• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

16 dni po zabiegu, leczenie BXO

DonJuanD

New member
Hej jestem 16 dni po zabiegu obrzezania częściowego. Zabieg na NFZ miałem stulejkę całkowitą i od dłuższego czasu jakieś stany zapalne żołędzi i napletka. Po zabiegu chirurg stwierdził, że wysyła napletek do badań histopatologicznych z podejrzeniem BXO. Dziś odebrałem wynik i potwierdziła się diagnoza. Lekarz prowadzący stwierdził, że nie trzeba nic z tym robić kontrola za pół roku. :rolleyes: Z tego co czytam to trzeba wdrożyć przy tym jakieś leczenie, i tu moje pytanie:
Jest może ktoś kto przechodził to i może poradzić jakiegoś dobrego lekarza w Warszawie z którym można skonsultować wynik i wdrożyć leczenie?
Może znacie jakieś maści bez recepty albo porady jak postępować do czasu wizyty?
Pozdrawiam!
 

Regres

Member
Cześć,

Mam ten problem, niestety rozprzestrzenia się to z czasem. Byłem u 30-40 lekarzy, dermatologów i urologów, jedni chcieli leczyć inny mówili to co tobie powiedzieli. Nie żałuj pieniędzy i jedź od razu do Gdańska z tymi wynikami do Doktora Igora Michajłowskiego, byłem, powiedział mi, że można to zatrzymać i będę przystępował do kuracji za tydzień.

 

Marcepan12

New member
Cześć,

Mam ten problem, niestety rozprzestrzenia się to z czasem. Byłem u 30-40 lekarzy, dermatologów i urologów, jedni chcieli leczyć inny mówili to co tobie powiedzieli. Nie żałuj pieniędzy i jedź od razu do Gdańska z tymi wynikami do Doktora Igora Michajłowskiego, byłem, powiedział mi, że można to zatrzymać i będę przystępował do kuracji za tydzień.

Jesli jestes blizej slaska, to moge Ci polecic miejsce gdzie na pewno Ci pomogą. U mnie po leczeniu sie zatrzymalo, zaleczylem to 4 lata temu, jednoczesnie mialem robiona plastyke napletka, ale 2 tyg temu obrzezanie calkowite, bo widzialem ze stulejka zaczyna wracac (czesty przypadek po plastyce).
 

Marcepan12

New member
Ze Śląska, podaj mi namiary na tego lekarza proszę.
Aleksandra Żerdzińska lub Hubert Arasiewicz, oboje ogladali moj narząd jak bylem na pierwszej wizycie i zorientowali sie co to jest po kilku minutach. Ja mialem przepisany lek Dermovate i protopic.
 

Regres

Member
Dokładnie to samo mi przepisał lekarz w Gdańsku, czekam, aż mi szwy wypadną po obrzezaniu i przystępuje do leczenia. Powiedz mi proszę, czy miałeś już dużo zajętego żołędzia ? ja mam 50-60%
 

Regres

Member
Dokładnie to samo mi przepisał lekarz w Gdańsku, czekam, aż mi szwy wypadną po obrzezaniu i przystępuje do leczenia. Powiedz mi proszę, czy miałeś już dużo zajętego żołędzia ? ja mam 50-60%
Napisz mi jeszcze u którego z lekarzy ostatecznie się leczyłeś, pojadę jeszcze do nich na konsultację.
 

Marcepan12

New member
Dokładnie to samo mi przepisał lekarz w Gdańsku, czekam, aż mi szwy wypadną po obrzezaniu i przystępuje do leczenia. Powiedz mi proszę, czy miałeś już dużo zajętego żołędzia ? ja mam 50-60%
Czubek, jakies 30/40%. Nie musisz jezdzic az do Gdanska, na spokojnie tutaj też Ci pomogą. Ten Michajłowski zalecił Ci obrzezanie czy po obrzezaniu do niego pojechałeś?
Bo w sumie obrzezanie tak na prawde powoduje remisje.
Napisz mi jeszcze u którego z lekarzy ostatecznie się leczyłeś, pojadę jeszcze do nich na konsultację.
U Pani Oli byłem, jak masz w miare świeże badania morfologii krwi, to wez je ze soba.
 

Regres

Member
Ja miałem to na żołędziu i na napletku, obrzezanie zalecił urolog, a doktor Michajłowski powiedział, że bez tego byśmy nic nie zrobili. Byłem kiedyś leczony protopiciem bez dermovate ale to nic nie dawało, po obrzezaniu wydaje mi się, że jest teraz znacznie lepiej i dopiero teraz powinienem brać pod uwagę leczenie steryd + tiamokulus. Zdjęcia masz poniżej jak to u mnie 2 lata temu wyglądało.

 

Regres

Member
Ja miałem to na żołędziu i na napletku, obrzezanie zalecił urolog, a doktor Michajłowski powiedział, że bez tego byśmy nic nie zrobili. Byłem kiedyś leczony protopiciem bez dermovate ale to nic nie dawało, po obrzezaniu wydaje mi się, że jest teraz znacznie lepiej i dopiero teraz powinienem brać pod uwagę leczenie steryd + tiamokulus. Zdjęcia masz poniżej jak to u mnie 2 lata temu wyglądało.

Przyznam szczerze, że po 16 latach walki z tym gównem w końcu mam jakąś nadzieję, trzymajcie kciuki za mnie bardzo Was proszę !!!!!
 

Marcepan12

New member
Przyznam szczerze, że po 16 latach walki z tym gównem w końcu mam jakąś nadzieję, trzymajcie kciuki za mnie bardzo Was proszę !!!!!
E, no to ja właściwie szybciej zareagowałem, u mnie to trochę inaczej wyglądało, jedynie takie biały pasek na napletku zewnetrznym od strony wedzidełka, tam tez w górę zabielone. Nie miałem grudek i wypustek żadnych, jedynie kolor i skóra mniej rozciągliwa i z tego sie zrobiła stuleja.
Teraz właściwie zaróżowione mam te miejsca. Bedzie ok, nie ma tu jakiegoś dramatu.
 

DonJuanD

New member
Panowie, możecie polecić jakiegoś lekarza w stolicy? U mnie jest to wszystko jeszcze świeże mam do tego sklejony napletek z żołędzią przy rowku, czytałem o moczeniu i próbie rozklejania. Po 18 dniach od zabiegu chyba już mogę moczyć te szwy nawet jak odpadną to nie powinno nic się stać, co myślicie?
 

Regres

Member
Kolego/koleżanko piszemy Ci, że jest mało specjalistów w tym temacie, przejazd do Gdańsk i z powrotem ze Śląska kosztował mnie 150 zł, wizyta 220 zł, wróciłem w ten sam dzień co wyjechałem jeszcze morze zobaczyłem. Na Śląsk też masz to samo odległościowo z Wawki co nad morze, daliśmy Ci namiary na osoby, które MOGĄ pomóc w tym temacie.

Nie wiem w jakim wieku jesteś, ale zachęcam Cię gorąco do wzięcia dnia urlopu / L4 / opuszczenia dnia na studiach lub w szkole i poproszenia rodziców, przyjaciela lub dziewczyny żeby Cię zawieźli lub pożyczyli kasę na bilet PKP i wizytę, jednak ostateczna decyzja i to, czy chcesz poświęcić trochę czasu na próbę skutecznego leczenia swojego pindolka jest tylko Twoja.

Z własnego doświadczenia mogę Cię jedynie zapewnić, że jak posłuchasz tych lekarzy co Ci mówią żeby to tylko obserwować, to będzie Ci się to rozrastać.
 

DonJuanD

New member
Jakby to miała być wizyta która naprawdę by mogła mi jakoś pomóc nie jest to większy problem. Pytanie tylko czy lekarz może zacząć już leczenie jak nawet szwy mi jeszcze nie wypadły i mam mała opuchliznę z jednej strony myślę, że właśnie spowodowaną szwami. Nie chce też tracić całego dnia na marne, stąd to pytanie czy może ktoś inny ewentualnie w Warszawie konsultował swój problem. Jest tu trochę lekarzy, a nie jest to też jakaś nowa choroba czy też aż tak bardzo rzadko spotykana.
 

Podobne tematy

Do góry