem od lekarza. Opatrunek zmieniam minimum dwa razy dziennie. Jest to gaza jałowa 10x10cm, którą składam na pół i owijam takim rulonem penisa na szwach i w ich okolicy, całość dopełnia zawinięty na wierzch bandaż kohezyjny. Oczywiście zawsze bardzo dokładnie odkażam wszystko łącznie z żołędzią Octeniseptem. Od siódmego dnia po zabiegu lekarz nakazał włączanie maści na gojenie ran (wg zaleceń np. Alantan lub Help4Skin Gojenie), w aptece dowiedziałem się natomiast, że na gojenie ran nadaje się Alantan Plus nie zwykły, więc taki zakupiłem i również stosuję po odkażeniu Octeniseptem dwa razy dziennie.
Czas na parę słów o tym co mnie niepokoi, więc po pierwsze dzisiaj, czyli przypominam siódmy dzień po zabiegu wypadł jeden ze szwów, który był na górze. Widać to całkiem nieźle na zdjęciach, bo zostawił po sobie małą dziurkę. Krwawienia z tego miejsca brak więc chyba jest ok? Druga sprawa to wygląd skóry na lewo jak i na prawo - takie odstające fałdy. Czy to tak zostanie, czy są jeszcze jakieś szanse, żeby wyglądało to normalnie, czy też tak ma być? Ostatni już niepokój związany jest z aktualnym jak i przyszłym postępowaniem - jakie maści stosować żeby wszystko wyglądało jak najlepiej i przez jaki okres i czy aktualne zalecenia jak i sam wygląd penisa są w porządku?

Tutaj zdjęcia:
Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam,
denied
 

mati12

Well-known member
Wygląda dobrze to że szew wypadł musisz po prostu bardziej uważać żeby w tym miejscu nie naciągać najważniejsze że rana się nie rozeszła co do fałdek z lewej i z prawej to może być wszystko opuchnięte ma prawo na spokojnie dbaj o rane, przemywaj, dezynfekuj po wyciągnięciu szwów jak dziurki zarosną zaczniesz stosować jakieś maść na blizny
 

denied

New member
Wygląda dobrze to że szew wypadł musisz po prostu bardziej uważać żeby w tym miejscu nie naciągać najważniejsze że rana się nie rozeszła co do fałdek z lewej i z prawej to może być wszystko opuchnięte ma prawo na spokojnie dbaj o rane, przemywaj, dezynfekuj po wyciągnięciu szwów jak dziurki zarosną zaczniesz stosować jakieś maść na blizny
Dziękuję za odpowiedź, przeszło mi to przez głowę. Poczekam jednak, może jeszcze ktoś rzuci okiem. Mam nadzieję, że zabieg nie jest spaprany...
 

nope

Well-known member
Narazie to mysl zeby sie wszystko bezproblemowo wygoiło. Nie da sie ocenic tak zbytnio czy zabieg jest spaprany chyba ze to widac odrazu ze np ciasny szew jest czy jakas oponka itd a efekt estetyczny ciezko przewidziec. Ale przyznam szczerze ze mogl troche lepiej to pozszywac bo z przodu masz elegancko równo złapane a z lewej strony już nie basz i są odstające tkanki które mogą potem po wygojeniu zle wygladac ale to jest takie gdybanie. Wygoisz sie, szwy wypadna albo wyciagnie ci lekarz czy ty sam i mozna powoli oceniac.
 
Zobaczysz po kilku miesiącach, na razie nie ryj sobie głowy, nie wiem czy po prostu tam trochę chłonki nie ma i stąd ten problem, ale ciężko powiedzieć.
U kogo robiłeś?
 

nope

Well-known member
No i zapomnialem dodac ze jezeli chodzi o rane to wszystko jest git. Z wedzidelka zolta wydzielina klasyk u wielu osob to sie pojawia w tym u mnie tak bylo. Szwem co wypadl sie nie przejmuj bo ci sie nie rozlazła skóra. Wszelkie dziurki sie pozarastają.
 

denied

New member
Narazie to mysl zeby sie wszystko bezproblemowo wygoiło. Nie da sie ocenic tak zbytnio czy zabieg jest spaprany chyba ze to widac odrazu ze np ciasny szew jest czy jakas oponka itd a efekt estetyczny ciezko przewidziec. Ale przyznam szczerze ze mogl troche lepiej to pozszywac bo z przodu masz elegancko równo złapane a z lewej strony już nie basz i są odstające tkanki które mogą potem po wygojeniu zle wygladac ale to jest takie gdybanie. Wygoisz sie, szwy wypadna albo wyciagnie ci lekarz czy ty sam i mozna powoli oceniac.
Chciałbym, żeby goiło się ładnie, a mi to wygląda na spiętrzone szycie, no ale nie znam się... Zobaczymy co odpowie lekarz na to, bo też dostał zdjęcia. Nawet poprosił o jeszcze mocniejsze naciągnięcie skóry do zdjęć.
 

denied

New member
Zobaczysz po kilku miesiącach, na razie nie ryj sobie głowy, nie wiem czy po prostu tam trochę chłonki nie ma i stąd ten problem, ale ciężko powiedzieć.
U kogo robiłeś?
Czekam jeszcze na odpowiedź lekarza. Po prostu nie chciałbym zostać z takim wyglądem i trochę się tego obawiam. Póki co nie piszę gdzie robiłem, może za jakiś czas.
 

denied

New member
Jeszcze chciałbym dopytać, bo jakoś szczególnie się w ten temat nie zagłębiałem. Jaki to jest konkretnie typ obrzezania? High/Tight, czy coś innego?
 

denied

New member
Nasunęło mi się jeszcze pytanie odnośnie noszenia penisa do góry w obcisłej bieliźnie. Z tego co wyczytałem na forum większość nosi tak aż 3 tygodnie. Ja zrezygnowałem z tego już po tygodniu od zabiegu, bo lekarz powiedział, że to tylko w celu zmniejszenia krwawienia i jeśli go nie ma to można z tego zrezygnować. Na opatrunku znajduję tylko kropelkę krwi - plamkę w miejscu po wędzidełku. Oprócz tego codziennie na zdejmowanym opatrunku znajduję co najmniej jeden ze szwów. Więc jak wygląda sprawa z noszeniem do góry?
 

Podobne tematy

Do góry