2 dni po zabiegu - 2 pytania

seyar.ros

New member
Witam, 2 dni temu poddałem się zabiegowi obrzezania całkowitego (wędzidełko nie ruszane).
Po samym zabiegu zrobiono opatrunek i aż do dziś nie mogłem z nim nic robić. Dzisiaj miałem wizytę kontrolną: przemycie i zmiana opatrunku. Dodam że od chwili zabiegu do dziś opatrunek był no... od krwi cały czerwony, Pan Doktor że to normalka, ale pod żołędziem na górze zrobił się strupek czy też krew naskoczyła i zrobiło się coś na znak galarety... jestem w domu już od kilku godzin i widzę że w tym miejscu opatrunek jest czerwony od krwi, czy to może być spowodowane mocno obcisłymi slipkami (wg. zaleceń doktora) i trzymaniem wacka do góry? Następną wizytę mam we wtorek i do tego czasu opatrunku nie mogę zdejmować (no chyba że będzie się lać krew strumieniami) i niczym przemywać. Jest się czym przejmować?
Drugie pytanie: jako że miałem stulejkę i żołądź nie widziało światła dziennego prawie wcale to zrobiło się no... strasznie wrażliwe, mogę śmiało powiedzieć że dotyk to nic przyjemnego... jak se z tym poradzić? z czasem przejdzie? najgorzej idzie nakładanie gazy na niego... Doktor mówił żeby smarować gazę najnormalniejszą maścią z witaminą A i wtedy przykładać (zniweluje nieprzyjemne uczucie), ale ujście cewki moczowej mam mocno zaczerwienione (wg Doktora mocz podrażniał i otarcia napletka) i nie wiem czy to dobry pomysł (na ulotce jasno pisze żeby nie smarować błon śluzowych i innych).
Sorki że takie długie, ale jakby ktoś miał chęci przeczytać i odpowiedzieć będę wdzięczny.
 

alice

New member
Chce wiedzieć czy jak pójdę do urologa prywatnego to on moze mi wystawic skierowanie do szpitala zeby ewentualny zabieg pokryło NFZ, bo wiem ze mozna isc bez skierowania rodzinnego do lekarza prywatnego i u niego zrobic zabieg tylko wtedy trzeba duzo zapałacic a u mnie z kasą cienko. z góry dzieki za pomoc
 
Do góry