• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

Dominator69

New member
Jesli chodzi o ZGK to Antybiotykami sie nie wylecze na pewno,bo jesli mialo by tak byc to bylbym juz dawno zdrowy,olalem lekarzy juz bo tylko by antybiotyki zapisywali i jak nie pomagaja to rozkladaja rece.Wszystkie wyniki badan idealne i wtedy czlowiek slyszy "jest pan zdrowy jak kon" i wtedy czlowiek zaczyna rozkminiac ...hmmm przeciez nie wymyslilem sobie tego wszystkiego,kazdy chce byc zdrowy na 100% i raczej nikt by sobie nie wmawial sam swojej choroby. W takim przypadku najlepsza jest metoda prob i bledow bo i tak mamy duzo czasu...Wiem ze kazdy chcialby jak najszybciej byc zdrowy no ale niestety kazdy ma swoj los we wlasnych rekach,jezeli ktos bedzie tylko czytal to wszystko co tu piszemy i biegal po lekarzach ktorzy i tak maja to wszystko w dupie to sie tak szybko moze nie wyleczyc.Zaden urolog nie zlecil mi badan,zaden(nawet prywatny)!! kazdy w ciemno napierdalal antybiotykami,badania robilem sam,na wlasna reke(nie mowie ze zawsze tak musi byc, wielu lekarzy zna sie na tym co robia i warto na takiego trafic) tylko ze to graniczy z cudem niestety,przynajmniej jezeli chodzi o urologie. Z badan nasienia wywnioskowalem ze jezeli nie wychodza zadne bakterie to musi to byc grzybica,poniewaz sadze ze grzybicy juz duzo wczesniej sie nabawilem a to sa tylko efekty koncowe juz teraz. Poza tym nie choruje tak dlugo na to ZGK zeby przezywac ze sie nie wylecze sprobuje calej kuracji antygrzybiczej+ diete utrzymam i zobaczymy.Wydaje mi sie ze trafie w samo sedno.

Jezeli chodzi o badanie kropli krwi w ciemnym polu widzenia pod mikroskopem to wedlug mnie to tez jest wydanie kasy w bloto,poniewaz jak juz wczesniej pisalem jezeli beda grzybki we krwi to powinna byc juz sepsa,taki rozwoj wydarzen wystapi tylko podczas zaawansowanej kandydozy ukladowej. Wiec nie ma najmniejszego sensu wyrzucac nastepnych 150 zl.

Najlepszym badaniem wydaje sie badanie krwi na przeciwciala. moze zrobie kiedys :lol:
 

Dominator69

New member
I wiecie co mnie martwi najbardziej?? ze zaden urolog nawet nie chce slyszec ze to ZGK moze byc grzybicze,Kazdemu to sugerowalem a oni to wypierali, A przeciez wiadomo powszechnie ze takie zapalenie istnieje!!! tez mozna o tym w necie poczytac i to duzo. Wiec jezeli bedziemy miec takich lekarzy,ktorzy beda miec takie podejscie to sadze ze diagnostyka chorob prostaty jeszcze dlugo bedzie w sredniowieczu. A najbardziej chce mi sie smiac z mojej lekarki rodzinnej kobieta nie ma wlasnego zdania w ogole co jej zasugeruje tak jest :lol: mowie jej a moze to grzybica?? ona zaraz pisze fluconazole na recepcie, tak samo bylo z ta cewka i prostata juz nie mowiac o tym ze mononukleoze zdiagnozowala jako zapalenie oskrzeli :D jestem pewien ze bylbym lepszym lekarzem pomimo tego ze nie mam dyplomu.
 

Dominator69

New member
Thesimm- tak na chlopski rozum, pomysl ktoredy mogly sie dostac ewentualne bakterie do tej prostaty?? albo z moczem albo z zewnatrz czyli przez cewke,Wiec nie moglo sie zaczac od samej prostaty z logicznego punktu widzenia,prostata sobie nie wymyslila ze stworzy w srodku bakterie to nie mozliwe!!! ewentualna 3 cia droga to moze byc wlasnie grzybica ktora dotarla do prostaty przez cienka scianke jelita(odbytu) do prostaty i umnie to sie wydaje najbardziej prawdopodobne bo od 2och lat jak siegne mysla swedzi mnie odbyt!(gdy sie prowadzilem lepiej mniej swedzial a gdy gorzej to bardziej). Co po antybiotykach w tym roku sie nasililo,i po czym zaczely sie te moje problemy.
Dlatego mowie kazdy z nas jest najlepszym lekarzem dla samego siebie, wystarczy tylko obserwowac co sie dzieje.
 

thesimm

New member
Ale ty Dominator uprosciles to wszystko z tymi bakteriami. Zapalenie prostaty jest nieznana za bardzo jeszcze choroba. Jakby bylo znana to by ludzie z tym tak nie meczyli sie, a byliby z latwoscia wyleczani. I to nie tylko w Polsce ludzie mecza sie, ale i na calym swiecie. Tez maja swoje fora gdzie opisuja jak sie mecza.
Jako powodow problemow tam na dole rozwaza sie kilkanascie przyczyn, a bakterie to tylko jedna z mozliwych przczyn przeciez. Skads termin "niebakteryjne zapalenie prostaty" wzial sie albo inny termin - CPPS. Zeby piekla cewka nie trzeba miec bakterii czy innych zyjatek w samej cewce, wystarczy ze tam glebiej bedzie cos nie tak i niekoniecznie sa tam bakterie. Odnosnie samych bakterii jako przyczyna to pewnie przez cewke moga sie dostawac, ale nie wiem na przyklad czy nie przez jelita/odbyt/kał moga dostawac sie jakies bakterie do prostaty.

Moze masz swoje problemy przez grzyba, a moze grzyb jest tylko dodatkiem do problemow z prostata. Terapie przeciwgrzybiczne sa polecane wszystkim ludziom wiec tym bardziej trzeba probowac, bo jak nie pomoga na samą prostate to i tak wyjda ogolnie na zdrowie. Ja u siebie tez rozwazam, ze to moze jakis grzyb :)
 

lice

New member
Dominator69, jak stosujesz tę sodę? Jesz ją? Rozpuszczasz w wodzie? Dodajesz do czegoś? W jakich proporcjach i ile razy dziennie?
 

Dominator69

New member
Przez 3 dni 2 razy dziennie po jednej lyzeczce na szklanke cieplej wody. potem 10 dni przerwy i znowu.

Ale ja narazie tylko probuje czy to dziala w ogole,ale dziala przynajmniej jesli chodzi o jezyk,nie wiem jak z reszta.
 

lice

New member
A miałeś jakieś dolegliwości ze strony układu pokarmowego? Biegunki, bóle brzucha, mdłości, problemy z jelitami, zaparcia itp?
 

Dominator69

New member
Za pierwszym razem dostalem takiej biegunki,ze sama woda ze mnie leciala,oprocz tego za kazdym razem glowa mnie boli przez godzine po wypiciu i bulgotanie w brzuchu.

Jeszcze jedna rzecz mnie sklania do myslenia ze to grzybicze ZGK. a mianowicie w czsie masturbacji gdy wydobywa sie ejakulat glowka penisa i miejsca z ktorymi miala stycznosc zaczynaja mnie swedziec i potem sie luszczy skora w tych miejscach na napletku,jesli sie nie masturbuje to nic nie swedzi.
 

lice

New member
Ale ta biegunka to po wypiciu sody, tak? Mi chodzi przed wypiciem. Grzybica atakuje głównie układ pokarmowy i może objawiać się przez biegunkę.
 

pawel75

New member
Witam jestem tu nowy,mam to cholerstwo od 2007r poczatki byly straszne bol pieczenie co 5minut do lazieki ,bralem jakies antybiotyki juz nie pamietam co ale zabardzo niepomoglo.
Teraz jest roznie raz lepiej raz gorzej ale da sie wytrzymac.Lekow zadnych nie biore jedynie duzo ruchu i wysilku i jest lepiej.Sproboje pic ta wierzbownice zobaczymy.
Zastanawiam sie jednak co bedzie dalej jak bedziemy z tym zyc w wieku dajmy na to 50-60 lat czy da sie wytrzymac i czy to nie grozi nam w przyszlosci rakiem?
 

Dominator69

New member
I niech tu czlowiek bedzie madry,a ty pawel co wziales kilka antybiotykow i co?? jak nie pomoglo to sie poddales??

Troche pogmatwane to cale ZGK bo moze byc kilka przyczyn wystapienia tego schorzenia.
Zastanawiam sie juz co zrobie jak wylecze ta(niby) grzybice i problem nie zniknie do konca?? :?

Bo moj problem to byl glownie BÓL ,chociaz szczypanie i swedzenie jest tez uciazliwe na dluzsza mete.
teraz jest juz znacznie lepiej w porownaniu do poczatku leczenia ktore nie przynosilo zadnych skutkow bylo tylko gorzej.

z malego szczypania w cewce zrobilo sie: sikanie plomieniem, bol pecherza taki ze ledwo chodzilem, zapalenie najadrza i w koncu ZGK.

Mi sie wydaje ze wszystko przez Antybiotyki ktore sa:pożywka dla GRZYBÓW.A wyciagnelem takie wnioski dlatego:
1.wszystko zaczelo sie od tego ze mialem strasznie sucha skore napletka luszczyla sie i pekala.
2.potem zachorowalem na mononukleoze i jadlem antybiotyki na zapalenie oskrzeli bezpodstawnie(Bioracef,Clindamycin).
3.gdy bralem ta Clindamycyne(antybiol o szerokim spektrum dzialania) zaczal mnie żoładz swedziec i zrobil sie czerwony
4.potem cewka zrobila sie czerwona,zaczelo sie szczypanie i swedzenie
5.poszedlem do lekarza i zapisala mi(Cipronex) po tym dostalem zapalenia pecherza glowka penisa sie zaognila normalnie
6.pojechalem do szpitala na urologie gdzie lekarz zapisal mi (Tarivid)na 2 tygodnie.niby z pecherzem bylo lepiej ale cala reszta gorzej wacek swedzial jak cholera.
7.poszedlem znowu do mojej lekarki no i zapisala (Metronidazol) bo stwierdzila ze to moze beztlenowce.
8.dalej bez zmian,powiedzialbym ze jeszcze gorzej,A zapomnialem ze jeszcze jadlem w miedzyczasie (Zinnat) :?
9.olalem to wszystko troche mowie sam do siebie (moze samo przejdzie)bylo w sumie coraz gorzej.
10. no i tragedia sie zaczela gdzies 3 miesiace od tego gdy cewka zrobila sie czerwona.Zaczelem odczuwac przeszywajacy bol w kroczu miedzy jadrami a odbytem,uczucie gruszki w tylku.
11.Odczekalem troche myslalem ze przejdzie ale nic z tego poszedlem prywatnie do urologa i stwierdzil ZGK na USG powiekszona prostata zapisal (Levofloksacyne na miesiac w polaczeniu z metronidazolem i Ketonalem forte)
12. po miesiacu byla lekka poprawa jesli chodzi o sam bol ale mysle ze to za sprawa ketonalu z reszta jak wczesniej bylo gorzej.
13.i tu zauwazylem pewna zaleznosc ze po kazdym antybiotyku nie jest lepiej tylko gorzej.
14.wyniki posiewu nasienia na bakterie i grzyby nic nie wykazaly,bo pewnie bakteri nie ma a na grzyby to za krotko trzymali zeby cos wychodowac.
15.Dlatego sklaniam sie ku takiej opcji ze po prostu Nakarmilem tylko Grzybice tymi antybiotykami i nic wiecej i podejrzewam ze jakbym nie bral zadnego antybiotyku to ta grzybica by sie tak nie rozwinela i nie mialbym problemu z ZGK.
 

Dominator69

New member
Mysle ze grzybice mialem juz wczesniej bo byly juz jakies objawy male bo male, Z tad ta mononukleoza sie wziela. Potem tylko sam pomoglem grzybicy sie na tyle rozwinac zeby spowodowala ZGK. No tyko z kad czlowiek mogl to wiedziec.

Moj problem wyglada Ksiazkowo jezeli chodzi o postep grzybicy.
 

Dominator69

New member
A oprocz tego to wszystkie wyniki badan wychodza idealnie wrecz. Wiec to daje do mylenia,Skad tyle objawow jezeli wedlug badan wszystkich jestem idealem zdrowia.Typowy schemat jesli chodzi o grzybice,Lekarze stwierdzaja ze to niemozliwe i wysylaja takiego czlowieka do psychiatry w koncu.
 

mariusz01

New member
Witam Szanownych Kolegow

Pisze tutaj, bo wiem, ze jest tu duzo doswiadczonych w temacie osob.

Zapalenia prostaty nawabilem sie w lutym tego roku. Poczatkowym objawem bylo uczucie ciezkosci w podbrzuszu i wrazliwe prawe jadro. Niestety z racji wyjazdu zagranicznego zylem z tym 3 tygodnie nie leczac. Po powrocie odwiedzilem urologa. Dzentelmen wykonal badanie per rectum i po dotknieciu prostaty myslalem ze skonam z bolu, prawie zemdlalem. Padl wyrok zapalenie prostaty.

Pierwszym lekiem ktory dostalem byla cypriofloksacyna (o ile nie mieszam troche nazwy, ale wiecie o co chodzi). Jadlem to kolo 2 tygodni, co złagodziło objawy, ale nie nie ustąpiły do końca. Ponownie powróciłem do urologa. Stwierdził po badaniu per rectum, ze z prostata duzo lepiej i zalecil jakies tam ziolowe tabletki, ktore lykalem. Niestety objawy po krotkim czasie znow sie nasilily.

Poszedlem do kolejnego urologa. Zrobilem posiew nasienia. Wynaleziono bakterie KLEBSIELLA OXYTOCA na ++ , wrazliwa na doksycykline i cypriofloksacyne. Tym razem dluzsza terapia blisko 50 dni lykalem najpierw doksycykline potem cyprio... Objawy niemal ustapily, ale to bylo raczej takie ich "uspienie".

W miedzy czasie zaczalem sie spotykac z dziewczyna, i ku mojemu rozgoryczeniu odkrylem, ze kuska niestety nie staje do konca i jest miekka..... i tak jest do dzisiaj raz lepiej, raz gorzej, ale szalu niestety nie ma... za to jest bol.

Generalnie na dzien dzisiejszy sytuacja jest taka. Odbylem kolejna terapie tym razem amoksycyklina i znow cyprio... Co dziwne to to, ze bol i objawy pojawiaja sie nie regularnie. I tak na przyklad 2 godziny czuje ta prostate, tylko po to, by po przez kolejne 2 godziny czuc sie zdrowym..

I jeszcze jedna wazna zaleznosc, ktorej teraz doswiadczam:

1) Po stosunku nastepuje ulga..... ktora trwa mniej wiecej 12 godzin... po 12 godzinach nastepuje doba przez ktora czestu czuje sie zdrowy... pozniej znow przychodzi dzien z bolem, a pozniej wszystko wraca do nieregularnych boli w podbrzuszu... No i czasami czuje znow to prawe jadro, mysle ze przechodzi na nie troche zapalenie.

2) kilka stosunkow w krotkim odstepie czasu to dla mnie samobojstwo, objawy wyraznie nasilaja sie i wraca bardzo silne zapalenie, ktore moge znow uciszyc tylko antybiotykami...

HELP !

26 lat, Krakow
 

Dominator69

New member
Wiesz co na poczatku tez mialem ta sama baktrie z tymi samymi plusikami w cewce moczowej w wymazie wyszla(++)ale podejrzewam ze ja juz zabiles tymi antybiotykami tak jak w moim przypadku bylo.U mnie tez sie zaczelo wszystko w lutym-marcu tego roku, tylko ze sam bol zaczal sie w maju gdzies dopiero.Wiesz co ci powiem z doswiadczenia nie bierz juz antybiotykow nic nie dadza :? 7 kuracji przeszedlem juz w tym roku,mozesz poczytac moje wczesniejsze posty,Ja sklaniam sie ku grzybiczemu ZGK.Chociaz rozwazam tez udanie sie do psychiatry bo leczylem sie juz kiedys przez rok na nerwice tylko nie wiem czy bylo to potrzebne, bo objawy grzybicy gdy candida wydziela toksyny sa podobne do nerwicy.

DUNER- ty powaznie o tym psychiatrze myslisz?? czy sobie jaja robisz??
w sumie czytalem ze ludziom czasem pomagaja antydepresanty na ZGK,bo ja ogolnie jestem nerwusem i ciezko mi sie wyluzowac (ten typ tak ma :) ) ostatnimi czasy to w ogole jestem tak sfrustrowany tym wszystkim ze na kazda prosbe np.matki reaguje krzykiem :? Ta wstretna choroba potrafi z czlowieka zrobic klebek nerwow.

Mariusz na dzien dzisiejszy mam cos takiego:Wstaje rano nie czuje prostaty ,po jakims czasie czuje jakby taki lekki dyskomfort nie wiem czy to mozna nazwac bolem, gdy pojde zalatwic potrzebe na kibelku to mam spokoj na caly dzien,nie czuje tej prostaty i tak do rana.Oprocz tego szczypanie w cewce a raczej(swedzenie).
 

Dominator69

New member
Zauwazylem tez zaleznosc, ze cokolwiek sie wydobywa z penisa(mocz,nasienie,ejakulat) wywoluje podraznienie cewki,glowki penisa i napletka i wtedy wszystko to swedzi i jest czerwone.A badania: mocz czysty,nasienie czyste bez bakteri.
Dlatego mysle ze to grzybki. Jesli przez okolo 2,3 dni, nie masturbuje sie to ujscie cewki i glowka penisa staje sie z powrotem rozowa i przestaje swedziec.do tego swedzenie calej skory(jest sucha),odbytu i oczu sa zaczerwienione.Grzybica??

Jutro odbieram wyniki badania ilosciowego na candide z kalu,zobaczymy co tam wyszlo ciekawego,mam nadzieje ze cos wyszlo!!

A nie chce mi sie wierzyc ze to moze byc teraz na tle nerwowym bo gdy mialem na prawde ta nerwice to czulem sie jakbym mial umrzec za chwile pasc na zawal albo jakis wylew,masakra nikomu nie zycze.
 

Podobne tematy

Do góry