2 tygonie po zabiegu a stosowanie maści

dobryzio

New member
Witajcie, mam zapytanie ponieważ wizytę kontrolną mam dopiero za 10 dni (24 dni po zabiegu) i nie wiem czy mogę już stosować maść Diprogenta po wygojeniu na blizny. Niby się zagoiło, ran nie ma ale dalej mam nie rozpuszczone szwy. Czy mogę już używać czy dopiero po odpadnięciu wszystkich szwów.
P.S. mam jeszcze jedno pytanko czy już mogę nie zakładać opatrunku gdy używam maści? nie dawno skończyła mi się wcześniej na zagojenie ran. W sumie mam jeszcze oponkę (wcześniej była nawet spora) ale zacząłem nakładać chować na żołądź i powoli widać jak zmniejsza się. Jestem po obrzezaniu całkowitym. Pozdrawiam
 

Stettin

Moderator
czyli jesteś po 14 dniach
szwy, o ile były samorozpuszczalne, powinny same już puścić, można im pomóc dłuuuuuuuuuuuugimi kąpielami albo maczaniem ich w szklance wody ;) można się też udać by Ci je zdjęli, bo niczemu nie służą, a mogą tylko spowolnić wygładzanie się blizny, która się już tworzy :) ale bez nerwów :)

maści na blizny ZAWSZE po zagojeniu ran, a szew to nie rana, skóra już zapewne otoczyła szew i nie ma tam otwartej rany, trochę jak kolczyk :)
 
Podobne tematy

Do góry