20 dni po obrzezaniu - zdjęcia

instant

New member
Cześć.

Wrzucam zdjęcia i proszę o ocenę/porady, bo już niemal płaczę. Wszystko wyglądało dobrze, tak się cieszyłem z tej operacji, a chyba będę musiał zrobić poprawkę...

W skrócie: martwi mnie to, że jest zagłębienie w miejscu wędzidełka. Jest tam żółty wysięk - ponoć to nie ropa (tak powiedziała lekarka) tylko włóknik. Ale oprócz tego, z linii wędzidełka już powypadały szwy i powstało to zagłębienie. Czy na tym miejscu może powstać brzydka blizna? (Na zdjęciach w drugim linku już tego nie widać lub widać znacznie mniej)

Bardzo się też obawiam o obrzęki pod żołędziem - zmniejszają się, ale naprawdę powoli, a poza tym ten z lewej strony jest twardszy i powoli traci różowy kolor, jak ten z prawej. Czy on nie zniknie i tak już będzie wyglądać? Zresztą, brzegi tych obrzęków, tuż przy wgłębieniu na miejscu wędzidełka, są mocno twarde (drugi link). Czy tak już zostanie? Czy to blizny? Jeśli tak to chyba się rozpłaczę i zacznę zbierać na operację plastyczną... Może tak ma wyglądać przyszłe wydłużone wędzidełko?

Imgur: The most awesome images on the Internet
Imgur: The most awesome images on the Internet
 
Do góry
TOPlist