• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

48h po obrzezaniu całkowitym, pomocy

adamek22

Member
Przedwczoraj w opatrunku od lekarza było okej, po kilku godzinach z prawej strony robiła się opuchlizna. Wczoraj lekko napuchło, ale nie było źle, myślałem, że przejdzie. Dzisiaj mocniej napuchło. Bardzo duża opuchlizna/oponka.. Lekarz powiedział, że to przejdzie, ale nie wiem, bo widziałem, że ktoś miał identycznie i musiał jechać na SOR, czego bardzo nie chcę... Czy to jest groźne? Zejdzie? Panikuje niesamowicie. Ogólnie widziałem, że osoby co miały ten problem miały obrzezanie częściowe, a ja mam całkowite (high/thigh), niby. Czyli co, możliwe, że jednak lekarz zrobił częściowe? Bardzo proszę o odpowiedzi.


 

Amek

Active member
Trzeba założyć całość na żołądź albo zrobić ciasny opatrunek z wykorzystaniem np. bandaża kohezyjnego. Trudno stwierdzić czy to całkowite obrzezanie. Jednak mam pewne wątpliwości, bo chyba przy całkowitym nie wywaliło by tak tej oponki.
 

adamek22

Member
Nie mam takiej opcji, nie powinienem mieć napletka. Wczoraj wieczorem wyglądało to tak:

Lekarz stwierdził drugi raz, że to normalne i przejdzie. Sam już nie wiem.
 

flader

Active member
Oponka jest bardzo częsta przy high and tight. Tak właściwie to właśnie high and tight jest najbardziej narażone na oponkę. To bardzo możliwe zejdzie samoistnie, ale niestety zajmuje to trochę czasu. Opatrunki uciskowe mogą pomagać, ale musisz o tym poczytać jak to zrobić.
 

adamek22

Member
Ale to znaczy, że nie jestem obrzezany całkowicie, lecz częściowo? Lekarz zapewniał, że to obrzezanie całkowite. Teraz już zgłupiałem.
 

flader

Active member
No jeśli to high and tight to jesteś obrzezany całkowicie, i tak to też wygląda. Możliwe, że nie rozumiesz terminologii. High oznacza to, że zostało dużo napletka wewnętrznego. To ten napletek objęty spuchnięciem (oponką). Tight oznacza, że napletek został wycięty na tyle by nie ruszał się (albo ruszał bardzo minimalnie ale nie nachodził na żołądź) podczas erekcji.
 

flader

Active member
Dodam jeszcze i poprawię, bo nie da się edytować - 'tight oznacza, że napletek zewnętrzny został wycięty całkowicie, tak by skóra nie ruszała się podczas erekcji'.
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Jak dla mnie to to na high and tight nie wygląda. To taki styl typowo polski. Wytnieny ile umiemy, pozszywamy i do widzenia. Udaj się do kogoś żeby to obejrzał.
 

flader

Active member
Nawet nie mówię, że to H&T, bo ciężko na ten moment powiedzieć. Bardziej miałem tylko na myśli, że to raczej obrzezanie całkowite a nie częściowe.
 

Podobne tematy

Do góry