• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

4 dzień po zabiegu obrzezania - oponka

damiano01

New member
Witam jestem 4 dzień po zabiegu obrzezania mid/loose i obecnie mam niewielką oponkę. Pytanie do bardziej doświadczonych, czy jest możliwość że mi się to wchłonie czy raczej trzeba delikatnie więcej wyciąć?
 

olekf646

Active member
Jakby tak było to by ci wywaliło już mega oponę bo by chłonka nie miała jak przejść a ty masz lekko napuchnięte,wygląda to bardzo dobrze
 

olekf646

Active member
Elegancko to wygląda,ja miałem opuchliznę 4 razy taką jak ty i bałem się że mi rozerwie szwy,a jest ok ,nic się nie stresuj bo jest idealnie
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Póki co nie masz się czym martwić. Więcej wyciąć? Tu już nie ma co ciąć bo dużo to tego napletka wew. ci nie zostało. Teraz to już tylko low & tight pozostalo
 

damiano01

New member
Wiecie może co to jest takie białe w ujaciu cewki moczowej? Dodam, że od jakiś 2 dni mocz leci mi na wszystkie strony a wvzssniej było w miarę ok?

Dodam, że żołądź smaruje linomagiem i psikam octeniseptem

 

olekf646

Active member
Może ta maść ci tam naszła, patyczek do uszu namocz i wytrzyj to, a to że mocz leci na różne strony to norma, bo masz opuchniętą cewkę i lekko ściska, nie martw się
 

damiano01

New member
To jest taka jakby delikatna biała narośl i tak mysle czy tego nie usunąć bo chyba nie powinno nic takiego być

Edit: usunięte patyczkiem
 

olekf646

Active member
To nie jest narośl, usuń za pomocą patyczka delikatnie, do miesiąca może być nawet nabrzmiały albo dłużej, ja po 4 miesiącach mam jeszcze tak że mi puchnie lekko po intensywnej zabawie, lekarz mi mówił że do roku może się tak dziać,ty masz to w CH.j małe więc wyluzuj, pewnie zejdzie jak się zagoi i szwy ci wyjmą
 

morgan66

Active member
@damiano01 wiem że to niepocieszające ale tak po prawdzie to ja widzę ciasne szycie/lub niewycięte przewężenie. We wzwodzie po czasie pewnie będziesz zadowolony, ale w spoczynku taka fałdko-oponka raczej zostanie. Sam byłem cięty 3x i powiem ogólnie moje spostrzeżenie - stan tuż po zabiegu oddaje (u mnie tak było 3x) ostateczny stan i też tak obserwowałem na forum - pomijając opuchlizny od znieczulenia i/lub sytuacje częściowych obrzezań z dużą ilością napletka wew. gdzie przy oponce można było naciągnąć napletek wew.
 

damiano01

New member
@morgan66 Mój lekarz po wizycie kontrolnej w piątek podobnie myśli, że na oko skóra wyglądała już zdrowo ale stulejka była bardzo zaawansowana i prawdopodobnie zostało za mało usunięte. W poniedziałek (7 dni po zabiegu) prawdopodobnie zrobi mi szybką poprawkę bo trzeba chyba wyciąć troszeczkę więcej skóry i niby nie wpłynie to znacząco na okres gojenia bo chodzi o skórę trzonu a w środku wszystko nadal będzie się goiło tak jak się goi, wiadomo szwy będą parę dni dłużej. Szybka poprawka po to żeby nie było tego przewężenia i żeby ta oponka odrazu zniknęła. Morgan z twoich doświadczeń dużo trzeba tutaj jeszcze wyciąć? Bo nie ukrywam, że nie chciałbym typowego tight.
 

damiano01

New member
U jednego z najbardziej polecanych lekarzy tutaj, ale narazie nie chcę podawać nazwiska. Jak będę po tej małej poprawce i będzie się goiło to napiszę. Ale to nie do końca wina lekarza, ja chciałem styl luźny i podczas operacji wyglądało, że to co jest zostawione to jest już zdrowe, ale miałem zaawansowany stan i się uwidocznilo po kilku dniach. Na szczęście już jutro z samego rana mi to poprawi więc okres gojenia będzie praktycznie ten sam podobno.
 

Podobne tematy

Do góry