• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

2 tyg. po obrzezaniu - oponka?

Tomek40

New member
Witam! Czy ta opuchlizna przy wędzidełku to oponka? Był tam krwiak po zabiegu, ale wchłonął się, złuszczył się z tego naskórek i pozostała taka opuchlizna. Czy to się wchłonie? Żołądź spuchł tydzień po zabiegu, zdaje się, że nie spływa chłonka (trzymałem prącie ku gorze). Urolog twierdzi, że to przez opuchliznę rany i z czasem się wyrówna. Pod tą oponką jest taka wąska gardziel, a po prawej stronie penisa na trzonie wyczuwam twardą poprzeczną pręgę. Urolog twierdzi, że jest ok. Coś mi się nie wydaje. W 1 tygodniu zero bólu (stosowałem na ranę octanisept i betnovate n, teraz detreomecynę) obecnie momentami konkretnie boli. Poproszę o opinie doświadczonych w boju. Z góry dziękuję i pozdrawiam!

https://imgur.com/a/bnCEagm
 

Tomek40

New member
Napletek

Niestety nie. Ja nawet nie wiem czy go mam. Pamiętam, że urolog mówił przy zabiegu, że zostawia 1cm marginesu napletka. To chyba nie mam jak naciągać... :( Żołądź jest cały czas tak jak na zdjęciu. Byłem u innego uro na wizycie. Nie dał rady wcisnąć żołędzia. Zrobił mi opadkę na tą oponkę i kazał uciskać w ten sposób to miejsce. Ja to mam pecha... czy to będzie do ponownego zabiegu?
 
Ostatnia edycja:

Tomek40

New member
Nie, zupełnie nic. Ucisk czuję jedynie na żołędziu. Jest nabrzmiały. Gdyby nie to forum, to bym tak chodził, bo urolog w szpitalu mówił, że jest ok. Jak go zapytałem, czy to czasem nie zastój chłonki, to najpierw zaprzeczył, a potem jak ścisnął żołędzia, to przyznał, że rzeczywiście tak. Ale nic z tym nie robić - mówi. Samo się wchłonie. Jasne... widzę jak było u chłopaków na forum. Na prywatnej wizycie uro uciskał to miejsce i założył mi ciasno opaskę z gazy i plastra. Mam nadzieję, że uciskanie pomoże. Na zdjęciu widać, że z tany przy wędzidełku coś się sączy żółtego. Cała rana zawsze na maxa sterylnie. Mimo to, coś się tam dzieje. :(

https://imgur.com/a/uSzMkot
 

moster

Member
Ta zoltawa wydzielina to normalne przy gojeniu. Jesli bylaby to ropa, to by mocno smierdziala. Dlugo ci sie goi pewnie przez ten balonik, ktory nie wyglada ciekawie, chociaz byly gorsze tu na forum. A czemu dostales masc ze sterydem?

Z ta sterylnoscia nie ma co przesadzac, jesli nie wdalo sie zadne zakazenie, to wystarczy raz dziennie octenisept. Bo co za duzo, to niezdrowo
 

Tomek40

New member
Betnovate dostałem przy wypisie ze szpitala. Smarować do wygojenia rany. Smarowałem tydzień. Potem spuchł żołądź, zszedł twardy płat naskórka z tej oponki i się bardziej uwypukliła. Teraz mam smarować detreomecyną. Przed chwilą zmieniałem opaskę. Trochę jest poprawa, ale nie wiem czy będzie trwała. Z rany przy wędzidełku nad oponką przy ucisku wypływa sporo żółtego płynu. Może to chłonka? Nic nie śmierdzi. Na żołędziu zrobiły mi się takie drobne pęcherzyki, z jednego ciekła właśnie taka wydzielina. Może jak to będzie się sączyć zamiast buzować w środku to będzie poprawa? Ale przypadek, trzeba mieć moje szczęście.
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Dziwnie jest to zaszyte. Na 1 zdjęciu widać sporo skóry luźnej na trzonie. Na tyle ze wygląda jakby dało się ją naciągnąć na zoladz. Zastanawia mnie czemu jest to tak zaciśnięte jak to nie jest miejsce szycia. Zawsze zaciska się na linii szwów a u ciebie przed. Wygląda trochę tak jakby pierścień napletka został (ciasny otwór ) a reszta wycięta. Pokaż foty od góry pindola. No i jak to się rozciąga w wzwodzie
 
Ostatnia edycja:

Tomek40

New member
Dzięki Panowie za zainteresowanie moją przypadłością! To zwężenie zawsze miałem. Nie przeszkadzało ono w niczym. Napletek spokojnie zsuwałem do końca. Musiałem go usunąć, bo był w przewlekłym stanie zapalnym. (Podejrzewam, że to przez antybiotyki, które przyjmowałem). Być może to zwężenie powoduje,że przy opuchliźnie rany i żołędzia chłonka nie odpływa. Przez noc i na drugim opatrunku uciskowym do teraz spora ilość żółtego płynu. Zauważam lekką poprawę na oponce, ale nie wiem czy będzie ona trwała. Urolog próbując wcisnąć żołędzia dodatkowo zrobił mi krwiaka i obrzek tak na godz. 9 wacka. :/ Zakładam opaskę i walczę dalej. Może ten płyn musi zejść? Tylko co jak się rana zamknie? Jeśli będzie napływał, to obrzęk gwarantowany. Poniżej zdjęcia na ten moment. We wzwodzie nie mam. Musiałbym się zaczaić z rana na pacjenta. :)
https://imgur.com/a/vojJ7i8
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Jak miałeś zawsze zwężenie? Typowy ciasny pierścień napletka? Czy zwezenie na trzonie? Masz foty sprzed zabiegu? Chodzi mi o to czy przed zabiegiem jak miales napleta normalnie nalozonego na grzyba czy tez miales to zwezenie na trzonie czy tylko jak odciagales napletek do tylu. Zeby nie było że ciałes się na darmo bo zwężenie zostało a powinno być wyciete
 

Tomek40

New member
.

Z tego co pamiętam to było to lekkie zwężenie na trzonie ale tylko przy obciągniętym napletku. Ono w niczym nie przeszkadzało, napletek bez problemu się zsuwał. Wzwód był bezbolesny. Zdjęć niestety nie mam sprzed zabiegu. To źle mnie pokroili, mówisz? Chyba udam się po pomoc do doktora Tondla... Czy uważasz, że 2 zabieg będzie konieczny?

Edit:
Znalazłem zdjęcie kolegi z forum - tak to właśnie u mnie wyglądało przy wzwodzie. To zawężenie dawało radę, skóra nie pękała. Problem był z napletkiem po wewnętrznej stronie. (Jakby odparzenia, stany zapalne.)

https://m.imgur.com/iAyJ4YQ
 
Ostatnia edycja:

Podobne tematy

Do góry