• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

novik

Member
Red - oba nagrania trwaja ok 30 minut, ciezko je tu referowac na forum w kilku linijkach. Najefektywniej bedzie, jesli z kims usiadziesz i bedziesz mial tlumaczone na biezaco. C. Nickel jest swiatowym autorytetem w tej dziedzinie, dobrze znac jego wyniki pracy i obserwacje - opublikowal mase badan, na ktore wiekszosc urologow pracujacych naukowo sie powoluje.
 

Red

New member
Myślałem ,że da radę tak w paru słowach opisać wyniki jego prac.Angielski jak angielski ,ale terminologia medyczna w tym języku to już jest przepaść :D .No nic dzięki.
 

novik

Member
Niestety problem jest na tyle szeroki i kompleksowy, ze trzeba zrozumiec cale wystapienie i odwolac sie do okreslonych fragmentow (w zaleznosci od dolegliwosci). Jesli masz przegladarke Google Chrome, to mozesz sobie przetlumaczyc w locie taka strone http://www.acu-cell.com/dis-pro.html - biorac pod uwage drobne bledy translatora online. Jest tam sporo cennych (i niegroznych) wskazowek opartych na analizach fizjologicznych komorek. Niezaleznie od stosowanej kuracji, mozesz sie do wytycznych zastosowac. Najwazniejsze zalecenie, przy typowym prostatitis, to zbalansowanie cynku (paradoksalnie nie podawanie go wiecej - jak sugeruje wiekszosc przekazow), tylko wlasnie redukowanie i uzupalnianie potasu. Redukuje sie za pomoca witaminy C, A, quercitine, wapno/Calcium, oraz suplementowanie potasem. Jest tez masa innych wskazowek wartych wyprobowania w zaleznosci od symptomow (lacznie z symptomamy hardcoreowymi: krew w nasieniu, itd).
 

Dominator69

New member
Posluchalem sobie tych konferencji Dr. J Curtisa Nickela,najgorsze jest to ze po prostu etiologia ZGK/cpps jest nieznana, czyli moze byc to zapalenie bakteryjne lub niebakteryjne, jezeli bakteryjne to tylko antybiotyki,w drugim przypadku moga byc to problemy wywolane przez stres,depresje, spinanie sie miescni dna miednicy wiec metoda leczenia nie jest juz tak prosta jak w przypadku zapalenia bakteryjnego niestety. Najcenniejsze z tego wykladu to postepowanie w przypadkach gdy domniemana przyczyna lezy w niebakteryjnym ZGK. Doktor omawia kazdy wariant leczenia
 

Dominator69

New member
Wiesz co novik wszystko to jest fajnie wytlumaczone ale tez nie do konca bo w moim przypadku moge wziac wszystkie warianty pod uwage niestety,po pierwsze mam objawy typowo urologiczne czyli np.wyciekanie moczu po mikcji,bakteryjne-czerwone ujscie cewki moczowej,szczypanie swedzenie, stres i depresja tez wchodzi w gre bo leczylem juz jakis czas temu nerwice(ogolnie jestem z reguly czlowiekiem nerwowym) a jezeli stres i depresja to mozliwe jest tez cpps. Z tym cynkiem ciekawa rada warto sprobowac,Zamiast kwercytyny mozna pic wlasnie wierzbownice drobnokwiatowa(podobne dzialanie).
 

Dominator69

New member
Cezar-Powiem ci ze to dobry artykół,wrto nauczyc sie metod relaksacji od ludzi kompetentnych,i cwiczyc rozluznianie miesni dna miednicy.Na tym forum byli ludzie co wyleczyli sie za pomoca stanford protocol tylko nie wiem dalej w jaki sposob uzyskac dostep do tego protokolu(pelnej wersji nauki tych wszystkich technik).Niby tez bardzo dobra jest Ksiazka Amy Stein_heal pelvic pain? I niby daje takie same efekty?
 

Dominator69

New member
Novik- mam jedno pytanie jeszcze do ciebie,w twoim przypadku odpowiedzialne za dolegliwosci byly bakterie: jakie badania robiles,ile czasu trwaly badania, srednio(od chwili zaniesienia do laboratorium do chwili odbioru wynikow),i czy zawsze cos wychodzilo?(jakies bakterie) czy czasem nic nie wychodzilo?.

Ja robilem kilka razy posiew moczu-zawsze jalowy,bakteri nie stwierdzono,wymaz z cewki moczowej ogolny 3 razy(1 raz tylko stierdzono kliebsiella oxytoca)-mysle ze to byl blad lab.bo w taki sposob jak ona to pobierala to mogla z rak cos przeniesc,wymaz z cewki moczowej na ch.trachomatis metoda Immunofluorescencji(wynik po 2 tyg.)tez ujemny,do tego jeden raz robilem posiew nasienia na bakterie i grzyby czekalem 4dni na wynik i nic nie wyszlo ani bakteri ani grzybow-czyli ujemny.
 

novik

Member
Dominator - nie jestes uwaznym czytelnikiem. Pisałem już jakie badania powinieneś wykonać, ale odpisałeś pytaniem - skąd na to wszystko kase brać, do tego wspominasz o godzinnej drodze do laboratorium jako o kolejnej barierze do diagnostyki. O grzybicy w ZKG jest masa publikacji i informacji jednak najczęsciej jest to chlamydia tr., ureaplasma spp., mykoplasma. Czytam te Twoje posty i faktycznie chlopie masz cos z psychą - dlatego oprocz kuracji antygrzybowej pasowałoby odwiedzić specjaliste psychologa.
 

Red

New member
Novik dzięki ,ale ja to wszystko już wiem. :) Faktem jest, że dzięki antybiotykom Unidox, Levoxa i ćwiczeniom jogi http://www.freewebs.com/trydent78/ mój stan dużo sie poprawił,ale dalej nie jest idealny.Chlamydia w moim przypadku zapoczątkowała to zapalenie ,choć do tej pory nie jesteśmy (ja i mój urolog)przekonani czy w ogóle była.Poziom labów w naszym kraju pozostawia wiele do życzenia.
Na tę chwilę jest o 90% lepiej niż było.Ja też leczę się na nerwicę od 13 lat i wiem, że objawy somatyczne mogą wejść w różne części ciała.Miałem już kołatania serca, duszności ,chorowałem na zespół jelita drażliwego i reguła była jedna,wychodząc z jednej choroby z przerwami pół rocznymi wpadałem w drugą i tak kełwa bez końca.Tak jakby te napięcia przeskakiwały z jednego organu na inny i powodowały osłabienia tegoż narządu .Narząd zdrowy ,a boli na tej zasadzie.Od paru lat biorę omegę 3 2000mg olimp dziennie ,od jakiegoś czasu zioła na prostatę: (pestki dyni,ziele skrzypu,kłącze perzu,kwiat rumianku,liść pokrzywy,korzen pietruszki),do tego zioła na lepsze krążenie wzmocnienie żył i ich oczyszczenie:(ziele karczocha,ziele fiołka trójbarwnego,ziele melisy,owoc głogu,owoc kminku,owoc jarzębiny)te to maja moc,od niedawna koci pazur 5000,czosnek olimpu,i witaminę D 5000 iu co drugi dzień.Codziennie piję pyłek kwiatowy (ohydztwo) zamiast kwercetyny zalecany przez wielu lekarzy na ZGK,acerola 500mg,od czasu do czasu propolis i chuj pełnego wyleczenia nie ma. :D
 

Dominator69

New member
A tobie novik przyda sie ktos kto ci powie ze nie jestes pepkiem swiata tylko zwyklym chamem,czlowiek sie grzecznie pyta a ty od razu takie sztaple, glownie interesowalo mnie ile trwal okres od zaniesienia probki do uzyskania wyniku,ale teraz to juz mnie nic nie obchodzi co z toba zwiazane,moze i nie zawsze jestem uwaznym czytelnikiem ale przynajmniej nie zadzieram nosa i nie jestem pseudo naukowcem tak jak ty :lol:
 

novik

Member
Dominator - sio do psychiatry i po recepty na candide (o ile nie za daleko i nie za drogo). Nie czuje sie dobrze w roli ani dominatora ani pempka swiata, ale niecierpie jak ktos pieprzy na forum jak stara baba, zero merytorycznego przekazu, zero zrozumienia poprzednich postow, doszczetny SPAM.

Red Chlamydia trachomatis to temat nielatwy w leczeniu - Dr Atilla Toth w USA, ktory stosuje iniekcje do prostaty. Na jego stronie mozesz obejrzec obrazy z USG TRUS typowe dla zakazen chlamydiowych
http://www.fertilitysolution.com/Treatm ... titis.html

Nie wiem jak szybko zidentyfikowales patogena i jaka metoda, ale 3 tygodnie po kuracji trzeba powtorzyc testy. Diagnostyka jest mizerna - szczegolnie wymaz metoda IF, ale jest kilka metod dotatkowych dostepnych w Polsce - PCR DNA z pierwszego moczu, badanie krwi metoda ELISA w klasach IgA, IgG, do tego testy Western Blot. W niektorych laboratoriach mozna zrobic tez test HLA-B27 i cHSP 60 bardzo przydatne w diagnostyce. Dr Toth napisal mi mailem tez sposob nietypowy na przetestowanie podtrojna dawka tetracykliny na raz ( w wypadku watpliwych wynikow testu krwi - na granicy ). Ludzie leczacy chlamydie trachomatis i pneumoniae sa na forum chlamydioza.pl . Jesli chlama jest w fazie chronicznej leczy sie to protokolem 2-3 antybiotykow na raz i srodki przeciwgrzybicze bierze sie jednoczesnie prewencyjnie.
 

kamil0

New member
U mnie to chlamydia chyba raczej odpada. Jak zachorowałem to byłem jeszcze prawiczkiem. Ogólnie u mnie zaczęło się od ostrego bakteryjnego? zapalenie prostaty. Taki termin znalazłem w internecie pasujący do moich objawów - nagle bardzo wysoko gorączka, totalne rozbicie, bóle mięśni, sikanie żyletkami po kropelce i tylko kilka kropel co parę minut (takie było mocne parcie). Ale jak robiłem jakieś badania to żadnych bakterii nie znalazłem wtedy. Antybiotyki brałem, ale nie czułem żadnej poprawy (nawet na jeden dzień) ani pogorszenia. Teraz mam stan przewlekły i inne objawy.
A mam takie pytanie macie dreszcze czy uczucia zimna? Ja dość często mam dreszcze i uczucia zimna (a w domu gorąco). Zauważyłem nawet jak mi pogarsza się to i dreszcze są większe.
 

Red

New member
novik napisał:
Dominator - sio do psychiatry i po recepty na candide (o ile nie za daleko i nie za drogo). Nie czuje sie dobrze w roli ani dominatora ani pempka swiata, ale niecierpie jak ktos pieprzy na forum jak stara baba, zero merytorycznego przekazu, zero zrozumienia poprzednich postow, doszczetny SPAM.

Red Chlamydia trachomatis to temat nielatwy w leczeniu - Dr Atilla Toth w USA, ktory stosuje iniekcje do prostaty. Na jego stronie mozesz obejrzec obrazy z USG TRUS typowe dla zakazen chlamydiowych
http://www.fertilitysolution.com/Treatm ... titis.html

Nie wiem jak szybko zidentyfikowales patogena i jaka metoda, ale 3 tygodnie po kuracji trzeba powtorzyc testy. Diagnostyka jest mizerna - szczegolnie wymaz metoda IF, ale jest kilka metod dotatkowych dostepnych w Polsce - PCR DNA z pierwszego moczu, badanie krwi metoda ELISA w klasach IgA, IgG, do tego testy Western Blot. W niektorych laboratoriach mozna zrobic tez test HLA-B27 i cHSP 60 bardzo przydatne w diagnostyce. Dr Toth napisal mi mailem tez sposob nietypowy na przetestowanie podtrojna dawka tetracykliny na raz ( w wypadku watpliwych wynikow testu krwi - na granicy ). Ludzie leczacy chlamydie trachomatis i pneumoniae sa na forum chlamydioza.pl . Jesli chlama jest w fazie chronicznej leczy sie to protokolem 2-3 antybiotykow na raz i srodki przeciwgrzybicze bierze sie jednoczesnie prewencyjnie.


Tak znam to forum :wink: Jestem tu i tam :). Ale co powiesz mi na to, że chlamydie trochomatis ma 80% ludzi na ziemi ,tylko nie u wszystkich ona się uaktywnia?Idę niedługo zrobic badania w trzech klasach IgM IgA i IgG zobaczymy co tam wyjdzie.U mnie jest problem, że nie wiem jak mogłem sie nią zarazić, na boki nie chodzę, moja partnerka robiła badania i jest zdrowa i dlatego śmiem wątpić w to ,że miałem/mam tę bakterię.No chyba, że nosiłem ja juz wiele lat i teraz sie uaktywniła,ale jak wytłumaczyć ujemne wyniki mojej partnerki?
 

Dominator69

New member
Dobra Novik pominmy to co bylo,nie ma sensu sobie dowalac na wzajem,bo jestesmy tu po to zeby wspolnymi silami sobie pomoc(tak sadze).

Kamilo-tez mam uczucie zimna i dreszcze tak jak ty,wiec mozna sadzic ze ma to zwiazek z zapaleniem gruczolu.Poczatkowe objawy byly takze najblizsze zapaleniu ostremu,goraczka,duze bole podczas mikcji.

Mysle ze novik maracje i warto zrobic test Elisa igA oraz IgE z krwi oraz PCR DNA rowniez na chlamydie,mycoplasme i ureaplasme.Warto wykluczyc te bakterie bo faktycznie moga odpowiadac za przewlekly stan zapalny,poniewaz nie maja sciany komorkowej(sa bakteriami wewnatrz-komorkowymi) i wnikaja w komorki zarazonego osobnika.
 

cinek87

New member
Witam. Mam prośbę do Was. chciałbym zrobić kilka badań. Ale moje fundusze są ograniczone. Co polecilibyście wybrać z tej listy ?? Wiem, że jest tego dużo - co jest ważnego na początek ? A może coś innego ?
Co do chlamydii, to chciałbym zrobić bo możliwe, że każdy z Nas to ma - ale moje problemy zaczęły się zanim zacząłem uprawiać sex, także nie jestem do końca przekonany.

- Chlamydia pneumoniae antygen met. IIF
- Chlamydia pneumoniae IgA
- Chlamydia pneumoniae IgA IIF
- Chlamydia pneumoniae IgG
- Chlamydia pneumoniae IgG IIF
- Chlamydia pneumoniae IgM
- Chlamydia pneumoniae IgM IIF
- Chlamydia pneumoniae met. PCR, jakościowo
- Chlamydia trachomatis antygen met. IIF
- Chlamydia trachomatis IgA
- Chlamydia trachomatis IgA IIF
- Chlamydia trachomatis IgG
- Chlamydia trachomatis IgG IIF
- Chlamydia trachomatis IgM
- Chlamydia trachomatis IgM IIF
- Chlamydia trachomatis met. PCR, jakościowo
- Chlamydia trachomatis met. sond genetycznych

- Mycoplasma hominis antygen
- Mycoplasma hominis i Ureaplasma urealyticum antygeny met. immunoenzymatyczną
- Mycoplasma pneumoniae antygen met. IIF
- Mycoplasma pneumoniae IgG
- Mycoplasma pneumoniae IgG, IgM met. IIF
- Mycoplasma pneumoniae IgM
- Mycoplasma pneumoniae met. PCR, jakościowo
- Mycoplazma genitalium met. PCR

- Ureaplasma urealitycum antygen
- Ureaplasma urealyticum met. PCR, jakościowo

- Wymaz z cewki moczowej w kierunku Chlamydia trachomatis
- Wymaz z cewki moczowej w kierunku Mycoplasma hominis i Ureaplasma urealyticum

Proszę o pomoc.
 

novik

Member
cinek - przetlumacz sobie google translate zawartosc tej strony, to moze zrozumiesz, ze chlamydii nie powinienes wykluczac http://www.fertilitysolution.com/Treatm ... ostatitis/

O badaniach juz pisalem - poczytaj poprzednie posty (wykonaj tak zwany Panel Urogeniczny metoda PCR DNA z pierwszych 5ml moczu porannego - w roznych labach roznie to nazywaja, ale ma zawierac: Chlamydia tr., Ureaplazma spp., Mycoplazma; dalej - krew: przeciwciala IgA, IgG chlamydia trachomatis, opcjonalnie/niekoniecznie przeciwciala na ureaplasme z krwi). Dodatkowo trzeba zrobic posiew na bakterie tlenowe i beztlenowe ejakulatu z rozszerzonym antybiogramem oraz badanie kału w kierunku grzybów (badanie mykologiczne z mykogramem).

powodzenia
 

Podobne tematy

Do góry