• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Czy mam stulejkę? 15lat

KubaKowalski

New member
Mam problem od kilku lat. Mam 15 lat i podejrzewam, że mogę mieć stulejkę. Udało mi się tylko raz odsłonić żołądź w półzwodzie i później z trudem zasłoniłem napletek z powrotem. W stanie spoczynku boję się próbować całkowicie odsłonić żołądź, ponieważ obawiam się, że nie będę w stanie ponownie nasunąć napletka.


Próbowałem delikatnie rozciągać napletek podczas gorących kąpieli i mam wrażenie, że jest pewna poprawa. Czuję, że prawdopodobnie byłbym już w stanie odsłonić żołądź bardziej lub nawet całkowicie, ale bardzo boję się, że nie uda mi się później zasłonić napletka i dojdzie do załupka.


Wstydzę się powiedzieć o tym rodzicom, dlatego chciałbym zapytać o opinię i ewentualne wskazówki, co powinienem zrobić w takiej sytuacji.
 

MoimZdaniem

Active member
Stulejka niestety 😭 Dla komfortu fizycznego i psychicznego trzeba obrzezać. Jeśli się wstydzisz mówić rodzicom bezpośrednio o tym możesz powiedzieć, że po prostu coś cię tam boli/ piecze. Ktoś powinien wybrać się z tobą do urologa, a lekarz sam zauważy problem.
 

arek a

Active member
Podejrzenie stulejki u nastolatka wcale nie musi oznaczać konieczności wykonania zabiegu obrzezania, ponieważ w tym wieku problem bardzo często udaje się rozwiązać całkowicie bezinwazyjnie. Pierwszym i najpopularniejszym krokiem, od którego lekarze zaczynają leczenie, jest przepisanie maści sterydowej, czyli leku z grupy glikokortykosteroidów. Taka maść działa bezpośrednio na zwężoną tkankę napletka, hamując stany zapalne oraz miejscowo ścieńczając i silnie uelastyczniając skórę. Dzięki temu regularne, delikatne rozciąganie napletka podczas kilkutygodniowej kuracji staje się bezbolesne, a skóra zaczyna swobodnie poddawać się tym ćwiczeniom. U młodych chłopaków ta metoda przynosi świetne rezultaty i pozwala w prosty sposób przywrócić pełną sprawność bez potrzeby jakiejkolwiek operacji.
 

Dawid88

Well-known member
Jedynym słusznym rozwiązaniem jest natychmiast powiedzieć o sprawie rodzicom i iść do lekarza. Skoro jesteś na tyle dorosły i dojrzały, że odważyłeś się przyjść tutaj, powiedzieć o problemie, pokazać sprzęt i pytać o rady, to niech też przejdą Ci przez gardło słowa mamo tato chcę iść do lekarza mam problem z penisem.
 

Trolo

Well-known member
Jak dla mnie to spokojnie napletek zsuniesz. Widać na 2 i 4 zdjęciu, że nie ma tam jakiegoś zwężenia napletka które blokowałoby zsunięcie i uciskało żołądź we wzwodzie a co dopiero w spoczynku. Na 3 zdjęciu tam gdzie jest wędzidełko widać, że spokojnie się zsunie, wędzidełko nie jest napięte. Jeszcze taka kwestia do zastanowienia zdjęcia tylko we wzwodzie i jeszcze świeżo po ejakulacji + owłosienie jakby chłop miał co najmniej + 10 lat więcej. No nie wiem, może się mylę, może się ktoś jeszcze wypowie, ale jak na 15 latka to nie wygląda i ktoś coś udaje. Gdyby chociaż jedno było w spoczynku i było widać, że jest faktycznie wąsko.
 

arek a

Active member
Lepiej, żeby na siłę nie ściągał napletka, skoro czuje jakiś opór, bo mogą powstać mikrourazy, które mogą pogorszyć sytuację.
Niektórzy 15 latkowie wyglądają bardziej dojrzale, niż lata na to wskazują, a niektórzy dziecinnie. Nie oceniajmy po wyglądzie genitaliów.
 

Dawid88

Well-known member
Rzeczywiście trudno dziś to stwierdzić, szczególnie z punktu widzenia innego pokolenia, gdzie choćby kiedyś w wieku 18 lat trudno było o zarost na twarzy, a dziś można spotkać nastolatków z bujną brodą. Jednak brawo @Trolo słuszna uwaga, @arek a właśnie po wyglądzie genitaliów określa się dojrzałość płciową (skala Tannera).
 

arek a

Active member
@Dawid88 To ile według Ciebie chłopak ma lat?
Pamiętam, jak mój 15 letni kolega z klasy miał penisa dużego prawie jak dorosły i miał już owłosienie łonowe, a ja jego rówieśnik jak dzieciak przy nim.
 
Ostatnia edycja:

Dawid88

Well-known member
Napisałem, że trudno stwierdzić. Mógłbym się zgodzić, że ma 17-18 oraz, że ma 25. Natomiast czy tak wyglądają 15 latkowie? Nie wiem.
 

arek a

Active member
Mam problem od kilku lat. Mam 15 lat i podejrzewam, że mogę mieć stulejkę. Udało mi się tylko raz odsłonić żołądź w półzwodzie i później z trudem zasłoniłem napletek z powrotem. W stanie spoczynku boję się próbować całkowicie odsłonić żołądź, ponieważ obawiam się, że nie będę w stanie ponownie nasunąć napletka.


Próbowałem delikatnie rozciągać napletek podczas gorących kąpieli i mam wrażenie, że jest pewna poprawa. Czuję, że prawdopodobnie byłbym już w stanie odsłonić żołądź bardziej lub nawet całkowicie, ale bardzo boję się, że nie uda mi się później zasłonić napletka i dojdzie do załupka.


Wstydzę się powiedzieć o tym rodzicom, dlatego chciałbym zapytać o opinię i ewentualne wskazówki, co powinienem zrobić w takiej sytuacji.
Może się mylę, ale wydaje się, że masz też delikatnie skręconego penisa w prawo, tzw. rotację, to nie jest jakiś większy problem, jedynie wizualnie wygląda trochę inaczej, ale mieści się to w normie, jeżeli rzeczywiście jest skręcony?
 

amenek5

Active member
Wszyscy wiemy że okres dojrzewania potrafi płatać niezłe figle. Jednak nie to jest tutaj najważniejsze. Chłopak ma trochę problem i trzeba mu pomóc. Ja twierdzę że masz stulejkę częściowa. Moim zdaniem na 2 i 4 zdjęciu jest już trochę ciasno. Z racji tego że nie jesteś pełnoletni musisz powiedzieć o tym rodzicom i udać się z jednym z nich do lekarza.



Wizyta u lekarza nie oznacza że odrazu będziesz zabieg, obrzezanie, usuną ci cały napletek, wędzidełko i wszystko. Bo widzę po postach że niektórzy widzą tylko takie opcje... Ale jak napisał kolega tutaj są inne metody.
Podejrzenie stulejki u nastolatka wcale nie musi oznaczać konieczności wykonania zabiegu obrzezania, ponieważ w tym wieku problem bardzo często udaje się rozwiązać całkowicie bezinwazyjnie. Pierwszym i najpopularniejszym krokiem, od którego lekarze zaczynają leczenie, jest przepisanie maści sterydowej, czyli leku z grupy glikokortykosteroidów. Taka maść działa bezpośrednio na zwężoną tkankę napletka, hamując stany zapalne oraz miejscowo ścieńczając i silnie uelastyczniając skórę. Dzięki temu regularne, delikatne rozciąganie napletka podczas kilkutygodniowej kuracji staje się bezbolesne, a skóra zaczyna swobodnie poddawać się tym ćwiczeniom. U młodych chłopaków ta metoda przynosi świetne rezultaty i pozwala w prosty sposób przywrócić pełną sprawność bez potrzeby jakiejkolwiek operacji.

Jeżeli nie powiesz rodzicom to masz dwie opcje.

Czekasz do 18 roku życia i idziesz sam do lekarza ( nie polecam)
Druga opcja, rozciągasz stulejkę domowymi sposobami. Na forum jest wiele postów, i całych tematów poświęcone temu zagadnieniu . Chcesz to czytaj i próbuj.
 

KubaKowalski

New member
Trochę się zdziwiłem, że ktoś mi nie wierzy, że mam 15 lat – ktoś zwrócił uwagę na moje owłosienie. Niedawno skończyłem 15 lat i już raz goliłem się na zero, a wcześniej miałem dość duże owłosienie jak na swój wiek. Zauważyłem też, że rówieśnicy rozwijają się bardzo różnie – niektórzy w wieku 15 lat prawie nie mają owłosienia na ciele.


Ale przechodząc do tematu: po przeczytaniu różnych informacji wygląda na to, że mogę mieć lekką stulejkę. Zamierzam ćwiczyć delikatne rozciąganie napletka w ciepłej kąpieli, bo wtedy łatwiej się odsuwa.


Mam jednak pytanie – jeśli podczas takiego rozciągania uda mi się całkowicie odsunąć napletek pod wodą, to czy istnieje ryzyko, że później nie będę w stanie go z powrotem nasunąć i dojdzie do jego zablokowania?
 

arek a

Active member
Tak, istnieje takie ryzyko. Jeśli pierścień napletka jest zbyt ciasny, po zsunięciu pod wodą może zadziałać jak ciasna gumka recepturka i utknąć za żołędzią. Penis zacznie wtedy szybko puchnąć, a im większy obrzęk, tym trudniej będzie go z powrotem nasunąć – w skrajnym wypadku, gdy skóra całkowicie zablokuje dopływ krwi, konieczna jest natychmiastowa pomoc lekarza. Dlatego podczas ćwiczeń w wodzie nigdy nie rób niczego na siłę, rozciągaj skórę tylko do momentu oporu i nie próbuj jej tam przeciągać, jeśli czujesz, że wchodzi „na wcisk”.
Wcześniej pisalem Ci o maści sterydowej, którą lekarz może zapisać, a która pomoże rozluźniać i rozciągać skórę napletka w trakcie ćwiczń kuracyjnych.
Pomyśl o tym.
 
Ostatnia edycja:

Lubelski

Active member
Sama stulejka raczej nie zejdzie...ja znią musiałem się zmagać do 42 roku życia...lepiej usuń, bo możesz mieć przez to problemy zdrowotne na przyszłość...lepiej mieć lepszy komfort życia intymnego niż, ciągle oglądać małego z każdej strony i martwić 😏operacja nie boli👍
 

Podobne tematy

Do góry