• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

48h po zabiegu pytania - pomozcie !

anonim9998

New member
Hej wszystkim, mam 21 lat , zdecydowalem sie na zabieg obrzezania w dniu 25.11.2019 prywatnie u lekarza z dobra opinia. Mialem czesciowa stulejke, ale po rozmowie z lekarzem i czytaniu waszych postow zdecydowalem sie na obrzezanie.
Sam zabieg odczuwalem mocno, ale jestem strasznie wrazliwy na bol i to byl moj pierwszy raz na stole operacyjnym. Wszystko przebieglo pomyslnie robota doktora mi sie podobala, zdziwil mnie fakt ze jest az 25 szwow. Zalozyl mi opatrunek z jakas mascia, i do domu, rano zmienic i wieczorem (2 razy dziennie ) i tylko psikac octeniseptem. Ale do rzeczy moje pytania/watpliwosci:

1.Czubek penisa ujscie cewki mam spuchniete, czasem swedzi, dodam ze sikam tylko 2 razy dziennie przy zmianach opatrunku bo tak dziala na mnie stres i widze zolte plamy na opatrunku, czy to powod to obaw ?
2.Szwy nadal krwawia i bola przy jakims dotyku lub sciaganiu gazy , nizej sa zdjecia widac zreszta ze te od strony brzucha najbardziej, czy nadal powinny?
3.Bralem dzis prysznic przed chwila czyli 48h po z opatrunkiem lekko tylko zamokl bardzo uwazalem, czy moge sie myc normalnie bez opatrunku juz?
4.Dzis wyjatkowo dlugo zmienialem opatrunek, polewalem przyjaciela woda z mydlem by go przeplukac z krwi i chwile lezal w spoczynku ku dolowi, zauwazylem ze po 2-3 minutach zaczal momentalnie puchnac, w sensie nie widac tego na zdjeciu bo bylo to pozniej, ale te takie przerwy miedzy szwami zrobily sie grubsze nie jakos bardzo ale i tak widocznie i caly czlonek zgrubl, tego sie najbardziej boje. Jak to zauwazylem to odrazu spryskalem dokladnie octeniseptem i zawinalem go do brzucha w opatrunek, wydaje mi sie ze to za wczesnie na jakies akcje z nim i musi tak lezec w gorze by nie puchl ale to wy mi powiedzcie jak to u was bylo, najgrubszy jest pod wedzielkiem
5. Nocne wzwody od pierwszej nocy bola,nie daja spac i pojawia sie krew, nie probowalem opatrunku z forum bo sie boje ze za ciasno go zrobie i bedzie tylko wiekszy bol i krwawienie.
6. Nie wiem jaka metody uzyl doktor, ale troche napletka zostalo nie odwijam go bo towarzyszy temu okropny bol i natychmiastowa krew, moze powinienem go na sile odciagnac ile moge i wlozyc tam gaze i stamtad zaczac owijac malego?

Prosze o odpowiedzi opinie cokolwiek, uspokojcie mnie bo szaleje i nie wiem czy dzwonic do doktora czy nie, boje sie strasznie.

Dodaje fotki troche 48h po zabiegu:

 

anonim9998

New member
Rano zmienilem opatrunek, opuchlizna ktora mnie martwila wrocila do normy w sensie wyglada jak na zdjeciach wyzej, troche mniej krwi dzis, bede wietrzyl go ile moge. Nadal czekam na jakies odpowiedzi do nurtujacych mnie pytan :\
 

yekos

New member
Mi lekarz powiedział, że nie ma nic skuteczniejszego na opuchliznę jak ciasno założone gaziki. Ja to trochę udoskonaliłem i zamiast 4 warstwy gazików jak mi kazał daję jedną warstwę i na nią owijam bandarz elastyczny i zaklejamy taśmą. Mi opuchlizna stosunkowo szybko zeszła. Jak idę pod prysznic naciągam prezerwatywę:) śmieszne ale działa. A tak to wacka osobno myję octeniseptem. Jest coraz to lepiej. Ale nadal mam jakąś żółta wydzielinę z paru szwów.
 

Wojtek1231

New member
Ja dziś jestem 2 dzień po obrzezaniu, ne wiem jaką metodą było robione, lekarz powiedział że jest to obrzezanie całkowite, dziś opuchlizna się pojawiła z lewej strony taka górka, co do opatrunki to powiedział że jak będę chciał to mogę sobie robić Ale nie muszę, i nie kazał przemywać niczym tylko jak cos woda z mydłem, jak myślicie jak to wygląda, czuje taki dyskomfort, i trochę boli jak się obciera to wszystko
https://imgur.com/a/F0BeZuR
 
Ostatnia edycja:

anonim9998

New member
Kolejny dzien, ta opuchlizna ktora wyglada jak koraliki sie zmniejszyla, nocne wzwody dalej powoduja krwawienia szczegolnie z wedzidelka, pare szwow pusci kropelki jeszcze.
Mam chyba metode low i loose wiec troche napletka mi zostalo, i sie zastanawiam czy to dobrze ze niektore szwy sie chowaja pod skora, przy zmianie opatrunku zawsze odciagam tyle ile moge i odkazam, ale w momencie robienia tego zaczyna puchnac momentalnie wiec nie wiem sam.

A prysznic bez opatrunku kiedy braliscie?
 
Podobne tematy

Podobne tematy

Do góry