• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

18 dni po zabiegu

Rafff

New member
Witam, jestem 18 dni po zabiegu. Na początku nadwrażliwość żołędzia była bardzo duża ale z czasem jest coraz lepiej. Opatrunek przestałem nosić po 2 tygodniach. Martwi mnie jedynie dola cześć penisa. Nie wiem czy powinno tak to wyglądać? Ten biały osad to podobno limfą która z dnia na dzień jest coraz mniejsza. Chodzi mi głównie o linie szwów, czy nie powinna ona isc na równi z zakończeniem żołędzia?

 

ks4s

Member
Nie, nie powinna. Jest ok.
Powinno tam się potem w miarę wyrównać.

Niedługo powinno być już tam bez szwów.
3 tygodnie to dobry termin na pozbycie się ich.
 

Trolo

Well-known member
Tam gdzie masz to białe w okolicy wędzidełka to kolego wygląda na rozejście się rany. Pewnie przy jakimś wzwodzie Ci kiedyś się rozeszło i teraz się goi. Będzie trwało to chwilę dłużej, ale zagoi się.
Linia szwów zależna jest od stylu obrzezania. U Ciebie jest bardziej low.
 

MarcinBbb

Member
Kiepskie szycie, lub mało skory zostawione i szwy puściły przy zwodzie u mnie było podobnie i po 15 dniach na wizycie kontrolnej lekarz założył mi 3 dodatkowe szwy bo rana nie chciała się zejść .
 
Mi tez się trochę rozeszło po wzwodzie, a rośnie kilku krotnie. Jak się u ciebie goi? Jutro mam wizytę, wysyłałem mu zdjęcia i powiedział, ze tak się może stać u innego urologa tez powiedział, ze to nie ma nic wspólnego ze „złym” szyciem tylko szwy czasem puszczają. Lepiej u ciebie po takim czasie? Ja zabieg miałem 17 listopada.
 
Jak to wygląda po czasie? Podobnie mi się rozeszło, więc jestem ciekaw czego się mogę spodziewać…
Nie wiem, ja nie mam aż tak dużego rozejścia jak kolega. Ogólnie mam zszyte dookoła perfekt, tylko pod wędzidełkiem puściło podczas wzwodu. Wczoraj byłem na kontroli i lekarz powiedział, że tak się może stać, bo tam dochodzi do najwiekszych naprężeń. Mam szwy rozpuszczalne i szew za szybko się rozpuścił. Na razie oglądam, nie wygląda to źle, lekarz mówi, że trzeba czasu. Nie ma co za wczasu panikować, jak coś to na poprawkowy jak się nie spodoba ale ogólnie jestem dobrej myśli. Jak masz wątpliwości idź do lekarza.
 

brandb

New member
Nie wiem, ja nie mam aż tak dużego rozejścia jak kolega. Ogólnie mam zszyte dookoła perfekt, tylko pod wędzidełkiem puściło podczas wzwodu...
Jasne, też nie panikuję, natomiast zastanawiam się czy tej okolicy gdzie się rana otworzyła nie należy traktować inaczej niż normalnie gojącego się odcinka szwów. U mnie 3 tydzień mija i z medykamentów ograniczam się już tylko do octaniseptu - Tobie lekarz coś zalecił ekstra w związku z tym rozejściem?
 
Jasne, też nie panikuję, natomiast zastanawiam się czy tej okolicy gdzie się rana otworzyła nie należy traktować inaczej niż normalnie gojącego się odcinka szwów. U mnie 3 tydzień mija i z medykamentów ograniczam się już tylko do octaniseptu - Tobie lekarz coś zalecił ekstra w związku z tym rozejściem?
Totalnie nic mi nie zalecił, ale zamknąłem sobie ranę plastrem spowrotem i zauważyłem, że się zeszła nawet po odklejeniu plastra. Są takie specjalne „plastry” ala szycie do zamykania ran. Do tego psikam zawsze po myciu takim środkiem co pomaga ranie się goić jak wyschnie to smaruje takim specjalnym żlem na rany otwarte co wspomaga proces gojenia i zapobiega powstawaniu blizn. Zobaczę za tydzień jak to będzie wyglądać.
 

Podobne tematy

Do góry