• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

303andy

New member
Łykanie antybiotyków i innych lekarstw nie wyklucza stosowania Stanford Protocol (SP) !! SP czyli relaksacja, rozciąganie , masaże w niczym nie może Ci zaszkodzić w przeciwieństwie do chemii.
 

Red

New member
U mnie nastąpiła bardzo znacząca poprawa i chciałbym sie tym podzielić na forum.Ostatni czas brałem Levoxe i było coraz lepiej, ale po trzech tygodniach wszystko wróciło na nowo.Zastosowałem sie do terapii z tej stronki http://www.freewebs.com/trydent78/ i zacząłem ćwiczyć.Dodatkowo porozmawiałem z urologiem na temat moich objawów, że zmniejszają się podczas chodzenia o 90%(wcześniej tak nie było),lekarz stwierdził ,że coś z ukrwieniem może być nie tak, o czym wspominał mi już wcześniej,że może to być jedną z przyczyn zapalenia GK.Podczas badania usg zauważono u mnie blaszki miażdżycowe w nerkach ,więc dokupiłem sobie na lepsze ukrwienie i oczyszczenie żył zioła przeciw miażdżycowe od Bonifratów i zacząłem je stosować wraz z ćwiczeniami.Reasumując po zmianie pracy na siedzącą i dość stresową po czterech miesiącach zaczęły mi sie pojawiać pierwsze objawy zgk.Moim zdanie chlamydia, która wyszła mi w badaniach miała znikomy udział w mojej chorobie,choć mogę sie mylić-może zapoczątkowała zapalenie, ale kluczową rolę w moim przypadku ma niedokrwienie tych okolic i ciągłe napięcie mięśni miednicy wywołane stresem.
Pożyjemy zobaczymy na razie jest w 99% ok, trening + ziółka dają pożądany efekt.Jeszcze chciałem napisać, że początkowo po tych ziołach czułem się marnie ,było mi bardzo gorąco i szybko się męczyłem.Efekty zaczęły być zauważalne już w drugim tygodniu ćwiczeń+zioła ,a że moja pani chodzi na jogę już od półtora roku praktycznie codziennie to łatwiej mi jest ćwiczyć w domu -mam dobrego nauczyciela przy sobie ;-). Dzięki ci Panie za internet!
 

303andy

New member
Bardzo dobre ćwiczenia są na stronie podanej przez Red : http://www.freewebs.com/trydent78/
Sam większość z nich stosowałem przez kilka lat minimum 2 razy na dobę po około 30 minut na zestaw.
Polecam te zdrowe ćwiczenia podobnie jak całe Stanford Protocol szczególnie wyznawcom bakterii i połykaczom antybiotyków , nie zaszkodzi , może pomóc !!
 

Dominator69

New member
Ja tez bralem levokse przez miesiac wlasnie i byla poprawa znaczna ale teraz znowu zaczyna bolec mnie bardziej,moze z tym przeplywem krwi tez cos byc bo zrobily sie przy okazji tego zgk zylaki lewego jadra a to oznacza ze tez cos moze blokowac te zyly ale po tej levoksie prawie zniknely.cos w tym moze byc nie??ziola od ojcow bonifratow u mnie nie wchodza w rachube bo mieszkam na pomorzu a oni nie mja blisko zadnej siedziby.moze jeszcze trzeba przedluzyc terapie levoksa?? bo w sumie dopiero w 3-cim tygodniu brania byla poprawa i leczenie przebieglo za krotko??Andy,Red a co myslicie o powiekszeniu prostaty?? tylko od bakteri mogla sie powiekszyc bo to mnie wlasnie zastanawia.Jakbym nie mial powiekszonej to bym sie sklanial na 100% do cpps a tak to mam watpliwosci z tym zwiazane.Co nie zmienia faktu ze che te cwiczenia zastosowac i tak dodatkowo. Andy daj mi jakis link do tego stanford protocol bo nie moge znalezc
 

Dominator69

New member
Na stronach o cpps i zgk(polskich i zagranicznych) jako czynnik bakteryjny,czyli bakterie ktore najczesciej powoduja ZGK sa wymienione miedzy innymi: E.coli,bakterie z rodzaju Kliebsiella,i enterokoki.U mnie na posiewie z cewki wykryto wlasnie Kliebsielle wzrost obfity jak mialem zapalenie cewki moczowej i nie bylo jeszcze ZGK wtedy u mnie.

http://www.chronicprostatitis.com/bacteria.html
http://www.urolog-gdansk.pl/index.php?a=art&s=24&p=0

znalazlem fajna stronke o prostacie oprocz tego
:http://www.hogwart-rpg.pl/category/zapalenie-prostaty-i-przewlekly-bol-miednicy
 

Red

New member
No widzicie,a u mnie wszystkie badania wyszły ok per rectum bezbolesne prostata niepowiększona, posiew moczu, nasienia jałowy, CRP w normie leukocyty też.Jedynie wymaz z cewki na chlamydie wyszedł dodatni.Powiększoną opuchniętą prostatę może wywoływać każde zapalenie, choć nie musi tak jak w moim przypadku.
 

Dominator69

New member
wlasnie u mnie tez nic z krwi nie wychodzilo idealne wyniki ksiazkowe tylko mononukleoza wyszla. dzisiaj sobie zafundowalem masaz prostaty palcem wraz z waleniem gruchy(pomyslicie ze to glupie)ale moje zdziwienie bylo wielkie jak stwierdzilem ze nic mnie nie boli przy dotyku, i sama prostata tez sie wydaje nie powiekszona, przynioslo mi to taka ulge ze normalnie jakby reka odjal.poki co nic nie czuje jakbym nie posiadal prostaty w ogole :D ciekawe dlaczego??
 

Dominator69

New member
A jezeli chodzi o chlamydie to widze malo czytales, ze zakazenie tym pieknym bakcylem wywoluje objawy podobne jak przy ZGK wiec wlasnie trzeba wykluczyc zakazenie ta bakteria.
 

Red

New member
Dominator69 napisał:
A jezeli chodzi o chlamydie to widze malo czytales, ze zakazenie tym pieknym bakcylem wywoluje objawy podobne jak przy ZGK wiec wlasnie trzeba wykluczyc zakazenie ta bakteria.

Mało czytałem?! Siedzę na forum Chlamydioza pl i wiem na temat tej bakterii (chlamydia trochomatis CPR ,nie mylić z chlamydia pneumoniae CPN)i tego zapalenia na pewno więcej od ciebie :D Wyniki badań mogą być błędne to raz, jedni twierdzą ,że wyleczenie z tej bakterii jest trudne drudzy, że łatwe. Ja byłem na różnych antybiotykach-protokołach ponad dwa miesiące i uważam z własnych obserwacji i obserwacji urologa, że nie jest to przyczyną zapalenia,choć możemy sie obydwoje mylić.Jeżeli chlamydia trochomatis jest tak ciężka do wyleczenia to nie polepszyłoby mi sie tak szybko, druga sprawa o której pisałem w poprzednich postach to to, że podczas chodzenia wszystko znikało wszelkie objawy 90%a, co to miałoby wspólnego z chlamydią?Czeksam teraz na badania w trzech klasach na antyciała na chlame,ale te wyniki tez o niczym nie będą przesądzały bo ćwiczenia i zioła pomagają jak cos się zmieni to dam znać.
 

Red

New member
Według najnowszych badań przeprowadzonych na osobach w różnych kategoriach wiekowych aż 80% osób nosi w sobie chlamydie. To największa zagadka mikroświata najbardziej rozpowszechniona w naturze. "British Medical Journal" - czasopismo o bardzo dobrej renomie nazwało chlamydię bombą zegarową o opóźnionym zapłonie, która tyka w organizmie człowieka i nie wiadomo kiedy wybuchnie.
 

Dominator69

New member
Ja tez robilem na chlamydie i wynik ujemny,zakzenie chlamydia moze nie dawac w ogole zadnych objawow,a moze dawac wlasnie podobne do ZGK,poza tym mi tez sie polepsza jak chodze, a nie siedze na dupie wiec co o tym sadzisz??wiecie co mnie wkurwia?,ze lekarze tak naprawde robia na nas eksperymenty,moze to podziala jak nie to cos innego a jak juz nic nie dziala to rece rozkladaja.I czlowiek musi szukac i leczyc sie na wlasna reke.te wszystkie ich teorie to tylko hipotezy ktore czesto nie maja pokrycia w wynikach badan itd. np. czytalem przypadek takiego kolesia co mial ZGK przez kilka lat, caly czas wyniki posiewow,moczu,nasienia i wszystkiego innego jalowe zadnych bakteri ZERO a wiecie co sie okazalo ze prostata walczac z zapaleniem spowodowala zwapnienia i zamknela bakterie w tym zwapnieniu ,utrudniajac im wydostanie sie i penetracje lekami rozwniez ,do tego doszli po biopsji gruboiglowej prostaty. Wiec albo Lekarze niech sie powaznie wezma za ten problem ZGK albo bedzie on narastal i ludzie sie bada meczyc po kilka kilkanascie lat z tym gownem zanim sie wylecza.
mamy 21 wiek a w leczeniu tego schorzenia nic sie nie zmienilo od dawien dawna ewentualnie rodzaje antybiotykow ktore i tak gowno daja.
 

Dominator69

New member
A najnowsze badania moga sobie w tylek wsadzic doslownie,bo co z tego jak wiedza co moze powodowac dane schorzenie jak nie potrafia tego leczyc.Niech tym sie lepiej zajma a nie snuciem domyslow znachorzy jedni :lol:
 

Dominator69

New member
Andy jeszcze jedno pytanie :D co jezeli kogos muzyka relaksujaca wkurwia po prostu i jeszcze bardziej spina?? mnie na przyklad muzyka rockowa uspokaja np.Nirvana :D a jakies folkowe granie na fujarce po prostu mnie irytuje
 

lazanoo

New member
Dominator, poruszyleś wątek drożności żył przy okazji wspominania swoich zylaków; myślę, że i u mnie to może być też pewien trop. Własnie odebrałem wyniki badań na cholesterol i triglicerydy, o ile ten "dobry" jest w porządku, to całkowity już jest 216, a 3-glicerydy mam aż 480. Jestem ciekaw jak te sprawy wpływają na nasze dolegliwości okołokroczowe?
 

Red

New member
lazanoo napisał:
Dominator, poruszyleś wątek drożności żył przy okazji wspominania swoich zylaków; myślę, że i u mnie to może być też pewien trop. Własnie odebrałem wyniki badań na cholesterol i triglicerydy, o ile ten "dobry" jest w porządku, to całkowity już jest 216, a 3-glicerydy mam aż 480. Jestem ciekaw jak te sprawy wpływają na nasze dolegliwości okołokroczowe?

O to jest ciekawe bo ja trójglicerydy mam 360 i tez mam z tym problem.Jestem po kuracji Lipanthyl-em i w tej chwili czekam na kontrolne badania w tym kierunku.Więc kierunek miażdżycowy/ukrwienia może być dobrym kierunkiem.Poprzednie badania robiłem z ośmio godzinnym postem przed badaniem,a teraz muszę zrobić z 14godzinnym postem przed badaniem -takie zalecenie lekarza.Osiem godzin postu to za mało na zrobienie wiarygodnych badań

Trzeba bowiem wiedzieć, że DHT - „zabójca” prostaty powstaje w wyniku przemian biochemicznych ze skądinąd wszystkim znanej i źle kojarzącej się substancji - cholesterolu. Cholesterol jest dostarczany z pokarmem, lub wytwarzany jest w wątrobie. Im więcej cholesterolu w pokarmie, tym mniej samodzielnie wytwarza go organizm i odwrotnie.
 

Dominator69

New member
W sumie wydaje mi sie to malo prawdopodobne zeby jakis cholesterol w wieku 23 lat. bo po levoksie zylaki zniknely juz prawie calkowicie wiec pewnie urolog ma racje ze po 3 misiacach sie wchlona calkowicie i wedlug niego to odczyn zapalny spowodowany przez ZGK w co jestem w stanie uwiezyc bo obecnie jestem 1,5 miesiaca po koncu kuracji levoksa i prawie nie ma tych zylakow.A prostata dalej boli nie tak jak wczesniej ale jednak.
Chyba zrobie jakies badania bo nie widze innego wyjscia i potem znowu do niego

jakbym mial lat 40 albo 50 to moze i bym sie z tym pogodzil ale w moim wieku to nie ma takiej opcji bede to napierdalac wszystkim czym sie da az to wylecze do konca.
 

Red

New member
40 wiosen.No ja ci napisałem ,że brałem np takie coś jak Levoxe+Unidox(doxycycylinum) i pomogło, ale na krótki okres.Jednego czego się pozbyłem dzięki antybiotykom to pieczenia w cewce.Ćwiczenia nic nie kosztują odrobinę wysiłku i samozaparcia no chyba,że nie chce ci sie dupy ruszyć, bo lepiej i łatwiej wziąć pigułkę myśląc, że ona jest lekiem na wszystkie dolegliwości. :D Zioła kosztują 7zł na miesiąc.Lepiej napier..lać antybiotyki, które niszczą układ nerwowy pewnie o tym nikt cie nie poinformował. :D
 

303andy

New member
Rozumiem Waszą obsesję w doszukiwaniu się przyczyny dolegliwości bo sam przez to przechodziłem.
Jeżeli 80 % ludzi ma Chlamydię to zawsze się trafi taki nerwus jak wy co "dorobi" się CPPS , przypadek zostanie opisany i już wszystkim będzie się wydawać , że to Chlamydia jest przyczyną. Podobnie ze zwapnieniami , bakteriami i powiększoną prostatą . Ja mam powiększoną a nie mam dolegliwości , wcześniej miałem też powiększoną i miałem dolegliwości. Mój tato ma z racji wieku prostatę powiększoną bardzo mocno , że ledwo sika a nie ma żadnych dolegliwości poza częstszym , długim i cieniutkim sikaniem.
Pisałem już tu o tym kilka razy , że poznałem amerykanina super specjalistę od radarów lotniskowych, który nie wierzył w CPPS i po kilkunastu latach różnych kuracji i zabiegów urologicznych zdecydował się usunąć prostatę . Poznałem go w klinice doktora Wise autora Stanford Protocol ponieważ usunięcie prostaty nic nie dało i dalej miał dolegliwości typowe dla CPPS a dla urologów typowe dla zapalenia prostaty.
Pisałem też już o tym że kobiety na forum "pęcherz" piszą o podobnych objawach i kłopotach z wyleczeniem choć nie mają przecież prostaty. W ich przypadku urolodzy wciskają im przeważnie zapalenie śródmiąższowe pęcherza , ale gdyby miały prostatę to na pewno było by to ZGK !!
Dominator przejdź się do specjalisty od relaksacji (najlepiej metodą Schultza) bo może Ci się tylko wydaje że Nirwana cię relaksuje.
Moim zdaniem jak komuś nie przeszło po jednej kuracji antybiotykowej to powinien wystartować z Stanford Protocol. Problem tylko w tym , że to długa i pracochłonna terapia trudna dla nadpobudliwej i niecierpliwej psychiki !!
 

Red

New member
W każdym razie ja na razie zostanę przy treningach i ziołach jak to przestanie pomagać, to zacznę sie zastanawiać nad powrotem do protokołów.

@andy fajnie, że ci pomógł SP, ale wiesz jak to jest każdy szuka swojego złotego środka. Na pewno warto spróbować,choć nie oznacza to ,że to co pomogło tobie pomoże tez mi. :wink:
 

Podobne tematy

Do góry