• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

3 dni po zabiegu obrzezania częściowego - pytania

nope

Well-known member
Zgadzam sie z poprzednikiem. Czy będzie czy nie to nie wiadomo. Jest troszke ciasno ale musisz poczekać kilka tygodni. Blizna sie troszke poluźni za ten czas i będzie wszystko wiadomo. Nie stosuj jeszcze nic na blizny czasem. Ja dopiero zaczalem po ponad miesiącu po zabiegu stosować żel na blizny.
 

Anonim31

Member
Zgadzam sie z poprzednikiem. Czy będzie czy nie to nie wiadomo. Jest troszke ciasno ale musisz poczekać kilka tygodni. Blizna sie troszke poluźni za ten czas i będzie wszystko wiadomo. Nie stosuj jeszcze nic na blizny czasem. Ja dopiero zaczalem po ponad miesiącu po zabiegu stosować żel na blizny.
Nic nie stosuje jeszcze, dopiero tydzień od wypadnięcia wszystkich szwów zacznę. A zostało ich jeszcze kilka
 

Anonim31

Member
Dzień 18

Tutaj w pół wzwodzie, zdjęcia trochę dziwnie oddają kolor, bo nie jest aż tak zaczerwieniony jak tutaj to wygląda. Mam pytanie odnośnie luzowania cięcia, otóż mój penis w zwisie jest dosyć mały, natomiast bardzo zyskuje na grubości i długości we wzwodzie i nie jestem w stanie odciągnąć do samego końca przy pełnym wzwodzie, tzn zostaje kwestia kilku mm a obecnie nie chce tego odciągnąć mocniej bo jednak parę szwów dalej jest i żeby się nie wbijały.

Czym po wypadnięciu wszystkich szwów atakować zaczerwienienie? Bo Contratubex to wiem żeby używać, ale czy coś jeszcze warto już teraz np.
 

Amek

Active member
Contractubex to jakoś po miesiącu stosuj

Na razie to normalne, że jest ciasno, blizna to się musi najpierw zrobić,a potem przebudować.

Czas czas czas
 

nope

Well-known member
To, że jest czerwona blizna i miejsce po szyciu to jest normalna kolej rzeczy. Blizny na poczatku sie robia z reguły czerwone i z czasem bledną. Tym to sie nie martw akurat. Fakt jest troche ciasno ale daj sobie z miesiąc i powinno sie ciut poluźnić i wtedy zobaczysz czy jest ok czy nie. Contractubex to tak po miesiącu od zabiegu mniejwięcej. Ja sobie liczylem tak ze zaczalem smarowac jak 1. Rana byla sucha i zagojona 2. Tydzien czasu minelo od wypadniecia ostatniego szwa.
Jak zaczniesz cos stosowac na blizny to wcieraj kolistymi ruchami w blizne. Jak nie będzie efektów po jednym specyfiku po kilku tygodniach to przejdź na inny. Mi contractubex osobiscie nic nie dawał a działał żel silaurum i plastry silikonowe sutricon ale to kwestia mocno subiektywna.
 

Anonim31

Member
To, że jest czerwona blizna i miejsce po szyciu to jest normalna kolej rzeczy. Blizny na poczatku sie robia z reguły czerwone i z czasem bledną. Tym to sie nie martw akurat. Fakt jest troche ciasno ale daj sobie z miesiąc i powinno sie ciut poluźnić i wtedy zobaczysz czy jest ok czy nie. Contractubex to tak po miesiącu od zabiegu mniejwięcej. Ja sobie liczylem tak ze zaczalem smarowac jak 1. Rana byla sucha i zagojona 2. Tydzien czasu minelo od wypadniecia ostatniego szwa.
Jak zaczniesz cos stosowac na blizny to wcieraj kolistymi ruchami w blizne. Jak nie będzie efektów po jednym specyfiku po kilku tygodniach to przejdź na inny. Mi contractubex osobiscie nic nie dawał a działał żel silaurum i plastry silikonowe sutricon ale to kwestia mocno subiektywna
Nie no jasne, póki mam szwy to nic nie będę smarować conajmniej tydzień od wypadnięcia ostatniego. O zaczerwienie pytam bo to był jeden z powodów obrzezania, miałem dosłownie zaogniony ten stan na wewnętrznym napletku czyli no większość tego co wycięto + to co jest teraz w miejscu cięcia. Najprawdopodobniej mikrourazy + trudność z domywaniem i się papralo, ale to może faktycznie przejść, bo już widzę że jest dużo lepiej niż było przed zabiegiem.
 

nope

Well-known member
Nie martw sie o kolory napletka. Po 1 to zalezy od czlowieka po 2 skora ci jeszcze zmieni kolor mocno po obrzezaniu bo zrogowacieje. Stanie sie prawdopodobnie bladsza dużo. Mysle ze linia ciecia nie ma z tym nic wspolnego to po prostu sie tworzy swieża blizna która często bywa czerwona.
 

Stettin

Moderator
Członek Załogi
Właśnie ja żadnej wizyty nie miałem ani nie jest planowana, więc albo muszą się rozpuścić albo sam usunąć muszę xd
Możesz umówić się w POZ do pielęgniarki albo jest opcja rozwiązania sobie samemu, albo obcięcia już pod wiązaniem i przeciągnięcie. Uprzedzam, może być dziwne uczucie ;) I pamiętaj, aby przeciąć raz, a nie na kawałki, aby nic nie zostało.
 

Anonim31

Member
Możesz umówić się w POZ do pielęgniarki albo jest opcja rozwiązania sobie samemu, albo obcięcia już pod wiązaniem i przeciągnięcie. Uprzedzam, może być dziwne uczucie ;) I pamiętaj, aby przeciąć raz, a nie na kawałki, aby nic nie zostało.
No ale to jeszcze myślę że poczekam, jednak te 3 tygodnie zalecali a jeszcze nie minęło, a większość wygląda jakby sama miała wypaść
 

Anonim31

Member
Dzień 19

Z dnia na dzień coraz większy luz, dzisiaj jeden ze szwów wyciągnąłem ręką, myślę że na dniach pozostałe rozetnę i też wyciągnę.
 

Stettin

Moderator
Członek Załogi
W jaki sposób mam usunąć te 3 szwy że zdjęcia?

2 usunąłem wczoraj jak były wystające, tutaj to się z bólu chyba zesram jak tak będę ciągnąć.
możesz iść do lekarza POZ, on da Ci skierowanie do pielęgniarki, zapewne jest w tej samej przychodni i ona Ci to wyjmie ;)
 

Anonim31

Member
Dzień 21

Wyjąłem już większość szwów, został mały z przodu i jeden z tyłu na wędzidełku. Czy to się rozluźni jeszcze bardziej czy jest okej we wzwodzie? Bo to niżej nie chce zejść bez ucisku i nie wiem czy to jakoś rozciągać.
 

nope

Well-known member
Szczerze ciezko powiedziec jak to bedzie wygladac za np miesiac dwa. Poluźnić sie troche na pewno poluzni ale jak to bedzie to sam zobaczysz. Jak juz nie masz wszystkich szwow to za jakis tydzien do 10 dni mozesz juz czyms na blizny jechac. Pod warunkiem ze rana bd sucha i calkiem zagojona. A co do rozciagania ciezko doradzic. To sie ma samo rozciagac tak na prawde podczas używania penisa i przez czas. Same wzwody beda troche rozciagac blizne a po zagojeniu jak bedziesz go uzywal tez sie bedzie rozciagac.
 

Podobne tematy

Do góry