• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

12 dzien po zabiegu, pekniete szwy.

Bylo doslownie cudownie wszystko goilo sie swietnie do czasu. Jakies 2 dni temu, na gazie smuga z krwi, here we go.
obejrzalem przy myciu, no nie jest dobrze, cztery szwy zerwaly sie, reszta trzyma. Poprawiamy opatrunek i zyc trzeba dalej. Wczoraj bylo dobrze, wyglada, ze ladnie sie zasklepilo.
Dzisiaj znow slady krwi i dupa. Nie doszlo do rozerwania skory i za wszelka cene chce temu zapobiec ale obawiam sie, ze jutro czy pojutrze obudze sie wielka rana i cale staranie pojdzie w piach.
Na zdjeciu bardzo delikatnie odchylilem, bo nie ma sensu pokazywac tego w calej okazalosci, tylko po to zeby zatrzymywac gojenie. Aktualnie zeby nie naciagac tam skory naciagnalem plastry 3m steri strip o masc od lekarza flaminal forte (UK here).
Nie wiem czy cos z tym robic, czy zostawic jak jest bo za pare dni samo nie wygoi.
Nie mam w sumie pojecia jak „gleboka” jest ta rana.
 

nope

Well-known member
No tak po zdjeciu to ogolnie nic nie widac i wyglada spoko ale z opisu mowisz ze rana sie rozeszla co dziwne po tylu dniach powinna juz sie zasklepiac.
 
No tak po zdjeciu to ogolnie nic nie widac i wyglada spoko ale z opisu mowisz ze rana sie rozeszla co dziwne po tylu dniach powinna juz sie zasklepiac.
Wydaje mi sie, ze zbyt swobodnie sie poczulem i ktoregos dnia tak jak napisalem rozerwalem szwy. Krew z tego nie leci, bardziej to przypomina glebokie zadrapanie. A w nocy jak dostaje erekcji to sie to wszystko naciaga i co za dnia ladnie sie polaczy, to w nocy rozrywam, bez krwi czy bolu. Przypomina to glebokie zadrapanie i oczywiscie nie jest to na calej dlugosci, tylko fragmencie. Nie bede zaskoczony jak to wszystko przebiega jak nalezy, a ja niepotrzebnie panikuje i po takim czasie to juz ta rana sie nie otworzy.
 
Nie wiem cos to wykombinowal ale chyba jest wszystko git 😅
W porowaniu do reszty, to jest jedyny kawalek gdzie jest jeszcze widac “zywa” tkanke. Reszta juz ladnie dawno zamknieta, a w tym miejscu szwy juz nie trzymaja bo je zerwalem. Zobaczymy za kilka dni, czy sa postepy w tym miejscu. Narazie sklejone na zel od lekarza.
 

nope

Well-known member
Jeżeli z twoim organizem wszystko git , plus rana nie ma zakażenia to się zagoi na lajcie : )
 

Podobne tematy

Do góry