2 pytania odnośnie obrzezania

W wieku 18 lat miałem usuniętą stulejkę, bez całkowitego obrzezania.
Obecnie chodzę do dermatologa i w piątek robiłem badanie mykologiczne ujścia cewki moczowej, około środy mają być wyniki.
Objawy:
1. Zaczerwienione ujście cewki.
2. Lekko napuchnięte.
3. Szczypanie/swędzenie/pieczenie - szczególnie po oddaniu moczu.
4. Chyba trochę ropnej wydzieliny, ale mam też zmazy nocne i w sumie to nie wiem czy ta wydzielina jest czy jej nie ma.
5. Rybi zapach, pomimo dbania o higienę.
Naszła mnie przed chwilą myśl czy nie usunąć problemu tego napletka całkowicie.

1. Jak uważacie (wiecie) czy obecna blizna przy obrzezaniu całkowitym zostałaby usunięta i na jej miejsce wskoczyłoby nowe łącznie, czy jednak miałbym ślad po obydwu zabiegach?
2. Jest ktoś dobry w Lublinie lub okolicach, kogoś polecacie?

Zib33

New member
Robi się tak, że poprzednią bliznę się wycina razem z kolejną częścią napletka. Więc nie będzie podwójnej blizny.

A objawy, które podałeś faktycznie pasują do infekcji grzybicznej lub bakteryjnej cewki moczowej. Samym obrzezaniem tego nie wyleczysz.

toastt

Well-known member
Rybi zapach miałem przy e. coli i faecalisie, tak samo i wycieki z cewki moczowej. Batalia trwała półtora roku, z czego z 5 miesięcy różnych antybiotyków niemalże z rzędu. Ciężki temat ogółem. Jeśli nie wyjdzie grzyb, to trzeba zrobić posiew bakteriologiczny na tlenowe i beztlenowe oraz atypowe.

Rybi zapach miałem przy e. coli i faecalisie, tak samo i wycieki z cewki moczowej. Batalia trwała półtora roku, z czego z 5 miesięcy różnych antybiotyków niemalże z rzędu. Ciężki temat ogółem. Jeśli nie wyjdzie grzyb, to trzeba zrobić posiew bakteriologiczny na tlenowe i beztlenowe oraz atypowe.
O, dziękuję za radę.
No wolałbym, aby coś wyszło ;(
Jesteś w stanie napisać w jaki sposób się wyleczyłeś, czy to raczej różne sposoby i trudno wskazać?

toastt

Well-known member
Nie wyleczyłem się i stąd nie jestem w stanie Ci pomóc, bo sam sobie nie umiem. Podstawowa, ale nie jedyna taktyka to robienie posiewów i zabijanie bakterii po kolei, do końca ich albo twojego żywota :(.