• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

11 dzień po staplerze rozejście rany

nswerty

New member
Cześć, 11 dzień po staplerze zaczęły mi zszywki wychodzić i rozeszła mi się rana. Boję się o jej powiększanie. Co radzicie? Na forum widziałem już parę tematów o ranach, które się rozeszły i zazwyczaj było wszystko git, ale każdy przypadek jest inny.
 

vego

Member
Za dużo tu nie doradzimy. Mi się rozeszła ale mniej. Dłużej się goiło ale się zagoiło i jest spoko. Blizna trochę grubsza.
@caesar_pl miał podobną sytuację nic nie robił i ładnie mu się zagoiło. Przejrzyj jego posty. Z kolei inny użytkownik nie pamiętam nicku też tak miał i lekarz mu założył ponowne szwy co w konsekwencji było chyba złym wyjściem i skóra się zrosła z tkanką podskórną i później robił poprawkę u Tondla bo przy wzwodach to miejsce go bolało. Po niedzieli zgłoś się do lekarza. Ja bym Ci radził wziąć plaster i owinąc go na wszystkie sposoby tak aby te rozejście jak najbardziej do siebie przylegało. Nie wiem czy dobrze się wyraziłem. Tak żeby te rozejście "ścisnąć" do siebie z dwóch stron które się rozeszły
 

MarcinBbb

Member
Dziwne ze po 11 dniach rana nie była jeszcze zagojona .
Masz 2 wyjścia jechać na SOR i nie to tobie zażyją lub czekać aż samo sie zagoi, ale będzie to trwało około 3-5 tygodni przy tak odtworzonej ranie .
 

nope

Well-known member
Jezeli zszywka Ci wyszła samoistnie po 11 dniach i w tym miejscu Ci się rana otworzyła to coś może być nie tak. Wszystko z twoim organizem dobrze? Jakieś choroby? Kontakt z lekarzem wskazany jak najszybciej niech Ci da nowe zalecenia i to obejrzy czy nie ma żadnych infekcji lub stanów zapalnych rany.
 

waski65

Member
Jak dla mnie ta rana jest za duża by czekać aż się zagoi. Nie wiem jaki masz kontakt z lekarzem przeprowadzającym zabieg ale wysyłaj zdjęcie jak się sprawa przedstawia i podejmuj kroki. Po co mieć wielką bliznę jak można mieć cieniutką?
 

nswerty

New member
Kontaktu z lekarzem brak. Dziś dzwoniłem do przychodni, żeby umówić się na wizytę, ale wszystkie terminy zajęte, ale może uda się mnie wcisnąć na jutro. Lekarz przyjmuje tylko we wtorki. Wizytę kontrolną wcześniej miałem umówioną na 13 grudnia. Słabo z opatrunkami na tą rane, gdyż opatrunek przykleja się do niej i przy zmianie trzeba odrywać z bólem i leje sie krew, co pewnie mocno spowalnia gojenie. Jestem lekko załamany, chociaż otuchy dodaje mi opisywana sytuacja przez @caesar_pl. U niego zagoiło się to super. Chociaż ja nie mam takiej "dziury" jak on miał, ale nie wiem czy to plus czy minus.
 

nope

Well-known member
Lipa ze taki kontakt do lekarza. Tutaj taka awaria a nie ma jak sie wcisnac do niego. Jeżeli ci sie przykleja opatrunek do tego to lej wodą po tym. Wtedy powinien odchodzić dużo lepiej i bardziej bezproblemowo. Nie chce ci na wlasna reke doradzac bo takie rzeczy powinien lekarz doradzac ale wiele razy czytałem tutaj o moczeniu w wodzie z sodą oczyszczoną(mozesz szukac na forum)podobno oczyszcza takie rany i wspomaga gojenie rany gdy sie papra.
 

nswerty

New member
Już po wizycie u lekarza. Powiedział, że nie jest źle i zszył. Podrażnił ranę, żeby się mogło zrosnąć elegancko i śladu podobno nie będzie po tym incydencie.
 

kamilowisnia

New member
I jak to wygląda? Czy została blizna w miejscu rozejścia rany? Widać ślady po ranie podczas erekcji? Mam połowiczną stulejkę która trochę przeszkadza mi podczas stosunku (napletek schodzi cały ale podczas ściągania mocno uciska dolną część żołędzia) i przez to zamierzam zdecydować się na ewentualne obrzezanie staplerem (zależy co powie lekarz), ale takie historie jak ta trochę mnie odstraszają 😅
 

Trolo

Well-known member
Ciężko jednoznacznie powiedzieć co jest powodem tego. Może śledziłeś tematy z staplerem to takie przypadki są rzadkie. Zwykle nawet nacinają pierścień. Nie ma co za bardzo dobierać sobie do głowy że u Ciebie tak będzie.
 

nswerty

New member
Dziś po wizycie. Lekarz powiedział, że bardzo dobrze, że przyszedłem wtedy i my zszył. Był zaskoczony, że tak dobrze to wygląda i powiedział, że będzie to wyglądać jakbym się taki urodził. Jak będę pamiętał to zdjęcia wstawię jak wylecą mi szwy po tym awaryjnym szyciu. Mam smarować maścią bepanthol plus, by szybciej się naskórek zregenerował, a potem jakąś inną. Nie pamiętam nazwy, ale ma ona przyspieszyć "wyładnianie" blizny.
 

Podobne tematy

Do góry