• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

5 tygodni po zabiegu - fragment blizny jest biały

malcolm9522

New member
Cześć,
5 tyg temu miałem zabieg usunięcia wędzidełka. Wszystko poszło myślę ok., jedynie szwy długo wychodziły, przedwczoraj się wkurzyłem i ostatnie 8 wyjąłem sam. Martwi mnie tylko kawałek blizny, na którym skóra jest twardsza i biała. Dodatkowo po zabiegu pojawiły mi się na żołędzi grudki perliste, których wcześniej nie miałem, ktoś ma pomysł dlaczego tak, skoro nie można tym się zarazić, wiec to nie kwestia narzędzi lekarza?
Spójrzcie proszę na zdjęcia, oceńcie czy sam efekt zabiegu jest ok i czym może ewentualnie być ta biała plama.

https://imgur.com/a/p3uIN19
 

Trolo

Well-known member
Ta biała plama to jest po prostu blizna i z czasem jej kolor powinien przybliżyć się do otaczającej skóry aczkolwiek u mnie po kilku latach nadal jest zauważalny biały kolor właśnie w miejscu gdzie jest blizna po cięciu szyciu. Jeżeli chodzi o grudki perliste to nie mam pojęcia dlaczego pojawiły się po zabiegu zwykle gdy są to że tak powiem od urodzenia.
Ogólnie po zabiegu Wygląda to bardzo dobrze. czy te zdjęcia są w pełnym wzwodzie?
 

user842

Member
Nie jestem pewien, ale być może lekarz zastosował w tamtym miejscu technikę przedłużenia skóry poprzez nacięcie poziome i pionowe zszycie powstałej rany. Dlatego skóra w tamtym miejscu może być bardziej napięta, może być też innego rodzaju blizna.

Jeśli czujesz, że blizna jest tam bardzo twarda, to niewykluczone że jest to blizna przerostowa i lekarz mógłby przepisać ci maść sterydową na jej zmiękczenie. Ale na poprawę koloru wydaje mi się, że żadna maść dużo nie pomoże. Myślę jednak, że ta blizna nie powinna ci w niczym przeszkadzać.

Nie wiem skąd wzięły się grudki. Mogą się one pojawić same na pewnym etapie życia, więc teoretycznie mógłby to być po prostu zbieg okoliczności. Jednak bardzo dziwne jest to, że nagle pojawiła się tak duża ilość. W każdym razie można je usuwać, jeśli są dla ciebie problemem wizualnym.
 

Podobne tematy

Do góry